Skutočný potenciál letiska Krakow Airport

Krakov, Admin – Posledných 5 rokov znamenalo intenzívny rozvoj krakovského letiska – diverzifikovaná sieť spájajúca Krakov priamo s veľkými mestami Európy potvrdzuje potenciál letiska a umožňuje súťažiť s európskymi letiskami. 66 pravidelných liniek, 15 leteckých spoločností, 3,6 miliónov cestujúcich ročne – to sú čísla, ktorými sa letisko Kraków Airport zaradilo na prvé miesto v rebríčku poľských regionálnych letísk.
Rozvoj letísk, ako aj realizovaná stratégia rozvoja komunikačnej siete určili rozsah prebiehajúcej investície Kraków Airport 2015. Počas nasledujúcich dvoch rokov bude odovzdaný nový terminál pre cestujúcich, ktorý bude nadzemným mostíkom spojený so železničnou stanicou, hotelom a viacpodlažným parkoviskom. Airside investície, napríklad rekonštrukcia rolovacej dráhy alebo rozšírenie a znásobenie odbavovacej plochy, zefektívnia letovú prevádzku, keďže sa zvýši priepustnosť a skráti sa čas štartovania a pristávania.
Úspech letiska do značnej miery závisí od jeho lokality. Letisko Kraków Airport sa nachádza 11 km na západ od Krakova, ktorý sa považuje za jednu z top destinácií v Európe. Množstvo pamiatok, inštitúcií a kultúrnych udalostí v kombinácii s regiónom, ktorý sa vyznačuje vysokou investičnou atraktivitou, otvorenosťou pre zahraničné trhy a prítomnosťou odvetvia špičkových technológií, ponúka široké spektrum možností.
Obchodný potenciál potvrdzuje aj skutočnosť, že Krakov bol v rebríčku Global Services and Tholons zaradený medzi 10 najatraktívnejších miest na svete pre investície z oblasti outsourcingu a na 1. miesto v strednej a východnej Európe. V Krakove pôsobia napríklad spoločnosti Arcelor Mittal – najväčší výrobca ocele na svete, 12. najväčší podnik na svete, General Electric, tabakový gigant Philip Morris, informačné korporácie, ako napríklad IBM a Google alebo telekomunikačný líder Motorola.
V roku 2016 bude Krakov hostiteľom podujatia Routes Europe 2016, čo letisku Kraków Airport umožní budovať ešte silnejšie väzby v oblasti leteckej dopravy a zároveň prináša možnosť ukázať skutočný potenciál letiska, Krakova a celého malopoľského regiónu.

Viac info na:  BetterCountOnNumbers

Text pod foto: Vizualizácia nového terminálu: APA Czech – Duliński – Wróbel

(Zdroj: Dagmara Komperda, Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II Kraków – Balice Sp. z o.o.)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*