Podporte zbierkou Hodina deťom talentované deti

Bratislava, Admin – Hodina deťom je celoročná verejná finančná zbierka organizovaná Nadáciou pre deti Slovenska od roku 1999 a jednou z foriem podpory užitočných a jedinečných projektov zameraných na rozvoj osobnosti a tvorivosti u detí, rozvíjanie ich individuálneho potenciálu v závislosti od ich zdravotného stavu, talentu či hendikepu, skvalitňovanie školského prostredia, budovanie komunít i bezpečného prostredia pre deti, ale aj na intervenčné projekty, ktorých cieľom je riešiť problémové situácie detí.

Zbierka v uliciach
Tohtoročná zbierka sa uskutoční v piatok 28. 11. 2014. Do zbierky sa zapojí 1746 dobrovoľníkov zo 183 organizácií, mestských a obecných úradov a škôl. Tí vás oslovia a za váš dobrovoľný príspevok vám venujú odznak HUGA – kamaráta všetkých detí. Každý dobrovoľník bude počas zbierky označený identifikačnými prvkami v podobe žltobielej pokladničky s motívom HUGA (maskota Hodiny deťom), logom Nadácie pre deti Slovenska a logom Hodiny deťom. Každá pokladnička bude prelepená žltými a bielymi samolepkami s postavičkou HUGA a textom „Hodina deťom a www.hodinadetom.sk“. Od tohto roka budú žlté samolepky doplnené aj o číslo aktuálne roka (v tomto prípade 2014). Pokladnička navyše bude opatrená štítkom s číslom pokladničky a registrovým číslom zbierky. S cieľom čo najviac ochrániť dobré meno zbierky a čo najviac zabrániť možnému zneužitiu, bude každá pokladnička vybavená špecifickým prvkom – hologramovou nálepkou s jedinečným identifikačným číslom. Okrem toho budú mať dobrovoľníci na krku zavesené žlté stužky s visačkou Hodina deťom, letáky tohtoročnej kampane, spolu s odznakmi Huga.

Hodina detom tlacovka_x-9 zm

Benefičná aukcia umenia
Vďaka dlhoročnej podpore slovenských umelcov, ktorí každý rok darujú svoje diela (predovšetkým fotografie, no i maľby a sochy) na dobročinný účel, dochádza k prepojeniu sveta detí, umelcov, ale i dražiteľov z radov podnikateľských subjektov, či známych osobností Slovenska. „Prvýkrát v histórii našej aukcie doplnia portfólio diel aj diela vytvorené deťmi, ktoré boli podporené prostredníctvom Hodiny deťom. Krásne originály sú dôkazom toho, že vďaka podpore nás, dospelých, dokážu aj deti so znevýhodnením, či špeciálnymi potrebami, rozvíjať svoj potenciál a prejaviť sa naplno v tom, čo ich baví,“ hovorí Dana Rušinová, správkyňa Nadácie pre deti Slovenska. 13. ročník Benefičnej aukcie sa uskutoční vo štvrtok 4. decembra 2014 v Bratislavskom vodárenskom múzeu. Kurátormi aukcie sú Michaela Bosáková (Stredoeurópsky dom fotografie) a umelec Slavomír Bachorík, licitátorkou Nina Gažovičová (SOGA) a úlohu moderátora prevezme Matej „Sajfa” Cifra. Prekvapením večera bude originálne umelecké vystúpenie Školy nového cirkusu Cirkus-Kus autorským dielom, špeciálne pripraveným pre tento ročník benefičnej aukcie.
Počas dvanástich rokov podujatia sa podarilo vydražiť 656 diel v hodnote 220 355 €.

Hodina detom-tlacovka_x-7 zm

TV show
Dych vyrážajúce stávky i známi umelci v netradičných vystúpeniach za podpory talentovaných detí podporených z fondu Hodina deťom… to je len malá časť zážitku, na ktorý sa môžete tešiť počas priameho prenosu TV šou na Jednotke RTVS v nedeľu 21. decembra od 20:20 hodiny. Priamo počas šou môžete volať do štúdia a porozprávať sa so známymi osobnosťami ako Marcel Merčiak, Beáta Dubasová, Martin Malachovský, Martina Moravcová, a mnohými ďalšími.
Večerom vás pritom budú sprevádzať Iveta Malachovská, Martin Malachovský, Junior a Marcel. V umeleckých a zábavných číslach či napínavých stávkach vás svojím umením potešia a zmyslom pre humor možno prekvapia a určite strhnú Beáta Dubasová, Andrej Bičan a mnohí ďalší slovenskí umelci; všetci vystupujú v šou bez nároku na honorár.

Ako možno podporiť 16. ročník Hodiny deťom?
● Zaslaním prázdnej SMS na číslo 800 a darovaním hodinovej mzdy v hodnote 4 € až do 31. júla 2015
● Darovaním ľubovoľného finančného príspevku do pokladničiek dobrovoľníkov počas verejnej zbierky v uliciach počas 28. novembra 2014
● Zaslaním prázdnej SMS na číslo 800 alebo zavolaním na pevnú linku 14 222 v nedeľu 21. decembra 2014 počas TV show Hodina deťom
● Zriadením trvalého alebo jednorazového bankového príkazu alebo prostredníctvom on-line formulára na www.nds.sk
Hodinu deťom je možné podporiť až do 31. júla 2015.

Hodina deťom je jedinečná v tom, že z jej výťažku sa podporujú organizácie pracujúce s deťmi a pre deti. Takáto podpora má ďaleko väčší dosah ako priama podpora jednotlivcov. Ak jednotlivcovi darujete 500 €, pár týždňov z nich vyžije, kúpi si jedlo, oblečenie, lieky, … Keď rovnakých 500 € venujete organizácii, ktorá sa stará o viacero podobných ľudí, vydrží fungovať rovnako dlho, no pomôže viacerým.

Naším cieľom je iniciovanie a podpora trvalých a pozitívnych zmien v živote detí, ako aj mladých ľudí na Slovensku a i prostredníctvom Hodiny deťom chceme byť mostom medzi tými, ktorí pomôcť chcú a tými, ktorí pomoc potrebujú.
Hodinu deťom počas jej existencie podporujú i známe osobnosti – Emília Vášáryová, Ladislav Chudík, Tomáš Maštalír, Adela Banášová, Matej „Sajfa“ Cifra, Ady Hajdu, Karin Haydu, Mirka Partlová, Andrej Wallner, Andrej Bičan a mnohí iní.

Hodina detom-tlacovka_x-2 zm

Ďakujeme všetkým nezištným darcom, dobrovoľníkom, podporovateľom a sympatizantom zbierky Hodina deťom, vďaka pomoci ktorých sa nám podarilo dosiaľ urobiť veľa pre krajšie detstvo detí na Slovensku a ich lepšiu budúcnosť… a tešíme sa na všetky ďalšie prospešné aktivity pre deti a mladých ľudí, ktoré budeme môcť spolu podporiť v aktuálnom 16. ročníku Hodiny deťom!
Všetky podporené projekty i jednotlivé realizované aktivity je možné si pozrieť priamo v on-line aplikácii, ktorú plnia samotné podporené organizácie, v reálnom čase na www.hodinadetom.sk alebo www.nds.sk .

(Zdroj: Michal Jakubčo, Nadácia pre deti Slovenska, Pripravila: Valéria Nagyová)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*