Hotel Baltschug Kempinski aj so slovenským podpisom

Admin, 08.10.2012 - Slovenská spoločnosť Best Hotel Properties a.s. - trojštvrtinový vlastník hotela Baltschug Kempinski oznámila ukončenie prvej fázy významnej renovácie tohto prestížneho hotela v centre Moskvy. Finalizácia projektu je plánovaná na rok 2014.

Päťhviezdičkový moskovský hotel Baltschug Kempinski je od roku 2009 v portfóliu slovenského hotelového holdingu Best Hotel Properties a.s. (BHP). S renováciou tohto prémiového hotela začalo BHP už o rok neskôr. „Baltschug je skutočným Trophy asset nášho portfólia a aj preto sme sa rozhodli pre takúto významnú investíciu, aby sme potvrdili našu pozíciu medzi  top moskovskými hotelmi,“ vysvetľuje predseda predstavenstva BHP Branislav Babík. „Celkové náklady na renováciu sú odhadované na približne 30 miliónov eur. Ide o významnú rekonštrukciu, ktorá je navyše realizovaná za chodu prevádzky, samozrejme s maximálnou snahou eliminovať nepohodlie pre zákazníkov,“ vysvetľuje Babík.

O tom, že je to možné svedčia aj čísla, pričom obsadenosť hotela Baltschug Kempinski medziročne dokonca mierne stúpla. Pokles sme logicky zaznamenali v segmente F&B vzhľadom na uzavretie renovovaných prevádzok. Nasledujúci rok však očakávame medziročný nárast o 24%. Po ukončení projektu v roku 2015 je predpokladaný nárast tržieb z ubytovania o 50% oproti súčasnosti.

„V hoteli Baltschug Kempinski Moskva doposiaľ prebiehali rekonštrukčné práce reštauračných prevádzok a banketových priestorov. Celkové investičné náklady preinvestované do konca polroka 2012 dosiahli viac ako 4,8 milióna EUR, pričom od začiatku projektu už bolo vynaložených približne 13,5 milióna eur – všetko z vlastných zdrojov,“ hovorí člen vedenia  Baltschugu, LLC  Rudolf Križan a člen predstavenstva hotelového holdingu Best Hotel Properties a.s.
Postupne boli v druhom štvrťroku otvorené Kranzler Bar a Baltschug Grill. V júni bolo do prevádzky odovzdané celé kongresové poschodie vrátane nového centrálneho schodiska. Lobby bar bol sprevádzkovaný v júli.

Významným posunom v kvalite poskytovaných služieb je vynovené druhé poschodie hotela, ktoré poskytuje dnes exkluzívne služby pre až tisícku účastníkov konferencií v 11-tich miestnostiach. Všetky sú vybavené modernými technológiami a poskytujú žiadanú flexibilitu a multifunkčnosť. Celkovo renovácia priniesla zväčšenie kapacity o 25%.

Slovenský dotyk nákladnej rekonštrukcie nenesie iba majiteľ hotela, ale aj developer, ktorým je J&T Real Estate Vostok, LLC, dcérska spoločnosť slovenskej spol. J&T Real Estate Holding, a.s., a súčasne dizajnérka Zuzana Cambelová, ktorá celej renovácii dáva tvár.

Tá spolupracuje s dvorným architektom Kremľa a spoluautorom rekonštrukcie Baltschugu spred dvadsiatich rokov Vladimírom Kolosnicynom. Zaslúžilý architekt Ruska v ostatných rokoch navrhoval viaceré stavby v hlavnom meste mestského aj celonárodného charakteru.

Zuzana Cambelová je okrem iného aj autorkou mramorovej mozaiky, ktorá zdobí foyer hotela. Obrazec má úctyhodných 91 metrov štvorcových. Mramorová intarzia je vyskladaná z troch druhov mramoru: biely mramor Cremo delicato pochádza z Verony, hnedý kameň Siena brown z toskánskej Sieny a čierny mramor Belgium black zasa z Belgicka. Inštalácia intarzie, ktorá zmenila lobby Baltschugu na nepoznanie, trvala rekordne krátky čas – desať dní. Pritom mozaiku najprv v Taliansku vyrezali, poskladali, potom ju zasa rozobrali, aby ju mohli previezť do Moskvy a tam opätovne poskladať. Rekonštrukcia mramorovej podlahy stála 160 tisíc eur.

Slovenskú pečať neprehliadnete pri vstupe do tohto luxusného hotela. Celú stenu recepcie totiž tvorí veľkolepé sklenené dielo s rozmerom 7,5 metra x 2,8 metra.  Znázorňuje sedem koní najväčších ruských bohatierov – múdreho Volgu Buslajeviča, múdreho Suchmana Dolmanteviča, mladého Dobryňa Nikitiča, smelého Aljošu Popoviča, krásneho Čurilu Plenkoviča, bojarského syna Ďuka Stepanoviča a starého kozáka Ilja Muromca. Aj za týmto umeleckým dielom, ktorého zhotovenie trvalo zhruba jeden a pol roka stojí  slovenský umelec – Peter Rusnák.

Do konca roku 2012 sa majú začať ešte rekonštrukčné práce izieb v Kremeľskom krídle, ktoré majú výhľad na Červené námestie.

(bhp)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*