Jesenná dovolenka so psom môže byť zábavou

BRATISLAVA/ADMIN – Povedzme si to na rovinu – cestovanie so psíkom nie je ľahké. S trochou trpezlivosti to však môže byť vaša najlepšia dovolenka, obzvlášť v jesennom období.

Chutné jedlo kdekoľvek sa vyberiete

Cestovanie môže byť pre vášho štvornohého priateľa stresujúce. Ak v aute zvykne zvracať, nie ste si istý, ako zareaguje na miestne potraviny, alebo ho občas trápi boľavé brucho, vezmite si so sebou vrecko hypoalergénnych granúl pre alergických psov. Ich zloženie je tak prísne kontrolované, že určite “sadnú” aj psíkom v náročnejších a stresujúcich podmienkach. Zároveň sa vyhnete návštevám veterinára na mieste, kde ste chceli odpočívať. Obzvlášť dôležité je to v prípade, že cestujete so šteniatkom.

Myslite aj na to, že do väčšiny reštaurácií psíky nesmú. Preto voľte miesta ako koliby alebo vonkajšie terasy a majte poruke veľa chutných maškŕt pre psíka. V ideálnom prípade zbaľte skladaciu misku a porciu Dog’s Chef granúl, v ktorých je to najlepšie, čo naša príroda ponúka. Čerstvá zelenina zo záhrad je doplnená kvalitným mäsom a je to poriadna chrumkavá divočina.

Príjemná teplota na dlhé prechádzky

Jeseň je ideálnym obdobím na výlety a na niekoľkodňové pobyty v prírode i v meste. Krásne farby sa vynímajú na vašich fotografiách, vzduch vonia stovkami vôní a navyše – pre vášho psíka je vonku ideálna teplota. Nebudete ho prehrievať v aute, nebudete ho musieť nosiť na rukách so slnkom zabodnutom v spotenom chrbte. Zároveň sa vyhnete podchladeniu a premrznutým labkám počas zimného obdobia. Na svahoch alebo na klzkých dlaždičkách zimného mesta je o niečo väčší chaos ako počas milovaného babieho leta a počas októbrových dní ako vystrihnutých z filmu.

Prežívajte naplno každý okamih

Primeraná teplota a kulisa jesenných stromov nie je to jediné, čo vás čaká. Pred zimou všetko dozrieva, lesy sú plné húb a prechádzky so psíkom vám pripomenú, aké je zábavné objavovať svet a žiť v prítomnom okamihu. Nasledujte ho, pátrajte s ním, zoznamujte sa s prostredím. Nastražte ušká, veselo sa rozbehnite naproti dobrodružstvu a nezabudnite si urobiť pár fotografií, aby ste mali spomienku na jedinečné momenty. Pomôžu vám v tom aj vtipné tričká pre psíčkarov, ktoré pobavia aj náhodných okoloidúcich.

Cestovanie prispôsobené psíkovi

Je vhodné vybrať taký dopravný prostriedok, na ktorý je psík zvyknutý. Ak viete, že mu môže byť v aute zle, alebo sa bojí nastúpiť do autobusu, zvoľte napríklad vlak. Alternatívou je postupne ho naučiť na váš obľúbený spôsob prepravy. Určite však nechoďte so psíkom na dlhú cestu dopravným prostriedkom, v ktorom by sa ocitol prvýkrát.

Najpohodlnejšia preprava je určite vo vašom vlastnom aute. Rozhodnite sa, či vám vyhovuje sedieť pritúlení so psíkom, alebo si prajete, aby sedel samostatne. Nezabudnite na špeciálny bezpečnostný pás pre psy a ak cestujete za hranice nášho štátu, psík potrebuje aj cestovný pas.

Prestávky, oddych, relax…

Aj vy milujete pohľad na svojho spiaceho psíka, ako sa tvári oddane a nahlas odfukuje? Nezabúdajte na to, že tak isto bude potrebovať oddych aj počas dovolenky. Napokon, možno sa vám práve vďaka tomu podarí tiež trochu spomaliť. Dovolenka, na ktorej stihnete dvadsať pamiatok obehnúť počas jediného dňa teda nebude ideálnym plánom. Rovnako ani dvanásťhodinové túry v horách. Pokiaľ trvá cesta autom dlhšie ako dve hodiny, doprajte psíkovi aspoň jednu pauzu na venčenie a prebehnutie sa.

Ubytovanie a atrakcie priateľské k psíkom

Jedno je isté – nesnažte sa psíka nikam prepašovať. Mohlo by to viesť iba k zbytočným problémom. Pri hľadaní ubytovania môžete mať viac šťastia ak využijete Airbnb. Možnosťou sú aj hotely a penzióny. Rátajte aj s tým, že okrem vášho psíka môžu byť na danom mieste aj iné zvieratká a ak je to možné, skúste na to pripraviť psíka už vopred, napríklad hrou v parku s inými zvieratami.

Aj priamo na mieste môžete využiť službu stráženia psíka v psom hoteli alebo priamo v mieste vášho ubytovania. Takto si môžete dopriať náročnejšie túry, ktoré by psík nezvládal, alebo návštevy miest, kam nesmie – napríklad do národných parkov alebo do divadla.

(Zdroj: RM; Foto: Archív agentúry)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*