Pestrá lyžiarska zábava
v mostviertelských Alpách

Admin, 13. 11. 2013 - Výlet do zasneženej krajiny môže byť skutočne cenovo dostupný. Lyžiarske strediská v regióne Mostviertel bodujú výhodnými ponukami na celodenné výlety a zimné dovolenky. Kto by však radšej „Pôžitkársky región Dolného Rakúska“ objavoval v pokoji, ten si príde na svoje na turistických

chodníkoch či bežkárskych a sánkárskych dráhach. V skratke: čerstvý vzduch, najlepšie výhľady a očarujúco krásna krajina.

Aufnahmeort : Lackenhof - Ötscher

Športové stredisko JUFA Hotel Hochkar
V januári 2014 bude otvorené športové stredisko JUFA s vysoko položeným športovým centrom. JUFA je skratka odvodená z nemeckých slov Jugend a Familientourismus (mládež a rodinný turizmus). Komplex budov s rôznymi športoviskami sa nachádza priamo na zjazdovkách lyžiarskeho strediska Hochkar. Hostia sú ubytovaní v moderných 2- až 4-lôžkových izbách so sprchou/WC, TV a trezorom. Verejne prístupná kaviareň so slnečnou terasou doslova pozýva na leňošenie. Raňajky a večere v stredisku fungujú formou bufetov. Hotel disponuje detskými ihriskami, 4 jedálenskými kútami, kinom, kolkovou dráhou, stolnotenisovou miestnosťou, lyžiarňou, sušiarňou, miestnosťou na lyžiarsky servis, wellness centrom, ako aj modernými priestormi na konferencie a workshopy. Vysoko položené športové centrum je vybavené viacerými vnútornými aj vonkajšími priestormi. Medzi ne patrí športová hala s lezeckou stenou, telocvičňa, gymnastická miestnosť, posilňovňa, tenisové kurty, tartanové ihrisko, areál pre ľahkú atletiku, ako aj horolezecký park.

Snehové kráľovstvo Hochkar bei Göstling/Ybbs 
V nadmorskej výške 1800 m sa nad obcou Göstling/Ybbs týči Hochkar, najviac zasnežené a najvyššie položené alpské centrum Rakúska. 19 kilometrov perfektne upravených zjazdoviek je obklopených 9 vlekovými zariadeniami. Snowboardisti a freestyleri sa schádzajú vo veľkom zábavnom parku Hochkar. Kto neuprednostňuje zjazdovky, môže navštíviť sánkarskú dráhu, vychutnávať ticho turistických chodníkov a bežkárskych tratí alebo oddychovať v soľnom kúpeli Ybbstaler.

Alpy Photo6

Ötscherská dedinka – Lackenhof am Ötscher
Lyžovanie až k domovým dverám – to ponúka stredisko Lackenhof am Ötscher. Hotely a penzióny sa tu nachádzajú prakticky na okraji zjazdoviek. Deväť vlekov sa stará o to, aby sa lyžiari dobre rozdelili po svahoch až 19 km dlhých zjazdoviek. Pre najmenších je tu park Sunny Kids s čarovným kobercom, tanierovým vlekom a starostlivosťou o deti formou lyžiarskej školy. Najväčší freestyleri na lyžiach a snowboardoch sa môžu vyblázniť v parku Ötscher Snowpark, pre zimných turistov je k dispozícii viac ako 10 km turistických chodníkov.

Alpy Photo9

Aktívny vrch – Gemeindealpe Mitterbach
Lyžiarom, freestylerom a bežkárskym turistom sľubuje stredisko Gemeindealpe športové potešenie v pôsobivej prírode s výhľadom na predné Alpy. Dve moderné lanovky obkolesujú 14 km zjazdoviek. Jednou z výziev je strmý svah označený na čierno, ktorý je najprudším svahom Dolného Rakúska. Novinkou je rýchlostná a skicrossová trať, ako aj zábavný park. Aj pre zimných turistov, sánkarov a bežkárov je toto stredisko výletným cieľom s rozmanitou ponukou.

Alpy Photo13 zr

Raj pre rodiny v Annabergu 
Priateľské lyžiarske stredisko ponúka všetko, čo rodiny očakávajú od ideálnej lyžiarskej dovolenky. Priateľskí hostitelia, rozmanité zjazdovky a mnohé atraktívne ponuky. Každý tu nájde to, čo práve hľadá: FIS zjazdovky a bubnové svahy, príjemne tvarované svahy, rovné plochy na príjemné kĺzanie, ako aj lyžiarsky/boardercrossový svah. 20 km zjazdoviek obkolesuje deväť vlekov. Okrem toho sú k dispozícii mnohé zimné turistické chodníky, trate pre turistov so snežnicami a jazdy v saniach ťahaných koňmi.

Text pod foto:
Photo 1: Snehové kráľovstvo Hochkar bei Göstling/Ybbs ponúka 19 kilometrov perfektne upravených zjazdoviek, ktoré sú obklopené 9 vlekovými zariadeniami 
Photo 2: Lyžovanie až ku vchodovým dverám – to ponúka stredisko Lackenhof am Ötscher. Hotely a penzióny sa tu nachádzajú prakticky na okraji zjazdoviek. 
Photo 3: Lyžiarom, freestylerom a bežkárskym turistom sľubuje stredisko Gemeindealpe športové potešenie v pôsobivej prírode s výhľadom na predné Alpy 
Photo 4: Priateľské lyžiarske stredisko v Annabergu ponúka všetko, čo rodiny očakávajú od ideálnej lyžiarskej dovolenky.

(neo, bz)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*