Hviezdy plážového volejbalu sú už na Slovensku

Poprad, Admin – Hráčky medzinárodného exhibičného podujatia v plážovom volejbale sú už na Slovensku. V areáli Aqua City Poprad majú pred zajtrajším turnajom sústredenie majsterky Poľska, Rakúska a Slovenska, ale aj reprezentantky z Anglicka. Už zajtra 30. augusta 2014 si v Poprade zmerajú svoje sily a zabojujú o víťazný titul na Slovanet Beach Exhibition 2014, ktorý má tento rok aj výrazný charitatívny rozmer.
Exhibičné podujatie, ktoré sa uskutoční pod záštitou prezidenta SR Andreja Kisku bude predovšetkým o nezabudnuteľnom športovom zážitku v plážovom volejbale, o čom svedčí aj zoznam hráčiek, ktoré zavítali na Slovensko. Anglicko bude reprezentovať dvojica Jessica Grimson – Vicky Palmer, Poľsko majsterky sveta do 21 rokov Monika Brzostek – Kinga Kolosinska, za Rakúsko sa predstavia dva reprezentačné tímy Lisa Chukwuma – Stefanie Schweiger a Valerie Teufl – Bianca Zass. Domáce Slovensko budú reprezentovať dvojice Andrea Kršková – Lucia Behúnová a naša nádejná olympionická dvojica Natália Dubovcová – Dominika Nestarcová .

Podujatie je výnimočné aj svojím charitatívnym rozmerom. Celý výťažok zo vstupného poputuje do Nadačného fondu pre zdravé pľúca na pomoc pacientom trpiacim závažným a nevyliečiteľným respiračným ochorením, akým je chronická obštrukčná choroba pľúc (CHOCHP) a pre deti, ktoré trpia mozgovou obrnou a svalovou dystrofiou.

Turnaj odštartuje o 08:50 hod. SEČ pričom finálový zápas je naplánovaný na 18:00 hod. Posledné dva súboje o 3. a 1. miesto budú naživo vysielané od 17:00 na STV2. Už pred oficiálnym turnajom absolvovali hráčky v areáli Aqua City Poprad športové sústredenie vo wellness a športovom centre pričom k dispozícii mali aj kryocentrum.

“Podmienky na tréning, ale i relax sú v AquaCity priam výnimočné,” dodáva Dominika Nestarcová. Slovanet Beach Exhibition, ktorým bude sprevádzať Marcel Forgáč privíta okrem volejbalových hviezd aj tanečnej skupiny Old school Brothers, Peter Bič Project či Trial show Jána Kočiša. O 16:00 je v programe exhibičný charitatívny zápas v ktorom si na svoje 39. narodeniny zahrá už spomínaný Peter Bič a doplnia ho Marcel Forgáč, Ján Kočíš či tohtoročný Zdeno z Popradu. Mužskú štvoricu doplnia hráčky Natália a Dominika, Miss sympatia 2013 Baša Lučivjanská a finalistka Miss 2013 Simona Geršiová, bývala aktívna volejbalistka.

(Zdroj: Richard Fides, Grape PR a Roman Greguš, Slovanet, Foto: Pavol Uhrin, www.fotosport.sk )

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*