O grantovom programe Darujte Vianoce

Bratislava, Admin – Aktuálny 14. ročník grantového programu Nadácie Orange Darujte Vianoce priniesol mnoho krásnych výsledkov. Nadácia Orange v ňom tento rok zaznamenala najvyšší počet žiadostí o pomoc a vianočnú podporu prerozdelila aj vďaka Orangeu a jeho zákazníkom. Krásne a štedré Vianoce si tak budú môcť užiť stovky rodín, ktoré sú v neľahkej životnej situácii.

Nadácia Orange tento rok v grantovom programe Darujte Vianoce prijala historicky najvyšší počet žiadostí – celkovo až 673. Medzi vianočné príbehy v tomto roku rozdelí 91 849 eur, pričom z vlastných zdrojov vyčlenila sumu 60 000 eur. K nej sa pridal opäť aj Orange, ktorý už po druhýkrát spojil svoju vianočnú ponuku s charitatívnym účelom. Za každú kúpu paušálu či inej služby, ktorú realizovali jeho zákazníci v čase od 30. 10. do 6. 12., prispel do programu Darujte Vianoce ďalšími 50-timi centami. Vďaka nákupom svojich zákazníkov tak na pomoc ľuďom v núdzi venoval Orange celkovo 31 849 eur.

V prvom kole Nadácia Orange podporila 116 najakútnejších žiadostí, medzi ktoré prerozdelila 23 686 eur. Ďalších vybraných 248 vianočných príbehov sa od 25. novembra uchádza na darcovskom portáli www.dakujeme.sk o finančné príspevky od individuálnych darcov. Každý z nich získal od Nadácie Orange štartovací dar vo výške 10 % – 50 % z požadovanej sumy. Celkovo na štartovné dary vyčlenila 36 314 eur. Každý ďalší príspevok individuálneho darcu Nadácia Orange ešte znásobuje rovnakou sumou, až do výšky požadovanej sumy.

(Zdroj: Barbara Heribanová, Dynamic Relations 2000, Pripravil: Eugen Michal Nagy)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*