Najväčšia potravinová zbierka na Slovensku

Bratislava, Admin – Vďaka zákazníkom Tesca, dobrovoľníkom a zapojených organizáciám sa podarilo v predajniach reťazca vyzbierať rekordných 147 ton potravín a drogériového tovaru v hodnote 210-tisíc eur na pomoc ľuďom v núdzi a sociálne slabším rodinám. Od štvrtka 22. do soboty 24. novembra 2018 totiž spoločnosť Tesco uskutočnila už šiestu Potravinovú zbierku spolu s Potravinovou bankou Slovenska, Slovenskou katolíckou charitou, Depaul Slovensko, Evanjelickou Diakoniou ECAV Slovensko a OZ Vagus. Spoločnosť Tesco navýšila hodnotu darov o 20 %, a tak pred tohtoročnými Vianocami venuje zapojeným charitatívnym organizáciám navyše  42-tisíc eur.

Na Slovensku prebiehala Potravinová zbierka v 113 obchodoch, čo je o deväť obchodov viac ako minulý rok, a tak oproti minulému roku darovali zákazníci Tesca pre ľudí v núdzi o 37 ton potravín viac. Dobrovoľníci z charitatívnych organizácií, ale aj zamestnanci spoločnosti Tesco sa tiež aktívne zapojili do Potravinovej zbierky a pomáhali zákazníkom vyberať tovar vhodný na darovanie.

 „Počas troch dní sa spoločnosti Tesco na Slovensku  podarilo vďaka zákazníkom a zapojeným dobrovoľníkom vyzbierať 147 ton potravín a drogériového tovaru v hodnote 210-tisíc eur. Okrem toho, naša spoločnosť pravidelne navyšuje pomoc sumou vo výše 20 % hodnoty vyzbieraných potravín. V tomto roku podporíme zapojené charitatívne organizácie sumou 42-tisíc eur. Všetkým dobrovoľníkom a našim zákazníkom, ktorí prispeli, patrí veľké poďakovanie. Vďaka nim môžu charitatívne organizácie pripraviť krajšie Vianoce mnohým ľuďom po celom Slovensku,“ povedala Veronika Bush, riaditeľka komunikačného oddelenia na Slovensku.

„Tento rok pomohli Slovenskej katolíckej charite zákazníci TESCO predajní vyzbierať potraviny v 64 pobočkách po celom Slovensku. Veľmi si vážime štedrosť a podporu každého darcu. Vďaka tomu môžeme pomôcť núdznym, ktorí klopú na dvere našich charitných zariadení, lebo sú hladní,” doplnil Erich Hulman, generálny sekretár Slovenskej katolíckej charity.

Pred realizáciou najväčšej Potravinovej zbierky v obchodoch zorganizovalo Tesco aj zbierku od dodávateľov, do ktorej sa zapojili tri spoločnosti, ktoré spolu darovali navyše 750 kg svojich produktov.

Potravinovú zbierku podporil aj mladý slovenský herec Oliver Oswald.

(Zdroj: Katarína Šutárová, LIKE; Pripravila: red.)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*