ŠKODA KAROQ zažije slovenskú premiéru na Autosalóne v Nitre

Bratislava, Admin – ŠKODA na nitrianskom autosalóne predstaví v exkluzívnej slovenskej premiére svoj najnovší SUV model ŠKODA KAROQ. Výstavnú premiéru na Slovensku zažije aj športovo ladená ŠKODA OCTAVIA RS 245 s výkonom až 180 kW (245 k). Expozíciu ŠKODA s deviatimi atraktívnymi modelmi nájdu fanúšikovia značky v pavilóne F na výstavisku Agrokomplex Nitra od 5. do 8. októbra 2017.

„Som presvedčený, že naša horúca novinka z medzinárodného autosalónu vo Frankfurte, ŠKODA KAROQ, bude lákadlom nielen pre fanúšikov značky ŠKODA, ale aj pre všetkých návštevníkov autosalónu. Okrem nového kompaktného SUV nadchne aj naša najrýchlejšia športová ŠKODA OCTAVIA RS 245 či ďalšie štýlové modely z portfólia značky. Určite sa bude na čo pozerať, preto pozývam do Nitry všetkých priaznivcov motorizmu aj ich blízkych. Už teraz sa na všetkých tešíme v expozícii značky ŠKODA v pavilóne F,“ hovorí Ing. Marek Růžička, konateľ spoločnosti ŠKODA AUTO Slovensko.

Nové kompaktné SUV ŠKODA KAROQ je ďalšou fázou úspešnej SUV ofenzívy automobilky.

Model, ktorý ŠKODA premiérovo predstaví na Slovensku len necelý mesiac od svetovej výstavnej premiéry vo Frankfurte, už na prvý pohľad zaujme emocionálnym a dynamickým dizajnom. Kompaktné SUV boduje bezkonkurenčným vnútorným priestorom, ako aj mnohými prvkami výbavy a príslušenstva, napríklad prepracovanými asistenčnými systémami, full LED svetlometmi či prvýkrát aj digitálnym prístrojovým panelom. Najhorúcejšiu novinku českej automobilky si už aj na Slovensku môžu prví zákazníci objednávať v predpredaji u všetkých autorizovaných predajcov značky ŠKODA. Aktuálne sú k dispozícii štyri motorizácie s výkonom od 85 kW (115 k) do 110 kW (150 k) v dvoch vyšších výbavových stupňoch Ambition a Style s cenou od 19 770 eur. 

Športové emócie vzbudí prvýkrát vo výstavnej premiére na Slovenku aj ŠKODA OCTAVIA RS 245. Predstavuje najsilnejšiu verziu sériového modelu ŠKODA OCTAVIA všetkých čias. Je vybavená silným štvorvalcovým benzínovým motorom 2,0 TSI, s výkonom zvýšeným na 180 kW (245 k), jej maximálna rýchlosť je elektronicky obmedzená na 250 km/h. Je tak určená športovo, a zároveň rodinne zameraným motoristom. Je dostupná v dvoch karosárskych verziách ako športový liftback či praktické kombi.

S dvoma výstavnými premiérami ŠKODA na nitrianskom autosalóne predstaví spolu deväť atraktívnych modelov vrátane prvého veľkého SUV značky ŠKODA KODIAQ v outdoorovom prevedení SCOUT či športovo nabrúsenej vlajkovej lode ŠKODA SUPERB SPORTLINE. Nebudú chýbať ani modernizované modely CITIGO a RAPID SPACEBACK či FABIA s novým trojvalcovým motorom 1,0 TSI. Súčasťou stánku bude aj expozícia s produktmi ŠKODA Originálneho príslušenstva.

Značku budú na autosalóne v Nitre prezentovať autorizovaní partneri ŠKODA: spoločnosť Autoprofit z Galanty, Porsche Nitra, Moto Jas Nitra a Bayern Center Hlohovec.

Zoznam vystavených modelov ŠKODA na Autosalóne v Nitre:

CITIGO Style 1,0 MPI 55 kW zelená kiwi – čierna strecha
FABIA Style 1,0 TSI / 81 kW zelená rallye metalíza/strieborná strecha
FABIA Combi Drive 1,0 TSI / 81 kW modrá race metalíza
RAPID Spaceback Style 1,0 TSI / 81 kW sivá quartz metalíza
OCTAVIA RS 245 2,0 TSI / 180 kW červená corrida
SUPERB SportLine 2,0 TSI / 206 kW 4×4 biela moon metalíza
KODIAQ Style 2,0 TDI / 140 kW 4×4 biela moon metalíza
KODIAQ Scout 2,0 TDI / 140 kW 4×4 modrá lava metalíza
KAROQ Style 2,0 TDI / 110 kW 4×4 biela moon metalíza

(Zdroj: Roman Rajtár, ŠKODA  AUTO Slovensko; Pripravila: Valéria Nagyová)

 

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*