Rodiny z Plamienka majú ďalšiu pomocnú ruku

Bratislava, Admin – Nezisková organizácia Plamienok už 14 rokov stojí pri rodinách, ktoré sa ocitli v ťažkej životnej situácii. Zároveň plní priania nevyliečiteľne chorých detí stráviť posledné dni doma, v kruhu svojich blízkych. Rodinám dáva to, čo najviac potrebujú, nielen lieky a zdravotné prístroje pre dieťa, ale predovšetkým ľudskú pomoc. Dobrovoľníci a zamestnanci Plamienka sú im k dispozícii 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Neopúšťajú ich ani po odchode dieťatka. Rodinám, ale aj deťom po strate blízkej osoby ponúka pomoc v Poradenskom centre a pomáha im znovu nájsť chuť žiť.
Spoločnosť Gebrüder Weiss sa rozhodla naďalej spolupracovať s touto výnimočnou neziskovkou, a podporovať ju v jej aktivitách. Tie boli aj v roku 2014 veľmi pestré. Pre pripomenutie, v roku 2013 venovala logistická spoločnosť tejto neziskovej organizácii 2 notebooky, a na začiatku tohto roka 2 mobilné telefóny. Ich potreba bola avizovaná priamo od pracovníkov Plamienka pre ich ľahšiu komunikáciu medzi sebou. Okrem toho spoločnosť Gebrüder Weiss zastrešuje všetky transportné potreby hospicu. Napríklad preprava rôzneho technického materiálu na všetky typy podujatí, ktoré Plamienok organizuje pre rodiny, ktoré sú v jeho starostlivosti.
Spoluprácu hodnotí aj konateľ spoločnosti Gebrüder Weiss Slovensko, Markus Jelleschitz, „Plamienok sme objavili po krátkom prieskume trhu ako organizáciu, ktorá odvádza naozaj jedinečnú prácu, a preto sme sa rozhodli, že práve im by sme radi pomohli. Deťom, ktoré sú v núdzi tu pomáhajú skutoční profesionáli, a my sme chceli byť toho súčasťou, aby deti mohli z času na čas zažiť niečo pekné, lepšie.“
Tradične počas letných mesiacov sa uskutočnil letný tábor pre deti, ktoré stratili súrodenca, rodiča alebo starého rodiča. Tento rok mal názov – Cestovanie v čase. Pre veľký počet detí sa tento rok po prvýkrát organizovali až dva turnusy. Prostredníctvom nich a ďalších aktivít v Poradenskom centre sa smútiacemu dieťaťu poskytol priestor, kde dieťa mohlo svoje pocity vyjadriť jemu primeraným a bezpečným spôsobom, tak ako to samo najlepšie dokáže. Gebrüder Weiss tak ako minulý rok zabezpečil prevoz detí a personálu, ako aj technického vybavenia na miesto, kde sa tábor uskutočnil.

Aktuálne teraz v predvianočnom období, sa zišli dobrovoľníci zo spoločnosti Gebrüder Weiss, aby vytvorili originálne, ručne robené pohľadnice. Tie zamestnanci hospicu posielajú jednotlivým rodinám, ktorých dieťatko bolo, či je v ich opatere. Gebrüder Weiss pre túto príležitosť zabezpečuje špecialistku na ručne vyrábané papierové dekorácie. Celkovo sa podarilo vyrobiť 160 pohľadníc, z ktorých každá je originál. Každej rodine sa takto dostane malej pozornosti, ktorá má aspoň trocha zmierniť trápenie počas najkrajších sviatkov roka.

(Zdroj: Eva Sérová, PR BONUS Consulting, Pripravila: Valéria Nagyová)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*