Ako si vybrať dovolenku, aby ste boli spokojný

Bratislava,  Admin –  Počujete ten dupot? To už za vami beží dovolenková sezóna. Už viete, kam pôjdete? Či už patríte medzi tých, ktorí hľadajú dovolenky v predstihu, alebo poľujú na lákavý last minute zájazd, tieto rady vám pomôžu. Teda ak chcete, aby vaša dovolenka bola skutočne dovolenkou a nebolo to iba behanie za delegátom, že toto je zle a tamto ešte horšie. Čím začať?

Vyberte si dobrú cestovku

Znie to tak jednoducho, vybrať si dobrú cestovnú kanceláriu, ale ako na to? Ak máte obavy z toho, že aj vy by ste sa mohli byť súčasťou krachu cestovky, ktorý vás zastihne práve v zahraničí, najlepšie urobíte, ak si vyberiete takú, ktorá je na trhu už dlho, má desiatky tisíc spokojných klientov a je dobre zabezpečená. Medzi takéto patrí napríklad Tiptravel či CK Koala.

Opatrne s katalógom

Katalóg cestovnej kancelárie je skvelá pomôcka, ak chcete vedieť, aké zájazdy majú cestovky vo svojej ponuke. No ak to bude váš hlavný zdroj informácií o hoteli, destinácií a plážach, mali by ste byť opatrný. Nezabúdajte si všímať ani rôzne hviezdičky či dodatky malým písmom pod ponukou. Vždy si skontrolujte, či je poistenie na dovolenku v cene a iné poplatky, ktoré by mohli dovolenku predražiť.

Pozrite sa na ceny

Je správne si medzi vybranými cestovkami porovnávať ceny. Budete mať nielen prehľad o tom, koľko zaplatíte za jednotlivé destinácie, ale máte jedinečnú šancu objaviť skvelý last minute do Grécka s all inclusive za rovnakú alebo veľmi podobnú, za akú ste si skoro kúpili polpenziu v Chorvátsku.

Nájdite si skúseností skutočných ľudí

Videá, články a fotky ľudí, ktorí boli na rovnakom mieste, kam sa chystáte vy, vám pomôžu stokrát viac ako upravené fotky z katalógu či stránky hotela. Jeden tip pre vás – fotky kúpeľne toho dokážu o vašom ubytovaní prezradiť veľmi veľa. Pozrite sa na to, či je dlažba čistá, alebo sa o ňu vôbec nestarajú a špáry sú plesnivé. Okrem toho si zapnite Google Maps a pozrite sa, ako ďaleko je to z hotela na pláž. Pretože nikomu sa nechce šliapať desiatky minút k moru. Ak si dáte na toto všetko pozor, vaša dovolenka bude skutočným odpočinkom. A hlavne zaslúženým.

(Tomáš Turek; Foto: Shutterstock – Seocentrum; Pripravila: Valéria Nagyová)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*