Hotel KRYM v Trenčianskych Tepliciach znovu otvoria

Trenčianske Teplice, Admin – S cieľom skvalitniť služby kúpeľov prešiel kúpeľný hotel KRYM v Trenčianskych Tepliciach od novembra 2014 rozsiahlou rekonštrukciou. Pred niekoľkými dňami bola úspešne dokončená a už 2. augusta 2015 čaká hotel znovuotvorenie.

Architektonický fenomén jedného z našich najstarších kúpeľných miest bol v čase svojho otvorenia v roku 1975 najmodernejším a najkomplexnejšie vybaveným liečebným domom v celom Československu.
„V uplynulých mesiacoch prešiel KRYM viacerými zásadnými zmenami, predovšetkým fasády, strechy, terás a interiéru objektu. Zámerom bolo nájsť súlad nových a pôvodných prvkov, z ktorých časť ostala v objekte zachovaná,“ spresnil povahu rekonštrukcie Michal Vojtáš, generálny riaditeľ Kúpeľov Trenčianske Teplice. „Prebehla kompletná výmena okenných a fasádnych plôch, izolácia strechy a terás. Izby a 8 nadštandardných apartmánov bolo – okrem rekonštrukcie sociálnych zariadení, povrchových úprav stien, či výmeny elektroinštalácie – vybavených novým zariadením. Výraznými úpravami prešli aj priestory jedálne – po novom klimatizovanej, vodoliečby či úplne novej recepcie,“ dodal M. Vojtáš. Rekonštrukcia pozitívne ovplyvnila aj úsek poskytovaných procedúr – rozšírili sa niektoré oddelenia balneoprevádzky a zlepšilo sa využitie jej kapacity.
Nový vzhľad hotela so sebou prinesie nielen zvýšený komfort pre ubytovaných hostí, ale tiež zohľadnenie ekonomického a ekologického hľadiska, čo ho posúva bližšie k stavbám rešpektujúcim svetový eko – štandard. Vďaka aplikovaným úpravám dôjde k výraznému zníženiu energetickej náročnosti budovy, a teda aj záťaži životného prostredia. Pre hotel KRYM je charakteristický moderný účelový dizajn izieb. Dovedna bude ponúkať nezmenený počet 298 lôžok v kategóriách comfort a standard.
Multifunkčné priestory denného baru sa budú dať zmeniť na plnohodnotne vybavenú kongresovú miestnosť s kapacitou približne 60 osôb, čo je ideálne na menšie alebo stredne veľké firemné, či privátne eventy.

Krym_new_5 zm

Vďaka výbornej dostupnosti procedúr, lekárskych vyšetrení a prvotriedneho stravovania, ako i priameho prepojenia s vonkajším plaveckým bazénom Grand, vytvára hotel svojim návštevníkom atmosféru pohodlia a pokoja.
„Veríme, že štvorhviezdičková pečať kvality kúpeľného hotela KRYM v kombinácii s ústretovým prístupom nášho personálu a malebným prostredím údolia Trenčianskych Teplíc ešte viac posilnia liečivý efekt tunajších minerálnych prameňov. Našou ambíciou je, aby návštevníci – či už pacienti alebo rekreanti – z Trenčianskych Teplíc odchádzali odpočinutejší, zdravší a aby sa k nám pravidelne vracali,“ uzavrel M. Vojtáš.
Projekt rekonštrukcie kúpeľného hotela KRYM bol realizovaný s podporou EU –Európskeho fondu regionálneho rozvoja.

(Zdroj: Dana Mrázová, PRimetime, Pripravila: Valéria Nagyová)

2 Komentáre Hotel KRYM v Trenčianskych Tepliciach znovu otvoria

 1. dobrý deň,
  po schválení KL is B by som chcela nastúpiť na liečenie do Krymu a na polpenziu. Chcem sa spýtať, aká bude cena .
  Ďakujem

  • Je potrebné, aby ste sa telefonicky skontaktovali priamo s kúpeľmi. Informácie o cenách jej radi poskytnú na telef. číslach.
   Rezervácie hotelového ubytovania:
   Tel.: +421/32/6516 111
   e-mail: rec.krym@slktn.sk
   Rezervácie pobytových balíkov:
   obchodné oddelenie
   e-mail: obchod@slktn.sk
   tel.: +421/32/6514 000

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*