Vysoko výkonná pneumatika Eagle F1 Asymmetric 3

Bratislava, Admin – Spoločnosť Goodyear uvádza na trh svoju najnovšiu letnú pneumatiku Eagle F 1 Asymmetric 3. „Vysoko výkonná pneumatika, ktorú Goodyear prvýkrát predstavil začiatkom marca na ženevskom autosalóne International Motor Show 2016, ponúka o 31 % lepšiu hodnotu opotrebovania behúňa a kratšiu brzdnú dráhu na suchej i mokrej vozovke a umožňuje tak vodičom udržiavať kontrolu nad vozidlom a maximálne si užívať jazdu,“ zhodli sa v názore na dnešnej tlačovej konferencii Jiří Vodička, Marketingový manažér spoločnosti Goodyear Dunlop Tires (na obr. č. 2 zľava a na obr. č. 4) a Jozef Petrík, Sales Manager Consumer pre Slovensko (na obr. č. 2 sprava a na obr. č. 3).  S mnohými víťazstvami v testoch a s obsiahlym registrom využitia v prvovýrobe, vrátane nového modelu Jaguar XF, osvedčená rodina pneumatík Eagle predstavuje prémiovú ponuku značky Goodyear, ktorá je zárukou výnimočného brzdného výkonu, ľahkej ovládateľnosti a citlivého vedenia vozidla či už na suchej, alebo na mokrej vozovke.

Dunlop IMG_4294

Trh v segmente vysoko výkonných pneumatík (Ultra-High-Performance; UHP) vykazuje jednoznačný nárast , odhaduje sa, že v rokoch 2015 až 2020 sa bude každoročne zvyšovať o viac ako tri percenta. Len v tomto období by mal jeho celkový objem podľa kvalifikovaných odhadov vzrásť o viac ako 9 miliónov kusov. V prvom rade bude tento nárast zvyšovať vozový park v nižšej strednej, strednej, vyššej strednej a v luxusnej triede vozidiel, na ktoré sa pneumatiky s označením UHP používajú čím ďalej tým viac.
Pneumatika Eagle F1 Asymmetric 3 dáva nový rozmer pojmu výkonnosť v prípade silných sedanov a športových vozidiel. Goodyear vynaložil nemalé úsilie na optimalizáciu novej pneumatiky a na dosiahnutie mimoriadnej bezpečnosti a výkonnosti. Konštruktéri značky nad jej vývojom strávili viac ako 36 tisíc pracovných hodín, vrátane 5 tisíc skúšobných hodín, 1 200 hodín testov v cestnej premávke a 3 800 hodín jázd na piatich testovacích lokalitách s celkovo najazdenými 330 tisíc kilometrami.

Dunlop IMG_4287

Nové pneumatiky Eagle F1 Asymmetric sú priamo nabité novými technológiami. Kľúčovým prvkom novej pneumatiky je technológia aktívneho brzdenia, ktorá pri aktivácii bŕzd zvyšuje styčný povrch pneumatiky s vozovkou a zlepšuje záber, čo znateľne skracuje brzdnú dráhu. Prídavkom zložky zvyšujúcej priľnavosť do novej zmesi Goodyear docielil lepšiu priľnavosť pri brzdení i riadení, nová adhézna živicová zložka jej dodáva vysokú účinnosť, ktorá skracuje brzdnú dráhu a prispieva k presnému ovládaniu na mokrých i suchých vozovkách. Nová technológia vystuženia pneumatiky umožňuje presné vedenie vozidla, zvyšuje odolnosť novej pneumatiky a prepožičiava jej i pri odľahčenej konštrukcii lepšiu ovládateľnosť, lepšie správanie v zákrutách, nižšie opotrebovanie a vyššiu hospodárnosť prevádzky.

Dunlop IMG_4289

Pneumatiky Eagle F1 Asymmetric 3 podrobila skúškam nezávislá organizácia DEKRA. Pri testoch zistila, že v porovnaní s ostatnými prémiovými pneumatikami na trhu sú Eagle F1 Asymmetric 3 veľmi výkonné, pokiaľ ide o opotrebovanie behúňa. V skutočnosti Goodyear Eagle F1 Asymmetric preukázala, že má o 11 500 kilometrov vyšší kilometrový prebeh (teda o 31 % lepšiu hodnotu opotrebovania behúňa) na rozdiel od priemernej hodnoty troch popredných konkurenčných výrobkov.
Výsledky nezávislého porovnávacieho testu , ktorý na zákazku spoločnosti Goodyear spracoval TÜV Süd, ďalej preukázal, že Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 má o 2,6 metra kratšiu brzdnú dráhu (o 9 % vyššiu výkonnosť) na mokrej vozovke v porovnaní s priemernou hodnotou troch hlavných konkurenčných výrobkov. Jej brzdná vzdialenosť na suchej vozovke je o 1,3 metra kratšia (má o 4 % vyššiu výkonnosť) a súčasne Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 vykazuje o 4 % lepšiu ovládateľnosť na mokrej vozovke, ako je priemer troch hlavných konkurenčných výrobkov. Výsledky testu preukázali aj o 10,9 % lepšie hodnoty valivého odporu v porovnaní s priemernou hodnotou troch hlavných konkurenčných výrobkov a druhú najvyššiu výkonnosť z hľadiska valivého odporu zo všetkých testovaných značiek .
„Sme veľmi radi, že si tieto pneumatiky naďalej vedú tak dobre v testoch, hlavne v poslednom teste DEKRA, ktorý potvrdil ich najlepšiu hodnotu kilometrového prebehu,“ povedal riaditeľ marketingu osobných pneumatík spoločnosti Goodyear pre Európu, Blízky východ a Afriku Alexis Bortoluzzi. „Test TÜV preukázal, že Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 vykazuje najlepšie výsledky pri brzdení, a to predovšetkým v náročnejších situáciách, ako je napr. dážď. Napokon účinné brzdenie je to, čo vodiči zo všetkého potrebujú najviac , a to najmä v prípade veľmi výkonných vozidiel.“
Nová Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 je na trhu v 41 rôznych rozmeroch od 17 do 20 palcov už od decembra minulého roku, posledné rozmery doplnia celý jej sortiment v priebehu marca.

(Zdroj: Jiří Vodička, Goodyear Dunlop Tires Czech; Zuzana Škodler, PBR; Foto: Eugen Nagy, Pripravila: Valéria Nagyová)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*