Do súťaže o rekonštrukciu toaliet sa zapojili mnohé školy

Bratislava, Admin – Na počiatku celého projektu Domestos pre školy bol veľký prieskum toho, v akom stave sa nachádzajú toalety na materských a základných školách. A výsledok? Mierne znepokojujúci. A aj keď sa tento rok uskutočnil už štvrtý ročník, stále je čo vylepšovať. Celkom sa ho zúčastnilo 933 materských a základných škôl na Slovensku.

O tom, že záujem z roka na rok narastá, svedčí fakt, že je to viac ako dvojnásobok škôl zapojených v roku 2015. V rámci projektu plnia školy a ich žiaci najrôznejšie kreatívne aktivity týkajúce sa zásad hygieny a zlepšenia prostredia školských toaliet.

Odovzdania výherných šekov deviatim víťazným školám spoločnosťou Unilever sa zúčastnili i partneri projektu – značky sanitárneho vybavenia a obkladov Rako a Jika. K projektu brand manager značky Domestos Vojtěch Buřič dodáva: „Súťaž bola koncipovaná interaktívne, zúčastnili sa jej učitelia, žiaci i ich rodičia. Mnohé školy však podporovalo aj ich širšie okolie a chuť zvíťaziť tak spojila doslova celú dedinu. Všetky skupiny zapojené do projektu sa významne podieľali na tom, aká úspešná bude ich škola. Víťazom gratulujem a teší ma, že sa nám podarilo zlepšiť hygienické podmienky na školách pre viac ako 35 484 žiakov. Je to veľký úspech, ktorý nás každý rok motivuje k odštartovaniu ďalšieho a ďalšieho ročníka projektu Domestos pre školy, ktorý vieme, že prináša želané ovocie.“ Okrem toho víťazom osobne zablahoželala aj moderátorka Miriam Kalisová, ktorá je už druhý rok hrdou ambasádorkou projektu.

(Zdroj: Bott; Pripravila: Valéria Nagyová)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*