Prečo vaše 2 % z daní pre Ligu proti rakovine?

Ing. Eva Kováčová, výkonná riaditeľka Liga proti rakovine SR

Bratislava, Admin – Na Slovensku pribudne každoročne približne 34 000 ľudí s diagnózou rakovina. Dnes už ťažko nájdeme rodinu, v ktorej sa nestretli s onkologickou diagnózou. Rakovina je jednou z najvážnejších život ohrozujúcich chorôb. Jej dôsledky a dopad Liga proti rakovine zmierňuje už 29 rokov. Dôležitý spôsob je aj psychosociálna starostlivosť, ktorá je jej hlavnou doménou.

Daňovníci majú aj tento rok možnosť darovať 2 % zo svojich daní neziskovým organizáciám, občianskym združeniam či nadáciám. Fyzické a právnické osoby, ktoré podávajú daňové priznanie, tak urobia priamo v daňovom priznaní.

 

Aj vďaka nim každý rok tím z Bratislavy, Martina a Košíc zabezpečuje toto:

Bezplatná telefonická a mailová Onkoporadňa

Bezplatná Sieť psychológov

Špecializovaní psychológovia Ligy proti rakovine pomáhajú onkologickým pacientom a ich blízkym v ťažkých chvíľach počas onkologickej liečby a po nej. Poradenstvo a terapia sa realizujú na individuálnych či skupinových stretnutiach.  

Jednorazový finančný príspevok

Ak sa ľudia s onkologickým ochorením dostanú do hmotnej núdze, môžu sa obrátiť na Ligu so žiadosťou o jednorazovú finančnú výpomoc.

Bezplatná „Relaxačná týždňovka“ 

Na „Relaxačných týždňovkách“ môžu pacienti po prekonaní liečby či v štádiu doliečovania sa načerpať nové sily a získať nových priateľov, ktorých spája rovnaká ťažká situácia. Taktiež môžu získať cenné rady a pomoc od našich špecialistov na opätovný návrat do života pred chorobou.

Bezplatná „Rodinná týždňovka“

Rodiny, v ktorých je jeden z rodičov onkologický pacient majú možnosť prežiť týždeň plný aktivít s ľuďmi, ktorí im porozumejú, pretože prežívajú rovnaké problémy. Na Rodinnej týždňovke sa s ostatnými rodinami a s pomocou našich odborníkov naučia ako toto obdobie spoločne čo najlepšie zvládnuť.

Bezplatný „Náhradný domov“

Rodičia, ktorí prechádzajú náročným životným obdobím v dôsledku onkologického ochorenia ich dieťaťa, môžu byť v jeho blízkosti počas hospitalizácie v nemocnici. V Bratislave a v Košiciach je im vďaka Lige k dispozícii „Náhradný domov“, ktorý poskytuje všetky výhody plne vybavenej domácnosti.

Centrá pomoci Bratislava, Košice, Martin

V Centrách pomoci môžu pacienti denne navštevovať bezplatné kreatívne a edukatívne kurzy, cvičenia, absolvovať výlety, kultúrne podujatia, rehabilitácie a stretávať sa s ľuďmi, ktorí sa ocitli v podobnej situácii ako oni.

Prevencia a informácie pre pacientov

Ak chcete byť zodpovedný ku svojmu zdraviu, zaujímajte sa o preventívne a informačné brožúrky, letáky a kampane. V nich sa dozviete, aké preventívne prehliadky máte absolvovať, ako si môžete urobiť v pohodlí domova samovyšetrenia, získate užitočné informácie o prevencii i jednotlivých diagnózach.

Toto všetko môže Liga proti rakovine zabezpečovať aj vďaka vašim 2 %.

Srdečná vďaka všetkým!

Formulár na zaslanie 2 % nájdete na www.lpr.sk (info: lpr@lpr.sk)

Liga proti rakovine SR, Brestová 6, 821 02 Bratislava
IČO: 00641219, právna forma: občianske združenie

Číslo účtu organizácie na zaslanie 2 % nie je potrebné

Bratislava
Brestová 6, 821 02, Bratislava – Ružinov
tel: 02/52 92 17 35

Košice
Paulínyho 63, 040 11, Košice
tel: 02/57 20 29 31

Martin
Kukučínová 2
036 01 Martin
tel: 043/324 04 87 

Liga proti rakovine je tu pre onkologických pacientov, ich rodiny, aj pre zdravú populáciu už 29 rokov.

(Zdroj: Petra Benczyová, LPR; Pripravila: red.)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*