V P3 Parku Bratislava prebehne akcia guľový blesk

Bratislava, Admin – P3 Logistic Parks začal stavať pri Bratislave už svoju siedmu halu. Jeden z európskych lídrov v oblasti logistiky, developmentu a asset manažmentu začiatkom mája v logisticko-priemyselnom parku v Lozorne pri Bratislave oficiálne postavil prvý stĺp haly DC7 s plochou 21-tisíc m2. Jej používateľom bude doterajší klient P3, distribučná spoločnosť Ingram Micro. Ide o vôbec prvého klienta P3 na Slovensku (najskôr pod názvom Brightpoint). To znamená, že do budúcej novej haly sa presťahuje z doterajších priestorov v hale DC3. Tak sa uvoľní priestor, do ktorého bude expandovať ďalší úspešný klient parku, spoločnosť HBPO, dodávateľ pre automobilových výrobcov.
Uvedenú sériu presunov typu guľový blesk prirovnávajú predstavitelia P3 aj k šachu. „Rozohrať takúto šachovú partiu je vždy veľkou výzvou a takmer vždy sa naučíme čosi nové,“ povedal riaditeľ P3 Slovensko Peter Jánoši. „Pri podobných projektoch zužitkujeme naše znalosti a dlhoročné skúsenosti. Podarilo sa nám skĺbiť načasovanie všetkých zúčastnených, zabezpečiť technické vybavenie, zosúladiť výstavbu a to všetko v pomerne krátkom období. Sme radi, že sme skoordinovali všetky aspekty výstavby novej haly, relokácie jedného partnera a zároveň úpravu existujúce priestoru pre nášho druhého partnera,“ konštatoval.

Precízne načasovaná partia
Ingram Micro je najväčší veľkoobchodný distribútor IT technológií na svete a globálny líder v oblasti riadenia dodávateľských reťazcov v  segmente IT a životného cyklu mobilných služieb. Zo svojho strategicky umiestneného centra v P3 Parku Bratislava poskytuje servis pre množstvo popredných svetových značiek mobilných a hardvérových technológií do celého regiónu EMEA (Europe Middle East Africa) a niekoľkých ďalších destinácií vo svete. Klientom P3 je aj vo Francúzsku. Firma kladie značný dôraz na kvalitu, bezpečnosť a vysoké štandardy na ochranu aktív svojich zákazníkov. Relokáciou je potrebné tieto štandardy dodržať v plnom rozsahu a zabezpečiť ich kontinuitu. V praxi to znamená, že spoločnosť P3 musí dodržať pri výstavbe a náročnej relokácii prísne technické vybavenie nových priestorov, flexibilitu pre budúci rast, bezpečnostné nároky pre splnenie požiadaviek na certifikáciu najvyššieho bezpečnostného štandardu TAPA A. P3 formou BTS (build-to-suit) výstavby zabezpečí pre Ingram Micro moderné priestory, do ktorých implementuje všetky požadované prvky.
Nová hala DC7 bude dokončená už v lete 2016. Ingram Micro v nej obsadí 7-tisíc m2, pričom ďalších vyše tisíc m2 budú tvoriť prémiové kancelárske priestory. Ďalší priestor s rozlohou 14-tisíc m2 bude k dispozícii pre nových nájomcov. P3 aj takto reflektuje na prebiehajúci logistický boom, keďže aktuálna ponuka na trhu nestačí pokrývať dopyt klientov. V roku 2014 podobným spôsobom pripravila priestor o rozlohe 9 tisíc m2, ktorý je dnes už úplne prenajatý. Prestavba resp. optimalizácia priestorov s plochou 25-tisíc m2 v hale DC3 pre HPBO bude dokončená v druhom polroku 2016.

Budovy pre tretie tisícročie
Spoločnosť P3 buduje svoje objekty s dôrazom na vysoký technický a environmentálny štandard.
Aj v novom projekte pre Ingram Micro uplatnila prísnejšie parametre pri izoláciách, implementovala LED osvetlenie v hale aj na vonkajších plochách a opatrenia na úsporu vody. Technické vybavenie novej haly bude na najvyššej úrovni aj s prihliadnutím na dlhodobú udržateľnosť. DC7 bude obohatená o ďalšie prvky, ktoré nie sú bežnou súčasťou logistických nehnuteľností.
Peter Jánoši na margo nového projektu dodáva: „Spolupráca so spoločnosťou Ingram Micro je úspešná. Trvá už takmer 10 rokov a je príkladom symbiózy vzájomného rastu. Partner postupne zvyšoval požiadavky a my sme ich implementovali. Dnes tak môžeme ponúknuť vyššie štandardy aj ďalším partnerom. Ingram Micro oceňuje, že sme doposiaľ vždy vedeli nájsť riešenie pre dlhodobú spoluprácu a zabezpečiť správne riešenie, aby partner mohol poskytovať svojim zákazníkom svoje služby. Sme pyšní, že výstavbou DC7 dokážeme opäť splniť novšie a modernejšie štandardy a pokračovať v dlhodobom vzťahu.“

(Zdroj: Andrea Čurná, Kharisma; Pripravila: Valéria Nagyová)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*