O2 Think Big podporí 65 nápadov

Admin, 24.04.2013 - Štvrtý ročník grantového programu O2 Think Big podporí tento rok nápady mladých ľudí sumou 57 000 €. O podporu sa uchádzalo takmer dvojnásobne viac projektov ako minulý rok. Z vyše 700 nápadov z celého Slovenska, porota vybrala 65 najlepších.

Aktívni mladí ľudia získajú grant od 500 € do 2 000 €. Porota vybrala nápady z oblasti kultúry a športu, ale zastúpená je aj pomoc sociálne znevýhodneným rovesníkom a projekty zamerané na ochranu životného prostredia.

„Veľké veci sa často začínajú jednoduchými nápadmi. Potvrdilo sa to teraz aj pri predchádzajúcich troch ročníkoch O2 Think Big. Sme hrdí, že môžeme opäť podporiť aktívnych mladých ľudí, ktorí nekašlú na svoje okolie, ale naopak majú chuť a nápady ako veci zmeniť a pohnúť k lepšiemu,“ uviedla Martina Jamrichová, hovorkyňa O2.

Patrónkou O2 Think Big je Zuzana Fialová

O tom, ktoré z nápadov získajú podporu rozhodovala aj Zuzana Fialová, herečka a krstná mama programu O2 Think Big.

Herecka Fialova

„Opäť sa potvrdilo, že keď sa raz mladí rozhodnú ísť za správnou vecou, majú na to neuveriteľnú energiu a super nápady, ktoré si fakt zaslúžia podporu,” uviedla Zuzana Fialová, herečka a krstná mama projektu.

Podpora ide do všetkých krajov
Podpora zaujímavých nápadov smeruje do všetkých regiónov Slovenska. O2 Think Big podporí v každom kraji od 6 do 11 projektov. Najviac nápadov bude podporených v Banskobystrickom kraji.
Vybrané Think Big nápady získali tento rok nielen grantovú finančnú podporu (buď do výšky 500 € alebo do 2 000 €), ale aj možnosť vzdelávania zameraného na zvyšovanie zručností, asistenciu pri realizácii nápadov a dokonca aj technické a komunikačné vybavenie. Medzi podporenými nápadmi nechýbajú aktivity z oblasti športu a kultúry, projekty orientované na pomoc sociálne znevýhodneným skupinám či na ochranu životného prostredia.
Medzi podporenými nápadmi z minulých rokov dominovali aktivity z oblasti športu a kultúry, nechýbajú však ani projekty orientované na pomoc sociálne znevýhodneným skupinám či na ochranu životného prostredia. S podporou grantu O2 Think Big tak mladí ľudia zrekonštruovali lezecké steny, bike parky, športoviská, zrealizovali divadelné predstavenia, diskusie, výstavy, koncerty a mladí dobrovoľníci pomohli aj sociálne znevýhodneným rovesníkom alebo vzdelávali deti na základných školách v oblasti on-line bezpečnosti.

Herecka Fialova 2

 

Prezenty 02

Podporené nápady a ich realizáciu môžete sledovať na stránke www.o2thinkbig.sk.
(Jamrichova)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*