Čím vás zaujme Veľký Meder?

Veľký Meder, Admin – Veľký Meder síce nie je veľké mesto, no ako turistická destinácia je dosť známe. Výlet do tohto mestečka sa totiž oplatí počas celého roka, o čom svedčí aj dostatok turistov v jeho uliciach. Najväčším lákadlom je termálne kúpalisko s najteplejším prameňom na Slovensku. Nie je to však jediné, čo vo Veľkom Mederi nájdete.

Neľahké dejiny

Veľký Meder sa pýši pomerne dlhou históriou, presný dátum jeho vzniku však stále nie je známy. Predpokladá sa, že územie mesta bolo osídlené už od čias doby bronzovej. Prvá písomná zmienka o Veľkom Mederi sa datuje do roku 1268, kedy sa mesto volalo Villa Meger. Históriu a celkový vzhľad poznačili predovšetkým vpády tureckých vojsk, ale aj veľký požiar v roku 1702. Ten vtedy zničil radnicu, množstvo cenných dokumentov a takmer celé mesto. Hoci sa oblasť dosť vytrpela aj kvôli obom svetovým vojnám, mesto sa pozviechalo a od roku 1974 je známe najmä kvôli populárnym termálnym prameňom a rozvinutému cestovnému ruchu.

Nielen termálne pramene

I keď je mestečko známe najmä vďaka termálnym prameňom, ponúka bohaté kultúrne a športové aktivity pre všetkých. Niekoľko pamiatok nájdete hneď v centre mesta – historický kostol z roku 1900, viaceré pamätníky venované obetiam I. a II. svetovej vojny, socha maďarského skladateľa Bélu Bartóka i vojnový srbský cintorín. Okrem toho sa v centre Veľkého Medera nachádza socha kráľa Mateja Korvína aj jeho legendárny dub. Na svoje si prídu aj milovníci prírody, ktorú ponúka okolie mesta. Nájdete tam aj prírodné rezervácie, jednu z najznámejších európskych cyklistických trás, no môžete si napríklad zajazdiť na koni.

Ubytovanie vo Veľkom Mederi

Výhodou mestečka je skutočnosť, že pomerne ľahko nájdete ubytovanie. Veľký Meder i jeho okolie ponúkajú dostatočné množstvo ubytovacích zariadení. Stačí, ak do vyhľadávača zadáte výraz “ubytovanie Veľký Meder” a objavíte hotely, penzióny i súkromné apartmány.

(Zdroj: Kiskatravel.sk; Foto: Bigstockphoto; Pripravila: Valéria Nagyová)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*