Taliansky ostrov Sardínia – neskrotný raj v Stredomorí

Bratislava, Admin – Taliansko je super miesto na dovolenku – nádherné more, skvelé jedlo, výnimočné víno, na svoje si prídu aj milovníci kávy, architektúra, ktorá vyráža dych a v neposlednom rade aj krásna príroda. No dovolenka na ostrove sa s tou na pevnine nedá porovnávať. Na ostrove je tak nejako všetko krajšie a aj naše podvedomie si uvedomuje, že všade okolo nás je iba more a to nás fascinuje a desí zároveň. Ktorý taliansky ostrov je najlepší na dovolenku?

Raj, na ktorý sa zabudlo
Odpovedať na otázku, ktorý ostrov je najlepší, je podobné, ako odpovedať na otázku, ktoré zo svojich detí máte najradšej. Každé máte rád rovnako, no kvôli niečo inému. Pri ostrovoch však nemusíte brať ohľad na ich city, a preto pre mňa je najviac výnimočný taliansky ostrov Sardínia. Nie náhodou sa tento ostrov volá aj zabudnutý raj Stredomoria. Čo vám prinesie výnimočná dovolenka na Sardínii? Úplným unikátom sú stáda divokých koní, ktoré si voľne pobehujú po ostrove a užívajú si ho spolu s ostatnými dovolenkármi.

Panenská príroda
Panenská príroda až tak, že by si z nej Báthoryčka pokojne urobila kúpeľ, vás ohromí svojou krehkosťou a zároveň divokosťou. Skalnaté strmé svahy, ktoré nesú na svojich chrbtoch roztrúsené biele mestečká, preto nezabudnite na cestovné poistenie, ostrá skala vie byť rovnako zradná ako krásna. Tieto skaly sú omývané azúrovým morom, ktoré je tak typické pre Taliansko.

Ostrov s dušou
Pre miesta, ktoré si dlhé stáročia žili svojim nič nerušeným životom, je typické, že majú dušu a charizmu. Presne takáto je Sardínia, miesto, ktoré vás očarí a bude vás baviť svojim neskrotným šarmom. Kaviarne a podniky v úzkych uličkách, ktoré sú talianskejšie ako samotný Rím, kde si môžete vychutnať skvelú kávu či opojné prosecco. No večer sa oblečte, býva pomerne chladno, dámy, dajte si na seba tuniku či kardigán a páni sako, nech splyniete s talianskou eleganciou.

(Zdroj: Tomáš Turek,  Foto: Shutterstock – Seocentrum, Pripravila: Valéria Nagyová)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*