Letné rekreačné možnosti
v Štajersku

Bratislava, Admin – V štajerskom regióne Thermenland Steiermark (Štajersko krajina termálnych kúpeľov), ktorý sa rozprestiera iba 65 km na juhovýchod od Grazu, hlavného mesta Štajerska, vyvierajú na zemský povrch plnou silou pramene šiestich termálnych kúpeľných miest Bad Radkersburg, Bad Gleichenberg, Loipersdorf, Bad Blumau, Bad Waltersdorf a Sebersdorf.

Steiermark WildeWasser©Andy_Kocher

Pramene siahajú až do hĺbky 3 000 m a dosahujú teplotu 110 °C. Mäkká liečivá voda poskytuje teplo a relax, dodáva energiu a radosť zo života a prispieva ku kráse, zdraviu a vnútornej rovnováhe.

Steiermark Silberkarklamm_(c)tita.at

Stredobodom pozornosti regiónu Thermenland Steiermark je šesť termálnych oblastí a ich životný elixír vo forme liečivej termálnej vody. Žiadne iné miesto v Štajersku neponúka možnosť vychutnať si takú kvalitnú a pravú termálnu vodu ako práve tu. Pritom nie je dôležité, pre akú kúpeľnú dovolenku sa rozhodnete, pretože kúpele Parktherme Bad Radkersburg, Kurhaus Bad Gleichenberg, Therme Loipersdorf, Rogner Bad Blumau, Heiltherme Bad Waltersdorf a H2O Hotel Therme v Sebersdorfe ponúkajú nezabudnuteľné relaxačné dovolenkové dni.

Steiermark duisitzkar©ikarus

Rok 2017 je rokom mnohých podujatí. Spoločne so svojimi hosťami oslávi Bad Blumau „15 rokov kúpeľov a 20 rokov hotela Rogner Bad Blumau“. Spoločné jubileá sú dôvodom na usporiadanie osláv a  mnohých zaujímavých programov, ktoré budú prezentované počas celého roka.

Steiermark Kammspitze_Gröbmingerland©DorfhotelMayer

Od piatka 30. 6. do nedele 2. 7. 2017 sa uskutoční jubilejný víkend na ktorom vystúpi muzikantský spolok Bad Blumau. Dôležitým bodom programu bude otvorenie nového dedinského námestia predsedom krajinskej vlády, pánom Hermannom Schützenhöferom. V nedeľu 2. 7. 2017 usporiadajú v centre obce veľký spoločný raňajkový stôl. Oslavy jubilejného roka otvorí ceremoniár „Konrad von Plumenowe“.  Na podujatiach budú pre hostí prezentovať regionálne tradície, zvyky a ľudové obyčaje.

Steiermark Dachstein Panorama Gondel_Planai ©Hochwurzen-Bahnen

Karta GenussCard štartuje v roku 2017 s novými partnermi a ponukami

Šiesta sezóna karty GenussCard regiónu Thermenland Steiermark a organizácie Oststeiermark Tourismus odštartovala novú sezónu. Karta GenussCard je v celom Rakúsku kartou s najväčším množstvom služieb: V súčasnosti si môžu hostia, ktorí sa plánujú v regióne ubytovať, vyberať zo 148 ubytovacích prevádzok GenussCard, ako aj zo 177 rôznych výletných cieľov. Táto populárna vstupenka umožňuje ubytovacím prevádzkam, regionálnym výletným cieľom a výrobcom uzatvárať akési symbolické partnerstvo. Spoločne tak obohacujú kultúru cestovného ruchu, zlepšujú pridanú hodnotu a trvalo zvyšujú atraktivitu regiónu. Pre budúcnosť plánujú rozšírenie ponuky o kartu Wintercard pre zimnú sezónu. Význam karty GenussCard podčiarkujú aj štatistické čísla z  uplynulého roku, nakoľko v roku 2016 využilo túto kartu až 167 782 hostí. To je o 18 783 hostí viac ako v roku 2015. Aj v prípade prenocovaní vzrástol počet z čísla 261 872 v roku 2015 na 284 197 v minulom roku.

Steiermark Haengebruecke_Dreigestirn_(c)schladming-dachstein

Majitelia karty GenussCard očakávajú množstvo nových ponúk
Neustále sa meniaca partnerská sieť je ďalším dôkazom úspechu karty GenussCard: Pre sezónu 2017 sa nám podarilo získať 25 nových prevádzok GenussCard. Hostia ubytovacích prevádzok GenussCard môžu navštíviť výletné ciele, využiť športové ponuky a vychutnať si kulinárske ochutnávky s bezplatným vstupom až do 31.októbra.  Jednou z nových partnerských prevádzok je aj pivovar a liehovar Nibelungengold Brauerei und Destillerie vo Fürstenfelde, ktorý pozýva na ochutnávku poctivých domácich pív a kvalitných destilátov v príjemnej atmosfére. Zážitkový dvor Erlebnishof Reczek v obci Wundschuh je taktiež novým partnerom v oblasti výletných cieľov: V múzeu s najobsiahlejšou zbierkou poľnohospodárskej techniky v celom Rakúsku majú návštevníci možnosť prezrieť si na výstavnej ploche s rozlohou viac ako 1600 m² pracovný svet roľníkov od čias ručnej a záprahovej práce až po strojovú prácu, ako aj výstavu tekvíc. Pre aktívnych hostí sú na programe noví partneri, ako je napríklad voľnočasový park v Stubenbergsee s lanovým parkom alebo cvičenie vo fitnesštúdiu Injoy vo Fürstenfelde. Múzeum Lebenswerkstatt zase ponúka napínavé informácie o životnom diele Roberta Rognera, ktorým sú kúpele Rogner Bad Blumau. Vstup do tohto multimediálneho múzea je zahrnutý v karte GenussCard. Hĺbkovú relaxáciu ponúka nový bonusový partner Watsu® v kúpeľoch Therme Loipersdorf. Jeho individuálne terapie vo vlastnom terapeutickom bazéne odbúravajú stres a uvoľňujú napätie. Od pobytu v minimálnej dĺžke troch nocí ponúka karta GenussCard dodatočne – samozrejme bez príplatku – aj možnosť zotaviť sa v jedných zo štyroch kúpeľov.

Steiermark Klettersteig Dachstein (c) www.photo-austria.at Herbert Raffalt

Prírodné zážitky v regióne Thermenland Steiermark

„Pôžitkárska cyklistika“ v regióne Thermenland Steiermark predstavuje blahodarnú kombináciu relaxu, pôžitku a pohybu. A to najlepšie? Sieť cyklotrás v regióne „Thermenland Steiermark“ láka svojimi viac ako 1 700 pôžitkárskymi kilometrami! Najzaujímavejšími trasami sú pôžitkárske cyklotrasy, ako napr. túra „Gaumenfreuden“ (pre chuťové poháriky), túra „Lucullus“ alebo túra „Murauen“ (cez lužnú krajinu). V nich sa bicykluje po jemne pahorkatej krajine popri vinárskom zámku Kapfenstein, impozantnom hrade Riegersburg až do miest pôžitku. Na vašej ceste vás budú sprevádzať regionálne poklady, ktoré rastú a dozrievajú v tejto malebnej krajine. Sprievodca cyklistických trás vám poskytne podrobné informácie o trvaní a stupni náročnosti všetkých 14 trás, v dĺžke od 13 do 148 km. Podľa individuálnych schopností a kondície si  nadšenci môžu vybrať tú „svoju“ pôžitkársku cyklotrasu.

Steiermark Wandern-Neustatt-(c) www.photo-austria.at Herbert Raffalt

Aj pre milovníkov golfu  organizujú zaujímavé programy už v marci. Päť rozmanitých golfových ihrísk – Golfplatz Bad Waltersdorf, Thermengolfanlage Loipersdorf, Golfplatz Bad Gleichenberg, Traminergolfplatz Klöch a Golfclub Gut Freiberg – rozbúcha srdce každého golfistu.

Región Thermenland je tiež tým správnym miestom pre milovníkov nordic walking či pôžitkárskych turistov. Nádhernú miestnu prírodu tu možno objavovať na turistických chodníkoch, ako je napr. „Weinweg der Sinne“ („Vínna cesta zmyslov“), „Auf den Spuren der Vulkane“ („Po stopách sopiek“) alebo na trase „Herzspur“ („Stopa srdca“). Kto by si však nádheru regiónu radšej vychutnával z výšky, ten sa môže nechať vzduchom unášať v koši teplovzdušného balóna.

Steiermark Kochofen©Raffalt

Chodník „Weinweg der Sinne“ – jedno z najkrajších miest Rakúska

Rakúski televízni diváci rozhodli: Turistický chodník „Weinweg der Sinne“ v obci St. Anna/Aigen bol zvolený ako jedno z troch najkrajších miest v celom Rakúsku. Tento láskavo naprojektovaný turistický chodník vedie nádhernou prírodou juhovýchodnej štajerskej pahorkatiny. Nachádzajú sa tu úrodné sopečné pôdy, vďaka ktorým tu dozrieva množstvo rôznych fantastických chutných produkty. Sú to napr. víno, baza, jablká či tekvice. Na trase, ktorú si možno vychutnať v dvoch variantoch (kratšom a dlhšom), sa nachádza aj obec St. Anna am Aigen.

Dachstein Südwände

Tento vínny turistický chodník má mimoriadne atraktívny východiskový bod, celoštajerskú vinotéku Gesamtsteirische Vinothek v obci St. Anna am Aigen, ktorá je už len pre svoju nápadnú architektúru takmer povinným bodom programu. A to radšej pomlčíme o plnosti a chuti štajerských vín, ktoré tam môžete ochutnať a samozrejme aj zakúpiť. Určite vás nadchne aj tunajšie individuálne a kompetentné poradenstvo. Už len na základe ponúkaných vín by sme určite rozhodli podniknúť výlet po vínnych cestách Štajerska. Navrchu vinotéky návštevníkov láka presklená vyhliadková terasa s nádherným výhľadom na úrodnú pahorkatinu až po Slovinsko.

(Zdroj: Jaroslava Pribylincova, MaxMarketing)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*