Panoramatický hotel v srdci dunajského ohybu

VYŠEHRAD/ADMIN – Hotel Silvanus**** v Maďarsku sa nachádza nad historickým mestom Visegrád (slov. Vyšehrad), priamo v susedstve zrúcanín stredovekého hradu Fellegvár.  Úchvatnú panorámu zdobí v ohybe rieka Dunaj, ktorá preteká poniže hotela a dotvára priam rozprávkovú časť krajiny, ktorá sa považuje za jeden z najkrajších pokladov strednej Európy. Hotel pomenovali podľa rímskeho boha lesa a lúky Silvanus.

Na základe verejného hlasovania v Maďarsku získal hotel Silvanus**** v súťaži Hotel roku 2018 prvé miesto. Pred niekoľkými rokmi na Tripadvisore sa stal hotel najlepším štvorhviezdičkovým vidieckym hotelom v Maďarsku. Je postavený na štíte Vyšehradskej Čiernej hory. Očarujúca príroda láka mnohých návštevníkov pobudnúť tu počas roka a načerpať energiu. Vystriedalo sa tu už tisíce návštevníkov, ktorí sa sem opäť radi vracajú. Hotelové izby obklopuje les s výhľadom na Dunaj. Tu možno načerpať dokonalý odpočinok a stretnúť sa s príjemným, rodinným prostredím. V hoteli sú aj luxusné apartmány pre náročnejších klientov, ktoré ponúkajú nadštandardný servis.

Vonkajšie a vnútorné bazény hotelového wellnessu zabezpečujú jedinečný výhľad na krásne okolie. Minúty strávené vo fínskej saune, infra saune, v parnom a voňavom kúpeli, v soľnej komore znamenajú zdravé rozmaznávanie nielen duše, ale aj  tela.  Hotel ponúka aj ďalšie služby v kozmetickom salóne: masáže a kozmetické úkony na tvári a na tele.

Vyšehrad bol významným reprezentatívnym sídlom uhorských kráľov, zohrával dôležitú úlohu v stredoveku hlavne v období 13. až 16. storočia.  Tu sa stretli  v roku 1335 traja panovníci: Uhorska, Českého kráľovstva a Poľského kráľovstva, aby sa dohodli o vzájomnej spolupráci v politike a  obchodných veciach. Hrad a mesto má mnoho vzácnych a cenných historických pamiatok, je to miesto kde minulosť, súčasnosť a budúcnosť sú tajomným spôsobom zamiešané, a spoločne prítomné.

Panoramatická reštaurácia pre hostí má okrem fantastického výhľadu najmä skvelú gastronomickú ponuku maďarských a medzinárodných špecialít. Medzi ne patrí napríklad husacia pečienka, zabíjačka, divinové ragú, vtáčie mlieko… Ak chcete uhasiť smäd, v aqua bare, či drink bare, alebo aj v pivárni, máte možnosť vybrať si zo širokej ponuky nápojov a  koktailových i kávových špecialít.

V hoteli sa nachádza 151 izieb, nechýbajú tu ani hotelové obchodíky, veľké parkovisko, biozáhrada…Ďalšou výhodou hotela je i jeho blízkosť od Budapešti (45 km) a Ostrihomu.

“Podľa ezoterických učení sa tu rozprestiera srdcová čakra Zeme s bohatými prameňmi pozitívnej energie. Pred desiatimi rokmi vtedajší japonský veľvyslanec vtrhol do reštaurácie, kľakol si na kolená a ďakoval všetkým, že tam môže byť. Hovoril, že sa tam nachádza srdcová karma Zeme. Sme miesto ticha, mieru, pokoja, harmónie, naplnenia a uzdravenia,” uviedol na tlačovej konferencii  Róbert Pintér, food and beverage manager hotela.

“Sme prvým zeleným hotelom v Maďarsku. Kúrenie a teplú vodu zabezpečí systém, ktorý je najekologickejší. Našich hostí privíta ekologická e-flotila, súčasťou je možnosť prenajať si elektrické bicykle a zážitkové vozidlo Renault Twizy na elektronický pohon,”s hrdosťou dodal manažér Róbert Pintér.

 

Adresa hotela Silvanus****: 2025 Visegrád, Panoráma út 2.
Telefónne číslo: +36 26 398 311
E-mail: info@hotelsilvanus.hu

(Zdroj: Endre Madarász; Foto: Archív hotela; Pripravila: red.)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*