Plamienok a jeho detský letný tábor prepravený bezpečne

Bratislava, Admin – Logistická a prepravná spoločnosť Gebrüder Weiss naďalej úspešne pokračuje v spolupráci s neziskovou organizáciou Plamienok. Ten organizuje letný detský tábor, ktorý sa aj tento rok uskutočnil na Orave v priestoroch starej horárne. Deti a dobrovoľníci v dvoch turnusoch od 11. do 26. 7. boli prepravené autobusmi zabezpečenými zo strany GW. Tábor bol určený pre deti, ktoré stratili niekoho blízkeho, a prostredníctvom takýchto stretnutí s inými deťmi s podobným osudom majú príležitosť sa ľahšie vyrovnať s náročným životným obdobím.

Tábor sa uskutočnil pre dievčatá a chlapcov vo veku od 7 do 18 rokov, ktorí stratili svojho blízkeho – mamu, otca, brata, sestru, prípadne starého rodiča. Pocit, že v tom nie sú sami, môže deťom výrazne pomôcť pri vyrovnávaní sa so stratou blízkeho. Bohatý program aktivít dáva deťom veľa nových zážitkov, na ktoré môžu spomínať, či nadviazať aj po skončení tábora. Tento rok sa tábora zúčastnilo v dvoch turnusoch 71 detí. Počas nich sa vystriedalo 10 školených dobrovoľníkov a 8 zamestnancov Plamienka. Na jednom turnuse bolo na 35-36 detí v priemere 10 až 11 vedúcich.
Téma tohtoročného tábora bola „Zmeňme svet za 7 dní“. Presvedčenie detí, že všetko je možné sa často prisudzuje ich neskúsenosti, či naivite. Tieto deti však majú za sebou tvrdšiu životnú lekciu ako mnohí z nás, a napriek tomu nestratili vieru, že dokážu meniť veci okolo seba. Smelo prinášali do hier a spoločných aktivít svoje nápady ako prispieť k zmenám v rôznych oblastiach, a zároveň sa nebáli zamyslieť nad zmenami, ktoré už dnes môžu urobiť pre seba samých. Určite im pritom pomáhal aj pocit spolupatričnosti a súdržnosti, ktorý bolo medzi deťmi cítiť od prvého momentu, a takisto podpora od vedúcich, ktorí boli počas tábora podľa potreby striedavo v role organizátorov, utešiteľov, „motivátorov“, či jednoducho kamarátov. Pripravené pohybové, tvorivé, či terapeutické aktivity sa vzájomne počas dňa dopĺňali, a spoločné večery s gitarou pri ohni boli tak už len pomyselnou čerešničkou na torte, ktorá uzatvárala nabitý deň plný zážitkov.

Zdroj: Eva Sérová, PR BONUS Consulting, Pripravila: Valéria Nagyová)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*