Festival Milujem svoje mesto predo dvermi

Bratislava, Admin – V dňoch 11. – 12. septembra môžete urobiť niečo pre svoje okolie a mesto. Len tak. Z lásky. O láske sa veľa hovorí, skúsme ju však v danom víkende prakticky prejaviť. Pomôžme tým, ktorí to potrebujú, urobme niekomu radosť či aspoň vyvolajme úsmev na jeho tvári. Toto je cieľom festivalu Milujem svoje mesto, do ktorého sa minulý rok zapojilo viac ako 700 dobrovoľníkov. V spolupráci s mestskými časťami natierali lavičky, zábradlia, revitalizovali a čistili parky, námestia, či areály lesoparku a jazera Kuchajda. Pomoc poskytli Detskému domovu Studienka, distribuovali stravu a ošatenie ľuďom bez domova, navštívili núdznych a opustených ľudí. Zapojili sa jednotlivci, kresťanské komunity, občianske združenia aj firmy. Myšlienka dokonca oslovila zahraničných dobrovoľníkov. Festival sprevádzal kultúrny a športový program a podporili ho aj hudobníci Slovenskej filharmónie, Komorného orchestra ZOE i zboroví speváci, ktorí pod vedením Ewalda Danela odohrali Koncert pre Bratislavu v Katedrále sv. Martina.

Tento rok sa pripravuje opäť zaujímavý program a k festivalu sa pridávajú viaceré mestské samosprávy. Dobrovoľníci by radi v rôznych častiach mesta natierali zábradlia, čistili a kosili verejné priestranstvá, pomáhali základným školám, domovom pre seniorov a sociálne odkázaným ľuďom. Zaujímavý projekt bude spoluorganizovať novomestská samospráva, ktorá by dobrovoľníkov rada využila na čistenie podchodu na Trnavskom mýte ako aj jeho priľahlých autobusových zastávok.

Do festivalu dobrovoľníckej pomoci sa môže zapojiť každý záujemca, ktorý sa vopred zaregistruje na web stránke: www.milujemsvojemesto.sk

Sprievodný program festivalu

PIATOK 11. 9. 2015
8:00 hod.
Biznis raňajky (Chopin Hotel Bratislava, Galvaniho 28) – prednáška Melánie Chovancovej na tému: Asertívna komunikácia v obchodnej praxi.

15:00 – 17:30 hod.
Veselý víkend pre všetkých (Rača, námestie pri fontáne za Hotelom Barónka) – Hudobná produkcia kapely the Rockstanders, špeciálny hosť: medzinárodne uznávaný bubeník, rozhovory, služba ľuďom.

15:00 – 19:00 hod.
Radostné srdce je výborným liekom (Spoločenské centrum na Cablkovej 3 – pri Baumaxe) – Výstava obrazov a karikatúr o medziľudských vzťahoch a rodine.

18:00 hod.
Koncert klasickej hudby a duchovného slova (Koncertná sieň Klarisky, Klariská ul.) – Komorný orchester ZOE, The Hope Gospel Singers, duchovné slovo: David Hathaway. Počet miest na koncerte je obmedzený. Rezervácie na: festivalzivota2015@gmail.com

19:30 hod.
Výchova ku vzťahom v dobe presýtenej obrazovkami (Istropolis, Trnavské mýto) – Večer pre rodičov spojený s diskusiou.

Krestania v meste katedrala

SOBOTA 12. 9. 2015
9:00 – 15:00 hod.
Family Day (Partizánska lúka) – Hry pre deti, divadielko, živá knižnica, beh o dušu, streľba z luku.

10:00 – 16:00 hod.
Deň rodiny (Súľovská 2) – Hry pre rodičov s deťmi, tvorivé dielne.

14:00 – 15:30 hod.
Veselý víkend pre všetkých (Rača, námestie pri fontáne za Hotelom Barónka) – Hudobná produkcia kapely Ondrej Straka & FRIENDS, živé slovo, rozhovory, služba ľuďom.

14:00 – 17:00 hod.
Family Day (Park na Račianskom mýte) – Program pre deti aj dospelých (súťaže, hry, divadielko).

15:00 – 19:00 hod.
Radostné srdce je výborným liekom (Spoločenské centrum na Cablkovej 3 – pri Baumaxe) – Výstava obrazov a karikatúr o medziľudských vzťahoch a rodine.

16:00 – 20:00 hod.
Stolové a spoločenské hry (Budova Kresťanského zboru Rača, Pri Šajbách 1) – Stolný futbal, biliard, krabicové spoločenské hry. Občerstvenie.

17:00 – 21:00 hod.
Festival Života (Incheba Expo Aréna, Hala C) – Večerné koncerty (Mária Čírová & Band, BCC Worship, W!LDL!FE), zábavný detský program, hlavné slovo: David Hathaway.

19:30 – 21:00 hod.
Ako sa vyhnúť krízam v partnerskom vzťahu? (Istropolis, Trnavské mýto) – Večer pre manželov a snúbencov spojený s diskusiou.

Festival Milujem svoje mesto realizujú dobrovoľníci, cirkevné spoločenstvá, občianske združenia, organizácie, firmy v spolupráci s Hlavným mestom SR Bratislavou a jej viacerými mestskými časťami.

Občianske združenie Kresťania v meste vytvára platformu pre verejno-prospešnú spoluprácu cirkevných spoločenstiev a občianskych združení na území mesta Bratislavy. Jej členovia sa spoločne podieľajú na rôznych projektoch a aktivitách, angažujú sa v pomoci rôznym skupinám núdznych ľudí.

(Zdroj: Marek Krajčí, OZ Kresťania v meste, Pripravila: Valéria Nagyová)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*