Chystáte sa do Bojníc? Pozrite sa, ktoré udalosti by ste nemali vynechať

Bojnický zámok

BOJNICE/ADMIN – Bojnický zámok, ZOO či vyhliadková veža nie sú jedinými atrakciami v Bojniciach. Mesto celoročne usporadúva pestrú škálu spoločenských udalostí.

Bojnice sú známym slovenským kúpeľným mestom, ktoré sa teší pozornosti návštevníkov počas celého roka. Avšak počas teplejších mesiacov, najmä v čase letných dovoleniek a prázdnin, je tu predsa len o čosi rušnejšie.

Popri návšteve najznámejších turistických atrakcií v Bojniciach, ako sú napríklad Bojnický zámok, ZOO Bojnice, vyhliadková veža, Múzeum praveku či kúpele, si môžete vychutnať aj niektoré spoločenské udalosti. Ktoré stoja za váš čas?

Bojnické hudobné leto

Každoročne sa v Bojniciach, od začiatku júla do konca augusta, koná Bojnické hudobné leto. Ak milujete hudbu, spev a tanec v prevedení úspešných umelcov a chcete si vychutnať jedinečný hudobný zážitok v prekrásnych priestoroch Huňadyho sály Bojnického zámku, vyčleňte si júlové a augustové nedele podvečer na podujatia Bojnického hudobného leta.

WELCOME SUMMER fest 2022

Už niekoľko rokov za sebou sa v Bojniciach koná na plážovom kúpalisku WELCOME SUMMER fest, festival, na ktorom účinkujú známe slovenské kapely. Privítajte leto vo veľkom štýle s priateľmi, pri dobrej hudbe a osviežujúcich drinkoch. Zabávať sa môžete až do rána s tými najlepšími hudobníkmi.

Letné kino Belassi

Každý štvrtok od konca júna až do polovice septembra máte možnosť užiť si letné kino pod holým nebom. Vyberte si zo zaujímavej ponuky filmov, ktoré vám prinesú príjemné odreagovanie i jedinečný zážitok. V ponuke sú filmy pre malých i veľkých, čiže na svoje si príde celá rodina.

Jazz Bojnice

Počas júla a augusta sa na Hurbanovom námestí v Bojniciach pravidelne usporadúva spoločenská udalosť s názvom Jazz Bojnice. Ak si pod touto šnúrou podujatí predstavíte iba koncerty jazzovej hudby, ste na omyle. V repertoári účinkujúcich sú aj ľudové a orchestrálne piesne či hitovky od legendárnej skupiny Elán. Už viete, čo si vyberiete?

Cesta slovenskou históriou na Bojnickom zámku

Každý utorok o dvadsiatej na Bojnickom zámku si pre vás šermiarsko-divadelná skupina Via Historica pripravila divadelné vystúpenia nabité množstvom informácií zo slovenských dejín. Nudy sa báť naozaj nemusíte, pretože sú spestrené, napríklad šermiarskymi súbojmi či humornými scénkami.

Leto 2022 v Bojniciach

Mušketieri na Bojnickom zámku

Prehliadku Bojnického hradu vám spríjemní skupina historického šermu Ricasso. Počas bojových ukážok na druhom nádvorí Bojnického zámku zabudnete na realitu a prenesiete sa spolu s nimi do obdobia stredoveku. Vystúpenie je okorenené humorom, takže sa aj zasmejete.

Rozprávkové stredy na zámku

Rozprávky milujú malí i veľkí. Patríte medzi nich? Nevynechajte stredajšie dopoludnia určené pre deti do 100 rokov v Huňadyho sále. Rozprávkové, interaktívne predstavenia s pesničkami stoja za váš čas.

Zdroj: ZŽ; Foto 1: Autor: 833211, https://pixabay.com/sk/photos/bojnice-slovakia-castle-world-1507053/
Foto 2: : https://www.facebook.com/kulturne.centrum.bojnice/photos/2256500201166231 

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*