ADAMFEST priniesol na kopanice pestrosť chutí

Admin, 01. 08. 2013 - Tretí ročník pivného festivalu ADAMFEST 2013 ponúkol v Podkylave vyše štyrom tisíckam návštevníkov bohatú pivnú rôznorodosť a kulinárske majstrovstvo šéfkuchárov z Gourmet klubu. Organizátori zostali verní pôvodnej myšlienke prezentovať výlučne pivá z produkcie malých pivovarov.

Adamfest foto4

Okrem pestrej ponuky slovenských: Urpiner, Kaltenecker, Sessler, Patrónsky pivovar, Stupavar a Bozen, pribudli vďaka zástupcom škótskemu pivovaru BrewDog, Sklep Pubu a Prešporskej pivotéke desiatky ďalších rôznorodých pív.

Adamfest foto6

Novinkou bola tento rok ponuka osviežujúcich pivných drinkov v podaní someliera so širokým záberom – Tomáša Šajgala. V jednej verzii sa pivo snúbilo s banánmi, v druhej s jahodovo-bazalkovým sirupom. Pivné drinky sa snažil naladiť na festivalový charakter a letnú nôtu. Spojenie kvalitného piva a domácich sirupov s ovocím tak vytvorilo harmonickú chuť.

Adamfest foto5

S pestrou paletou pív ladila aj ponuka jedál skúsených šéfkuchárov združených v Gourmet klube pod taktovkou jeho prezidenta Jaroslava Ertla. Produktovú podporu im poskytla spol. METRO Cash & Carry. Návštevníkom ponúkli od tradičných strapačiek, cez poctivý vlastný hamburger a letné šaláty, až po kuraciu roládu s vynikajúcim Coleslaw šalátom. Nechýbal však ani tradičný pečený býk, po ktorom zostali len kosti, teľací guláš, či miestne slivkové gule.
Na svoje si prišli aj rodiny s deťmi, ktoré si mohli zajazdiť na koni, či previesť sa na koči.

Zdroj: ADAMFEST
Foto: Michal Babic

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*