Luxusný kúpeľný hotel Spirit

Admin, 15.10.2012 - Luxusný súkromný 5 – hviezdičkový hotel Spirit leží v západnom Maďarsku, vzdialený len niekoľko minút od centra mesta Bad Sárvár. Okolie hotela plného jazier, listnatých lesov a lúk ponúka nerušený pokoj a láka poznávať okolitú prírodu.

Región
Bad Sárvár leží v jednom z najslnečnejších regiónov Maďarska, vzdialený len 30 kilometrov od rakúskej hranice a 120 kilometrov od miest Viedeň a Graz. Malebné, romantické malomesto s približne 12-tisíc obyvateľmi patrí do skupiny „Royal Spas of Europe“ (Kráľovské kúpele Európy), exkluzívneho klubu tradičných liečivých kúpeľov, ktoré sa so svojou kúpeľnou ponukou zaraďujú medzi špičkové európske kúpeľné destinácie. Od objavenia liečivej vody pri ropnom vrte v roku 1961 sa Bad Sárvár rozvíja a premieňa na atraktívny cieľ zdravotného turizmu. Nachádzajú sa tu najvýdatnejšie termálne pramene krajiny. Toto mestečko bolo do roku 1921 poslednou rezidenciou princa-regenta bavorského kráľa Ludwiga III.

Vyznamenania
Luxusný hotel bol najväčším maďarským denníkom Népszabadság označený za najlepší kúpeľný hotel krajiny. Ako jediný z hotelov v Maďarsku bol uverejnený v sprievodcovi s názvom Spa Guide 2009/2010 der Wienerin (Kúpeľný sprievodca Wienerin 2009/2010), kde ho nazvali „nováčikom medzi oázami” (Newcomeroasen). V júni 2010 získal ocenenie European Health & SPA v kategórii Najlepšia kúpeľná destinácia 2010. Spirit Hotel získal ocenenia aj za svoj propagačný imidžový film. Na prvom medzinárodnom festivale „Velikij Novgorod“ v Rusku mu Asociácia turistických filmových festivalov (CIFFT) udelila prvú cenu a označila ho za najlepší film z oblasti cestovného ruchu.

Architektúra a dizajn
V architektúre stavebných konštrukcií dominuje myšlienka piatich elementov. Už pri výbere miesta hotela sa kládol veľký dôraz na panenskú prírodu. Sedem jazier Bad Sárváru, lúky a listnaté lesy v okolí hotela tvoria výborný východiskový predpoklad. Hotel má 273 elegantných a samostatne zariadených izieb a apartmánov. Všetky z nich sú umiestnené tak, aby svojim obyvateľom poskytovali maximálny pokoj, majú balkón alebo terasu.
Spirit Hotel Therma Spa disponuje moderným kongresovým multifunkčným centrom (740 m2), ktoré má v 6 miestnostiach celkovú kapacitu max. 600 osôb.

Kúpele a wellness
Centrum päť hviezdičkového hotela tvorí „ Spa oáza“ (kúpeľná oáza), rozkladajúca sa na 10 000 štvorcových metrov, ktorá nadchne už svojou jedinečnou atmosférou a dizajnom. Priehľadné a zakrivené panely sklenej konštrukcie ohraničujú komfortnú zónu a umožňujú oddych na najvyššej úrovni.
Rozsiahle kúpeľné centrum je rozdelené do štyroch samostatných zón: vnútorné a vonkajšie bazény s liečivou vodou, sauna, športové centrum a fitnes. K dispozícii je 22 vaní s horúcou vodou, prúdiace potôčiky liečivej vody, vodopády a vyvýšené „ostrovčeky pokojs“. Medzi hlavné výhody patrí 25 metrov dlhý plavecký bazén so špeciálnym ozvučením pod vodnou hladinou, bazén s masážnymi tryskami, bazén „Twister“, gejzíry a perlivá voda v niektorých zónach bazéna.
Ďaleký Východ a Orient sa na viacerých miestach stretávajú s históriou Maďarska a ako súčasť kúpeľnej ponuky hotela sa objavujú vo forme „rituálnych“ tureckých kúpeľov. Autentické turecké kúpele a štyri pozlátené vane s rozličnými teplotami vody ponúkajú relaxačné a očistné procedúry. Masáž rukavicou-kefou z kozej srsti a jemným olivovým olejom napomáha odstraňovať odumreté kožné bunky.
V 88 liečebných miestnostiach majú hostia možnosť využiť viac ako 130 individuálnych procedúr, ktoré zahŕňajú to najlepšie z rozličných kultúr od indickej ayurvédy, cez thajské masáže, až po floating a egyptské kúpele. V rukách skúseného terapeuta hotela môžu hostia využiť relaxačné kúpele, ukľudňujúce masáže, aplikácie voňavých byliniek a kurzy jogy upevňujúce zdravie. Thajské masáže poskytujú výlučne terapeuti, ktorí boli vyškolení v masérskej škole WATPO v Bangkoku. Rovnako sú k dispozícii terapeuti špeciálne školení na poskytovanie procedúr ayurvédy.

Liečivá voda Spirit
Srdcovou záležitosťou hotela je vlastný prameň liečivej vody s teplotou 46°C, ktorý vyviera z hĺbky 1056 metrov a napúšťa sa do 11 bazénov.
Všetky bazény sú denne zásobované čerstvou nefiltrovanou liečivou vodou Spirit. Bazény sa denne čistia a plnia čerstvou termálnou vodou, bez akýchkoľvek chemických prísad. Výnimočná čistota a zloženie vody z rôznych minerálnych látok, ako napr. oxid uhličitý, chlorid sodný a stopové prvky, robia vodu jedinečnou. Liečebná voda Spirit je vhodná na liečbu chronických ochorení pohybového ústrojenstva, na liečbu pooperačných stavov, úrazových stavov, ako aj relaxačných ošetrení svalov pri reume mäkkých tkanín. Liečivá voda tvorí taktiež základ mnohých wellnessových a skrášľovacích kozmetických ošetrení, diétnych programov a liečebných procedúr.

Liečebné kúpele
Medicínske a kúpeľné centrum hotela Spirit Hotel Thermal Spa nemá v Európe obdobu. Pod lekárskym dozorom ponúka rôzne preventívne a liečebné procedúry, ako napr. liečebné masáže, liečebnú gymnastiku, procedúry na zníženie nadváhy, liečbu ultrazvukom, ionoforézu, elektroliečbu, laserovú liečbu a E.I.S (Electro Interstitial Scan). Tento medicínsky diagnostický systém umožňuje počas 30-minútovej lekárskej konzultácie určiť stav organizmu, získať rozsiahly prehľad o zdravotnom stave. Individuálne poradenstvo, kyslíková terapia, vaňové kúpele, magnetoterapia BEMER, colon hydroterapia – črevná sprcha, vyšetrenie biorezonanciou, lymfodrenáž a akupunktúra prispievajú k pohodliu a k zlepšeniu kvality života návštevníkov. Hotel ďalej ponúka aj individuálne dohodnuté Anti-Burn-Out programy (procedúry proti fyzickému a duševnému „vyhoreniu“ organizmu), ako aj odborné lekárske a zubárske vyšetrenia.
Pozoruhodná je procedúra poskytovaná s použitím prípravkov Pharmos Natur, ktoré obsahujú špeciálne výťažky z liečivých rastlín, oleje, výživové doplnky a Bio Aloe Vera Gel. Revitalizačné procedúry sú zamerané na prečistenie organizmu, masáže a poradenstvo o správnej životospráve, a tak spolu vytvárajú jedinečnú koncepciu na podporu zdravia.

(ro)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*