Charita je poslaním ORIFLAME

Bratislava, Admin – Detská fakultná nemocnica v Košiciach sa stala za 13 rokov už v poradí 11-tou nemocnicou, ktorú švédska spoločnosť Oriflame „vyfarbila“ prostredníctvom projektu „FAREBNÉ NEMOCNICE“, čím v nej spríjemnila pobyt deťom, ktoré na nemocničných lôžkach trávia nedobrovoľne veľa času. Túto ušľachtilú činnosť vykonáva Oriflame vďaka novým kozmetickým poradkyniam, ktorých registračný poplatok putuje práve na tento účel. Samozrejme, že k výslednej sume prispieva aj predaj charitatívnych produktov.
„Sme veľmi radi, že sa nám podarilo zrekonštruovať ďalšiu, už v poradí jedenástu nemocnicu. Každý rok sa snažíme prinášať farby do nemocníc v inom kúte Slovenska, tento rok to boli Košice, konkrétne Detská fakultná nemocnica v Košiciach. Keď som videla, aký kus práce sa tu odviedol, vedela som, že sme peniaze našich poradcov využili tým najlepším spôsobom,“ hovorí o tohtoročnej realizácii marketingová riaditeľka Oriflame Slovensko Lenka Štefániková (na obr. č.1 a 3 zľava). „Veľmi rada by som poradkyniam poďakovala a takisto ďakujem aj personálu nemocnice, ktorý je za realizáciu projektu zodpovedný. Nakúpili sme nové hračky, vymenili podlahy, zútulnili a vynovili čakáreň. Hlavne sme však farebne skrášlili biele nemocničné steny, aby mali deti pocit, že sú skôr v herni, v škole či v škôlke než v nemocnici. Veríme, že sme aspoň trošku spríjemnili pobyt všetkým deťom, ktoré tu budú musieť pobudnúť,“ uzatvára pani Štefániková.

oriflame_kosice-2

Okrem podláh, herne, čakárne a stien sa na dvere aplikovali veselé fólie, zakúpilo sa mnoho detského nábytku a takisto školských potrieb pre väčšie deti.
„K zabezpečovaniu zdravotnej starostlivosti pre detských pacientov patrí okrem cielenej medicínskej liečby aj citlivý prístup všetkých zúčastnených a súčasne príjemné a priateľské prostredie,“ povedala primárka Kliniky detí a dorastu DFN Košice MUDr. Eva Sadová.
„Vďaka štedrej podpore spoločnosti Oriflame Slovensko sa nám podarilo vytvoriť z priestorov vstupnej haly, chodby a herne na dvoch podlažiach milé a pozitívne miesto pre deti. Vďaka tomu sa ich strach z neznámeho aspoň trocha potlačí a zmena prostredia nebude až taká náročná ani pre tých najmenších pacientov. Srdečne ďakujeme spoločnosti Oriflame Slovensko za prejavenú ľudskosť, ktorú choré deti potrebujú v ťažkých časoch najviac,“ dodala pani primárka.

Pod záštitou Daniely Hantuchovej
Ambasádorkou farebného projektu je už šiesty rok úspešná slovenská tenistka Daniela Hantuchová, ktorá sa detskou charitou zaoberá aj prostredníctvom vlastnej nadácie. „Veľmi ma teší, že už šiesty rok môžem byť súčasťou tohto krásneho projektu pre deti spoločnosti Oriflame Slovensko. Pomáhať druhým, zvlášť malým deťom, pre mňa znamená veľmi veľa. Preto sa teším, že tieto zrekonštruované priestory prinesú aspoň trocha jasu do ich ťažkých dní, keď musia tráviť chvíle bez svojich rodičov, a vyčaria úsmev na ich tváričkách,“ hovorí tvár projektu „FAREBNÉ NEMOCNICE“ Daniela Hantuchová (na obr. č.1 a 3 sprava). „Do budúcnosti sa teším na ďalšiu spoluprácu a prajem malým pacientom skoré uzdravenie!“, uzatvára známa tenistka, ktorá sa, žiaľ, pre pracovné povinnosti odovzdávania oddelenia nemohla osobne zúčastniť.

oriflame-img_5759

Spoločnosť ORIFLAME sa venuje charitatívnej činnosti po celom svete, pričom kladie dôraz práve na pomoc tým najmenším. Na Slovensku je to projekt „FAREBNÉ NEMOCNICE“, ktorý má za cieľ spríjemniť pobyt malých pacientov v nemocniciach a funguje už od roku 2003. Za tento dlhý čas sa podarilo spoločnosti zrekonštruovať priestory už v 11-tich nemocniciach v rôznych mestách krajiny. Oriflame Slovensko ďalej venuje každoročne svoje 2 % z daní neziskovej organizácii Plamienok, ktorá pomáha nevyliečiteľne chorým deťom.

(Zdroj: Michaela Mikulášových, zerovia; Lenka Štefániková, Oriflame Slovakia; Pripravila: Valéria Nagyová)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*