FM Logistic Central Europe podporuje start-upy!  

BRATISLAVA/ADMIN – FM Logistic CE, predný operátor logistiky na Slovensku, v Poľsku, Českej republike a v Maďarsku, spúšťa špecializovaný program pre start-upy. Táto iniciatíva sa nazýva “FM Open Lab” a je zameraná na podnikateľov, ktorí by chceli rozvíjať svoj produkt alebo službu v reálnych obchodných podmienkach. Program je určený všetkým začínajúcim podnikateľom v oblasti mestskej logistiky, dopravy budúcnosti, zeleného dodávateľského reťazca, robotiky a automatizácie, valorizácie dát a blockchainu.

FM Logistic CE je súčasťou skupiny FM Group, ktorá od roku 1967 investuje do inovácií a vyvíja riešenia pre logistiku a dopravu, ako aj služby balenia, ktoré reagujú na zmeny v požiadavkách spotrebiteľov, na rast elektronického obchodu a multikanálovej distribúcie. Aby sme vyhoveli potrebám inovácií, zahajuje spoločnosť FM Logistic program venovaný start-upom. Mottom programu je Turn your ideas into reality a jeho cieľom je povzbudiť začínajúcich podnikateľov, aby prijali výzvu a začali konať.

„Sme si vedomí zmien, ku ktorým dochádza vďaka novým technológiám. Sme spoločnosť zameraná na budúcnosť, takže sme prvý medzi logistickými operátormi, ktorý otvorí dvere novým riešeniam, aby sme udržali náš dynamický technologický pokrok,“ hovorí Aleksander Kupryjaniuk manažér inovačných projektov v spoločnosti FM Logistic Central Europe. Dodáva: „Prvé žiadosti sme dostali ešte pred oficiálnym začatím projektu. Dúfame, že počas tohto štvrťroka prijmú výzvu aj ďalšie spoločnosti.“ 

Program FM Open Lab je založený na troch pilieroch: financovanie, know-how a mentoring. Akcelerátor pomôže získať finančné prostriedky z investičných fondov alebo z dlhodobejšieho hľadiska získať rozpočet na tzv. Počiatočné financovanie, čo je financovanie potrebné na začatie podnikania. V rámci financovania poskytovaného vybraným začínajúcim podnikom im budú poskytnuté spoločné pracovné priestory vo viac než 20 logistických centrách, kanceláriách FM a kanceláriách našich partnerov (VC, akcelerátory). Navyše spoločnosť FM Logistic využije svoje rozsiahle skúsenosti na podporu fázy vývoja projektu a na zabezpečenie prevádzkového ekosystému: prístup k platformám a celej infraštruktúre, prevádzkové dáta a pomoc odborníkov. Výsledkom je, že start-up sa môže zamerať na najdôležitejšiu časť svojho podnikania, ktorou je vytváranie inovácií.

Program sa súčasne rozbehol na Slovensku, v Českej republike, v Poľsku a následne bude rozšírený do všetkých krajín, kde FM Logistic podniká. 

Financovanie poskytované verejným sektorom podporilo zapojenie súkromných investorov. Podľa predstaviteľov rizikového kapitálu sa v nasledujúcich rokoch prejaví rastúci záujem zo strany dôležitých zahraničných fondov, vznikajú nové subjekty a súčasné fondy sa budú ďalej zvyšovať a budú k dispozícii aj väčšie čiastky na investície. Svet sa mení rýchlym tempom a spoločnosti musia prispôsobiť svoju ponuku trendom a vyvíjať nové služby, ktoré prekračujú očakávania trhu, a pritom zabezpečovať vyššie štandardy spolupráce. ‌

(Zdroj: ‌Lucia Hronková, FM Logistic; Pripravila: red.)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*