Benefičná aukcia Hodiny deťom

Admin, 19. 11. 2013 – „Benefičná aukcia Hodiny deťom“ je v poradí ďalším z eventov Hodiny deťom, ktorý sa nesie v duchu motta „Veľké sny potrebujú malú pomoc“, s cieľom získať finančné prostriedky na podporu projektov pre deti a mladých ľudí na Slovensku. V poradí už 12. ročník aukcie

sa uskutoční vo štvrtok 21. novembra 2013 pod záštitou Stredoeurópskeho domu fotografie a za podpory aukčnej spoločnosti SOGA.

Počas tohtoročnej benefičnej aukcie sa bude dražiť celkovo 50 diel od 41 známych, etablovaných, ale i mladých umelcov. Z oblasti fotografie sú to Peter Župník, Judita Csáderová, Ján Krížik, Dorota Sadovská, Andrej Bán, Dušan Kochol ai. V oblasti malieb bude možné si na aukcii vydražiť diela napríklad Jany Farmanovej, či Mareka Ormandíka. Sochy do dražby darovali Jana Brisudová, Stanislav Kiča i Slavomír Bachorík.

 Aukcia ilustracna foto zm

„Pre 12.ročník aukcie oslovila Nadácia pre deti Slovenska Stredoeurópsky dom fotografie, ktorý sa stal odborným garantom eventu. Našou úlohou bolo vybrať umelecké diela a sme radi, že budeme môcť dražiteľom ponúknuť celkovo 34 fotografií, 8 malieb, 5 grafík a 3 sochy, ktoré veríme splnia nároky klientov nielen na krásu, ale i kvalitu.“ Michaela Bosáková, Stredoeurópsky dom fotografie.
Výnos z vydražených diel počas benefičnej aukcie ide do fondu Hodina deťom. Každé umelecké dielo bude doplnené kvalitným svetovým vínom vinárstva Lacko& Majtán. Večerom bude sprevádzať Matej Cifra – Sajfa a licitovania sa ujme Nina Gažovičová. Na aukcii vystúpi mladý huslista Filip Jančík s projektom Rock In Violin.
Za predchádzajúcich jedenásť ročníkov sa podarilo vydražiť celkom 614 diel v hodnote 203 519 €. Minulý rok bola najdrahšie vydržaným umeleckým dielom maľba Marka Vrzgulu pod názvom Čučoriedkový sorbet za 2000 EUR. V histórií aukcie sa najdrahšie vydražila fotografia Martina Machaja v roku 2010 za 2800 EUR.
„Práve vďaka dlhoročnej podpore slovenských umelcov, ktorí každý rok darujú svoje diela na dobročinný účel dochádza k vzájomnému prepojeniu sveta detí, umelcov, ale i dražiteľov z radov podnikateľských subjektov, či známych osobností Slovenska. Spoločným menovateľom úsilia nás všetkých sú tisícky detí a mladých ľudí zo všetkých regiónov Slovenska, ktoré i vďaka výťažku z benefičnej aukcie môže Nadácia pre deti Slovenska podporovať,“ povedal Matej Ribanský, predseda Správnej rady.
(Martina Slušná)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*