Rastúci dopyt po Prologis Parku Bratislava

Admin, 12.04.2013 – Prologis, Inc., popredný medzinárodný vlastník, prevádzkovateľ a developer industriálnych nehnuteľností dnes oznámil, že v priebehu prvého štvrťroka tohto roku podpísal dve nové nájomné zmluvy v budove DC7 v Prologis Parku Bratislava. Budova je

teraz na 70 % prenajatá, k dispozícii je v nej len jedna voľná jednotka s rozmerom 7 800 metrov štvorcových.

Nové nájomné zmluvy zahŕňajú:

•    11 900 metrov štvorcových spoločnosti DSV, ktorá je vedúcim poskytovateľom prepravných a logistických služieb a pôsobí vo viac než 70 krajinách sveta. Transakciu sprostredkovala spoločnosť Cushman & Wakefield;

•    4 800 metrov štvorcových spoločnosti SHT Technopoint, veľkoobchodníkovi so sanitárnym zariadením. SHT Technopoint je dcérskou spoločnosťou SHT Gruppe, lídra na rakúskom trhu. Transakciu sprostredkovala realitná agentúra Modesta.

Prologis začal výstavbu na Slovensku minulý rok, keď zaznamenával silný dopyt po moderných strategicky umiestnených nehnuteľnostiach pri nedostatku priestorov vo svojom slovenskom portfóliu. Spoločnosť má v pláne Prologis Park Bratislava rozšíriť o 47 000 metrov štvorcových a prvá fáza zahŕňajúca 24 500 metrov štvorcových bola dokončená v treťom štvrťroku 2012.

Martin Polák, viceprezident a riaditeľ spoločnosti Prologis pre Českú republiku a Slovensko, povedal: „Analyzovaním trendov na trhu a potrieb našich zákazníkov sme boli schopní identifikovať ten pravý čas pre špekulatívnu výstavbu. Veľmi nás teší správnosť nášho rozhodnutia, o ktorej svedčí fakt, že už 70 % priestorov v tejto nehnuteľnosti je prenajatých. Chceme aj naďalej využívať dopyt, ktorý na trhu existuje a zužitkovať ho k ďalšiemu rastu spoločnosti.“

Prologis Park Bratislava je strategicky umiestnený pri prvom výjazde z diaľnice D1 len 24 kilometrov východne z centra Bratislavy a 2 kilometre od Senca. V tejto chvíli pozostáva zo siedmich distribučných nehnuteľností s celkovou rozlohou viac ako 208 000 metrov štvorcových.

Medzi existujúcich zákazníkov v tomto parku patria: Carcoustics, Červa Slovensko, ČSAD Invest Logistics, DHL Logistics Slovakia, dm drogerie markt, Lagermax Slovakia, Movianto Slovensko, NAY, Spandex, Tesco International Clothing Brand, Textile House for EURO TRADE, Tinaco a Raben Logistics.

Prologis je vedúcim poskytovateľom priemyselných priestorov na Slovensku s tromi distribučnými parkmi s celkovou rozlohou 430 000 metrov štvorcových umiestnených v Bratislave (Senci), Galante (Gáni) a Novom Meste nad Váhom (údaje platné k 31. decembru 2012).

(Klára Ježková)

Prologis Park Bratislava

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*