Pokazilo sa mi turbo. Čo mám robiť?

BRATISLAVA/ADMIN – Často sa stáva, že po nejakom čase vám začnú odchádzať jednotlivé komponenty na aute. Budete musieť vymeniť sviečky, brzdové kotúče, rozvody a v neposlednom rade i turbodúchadlo.

V takomto prípade máte niekoľko možností ako problém s turbom riešiť. Buď si objednáte repasované turbo alebo originálne turbo. Toto sú 2 možnosti, ktoré sa vám ponúkajú pri riešení vášho problému. Vznikajú vždy pochybnosti či je repas turba vhodné riešenie alebo chcete zainvestovať väčšie peniaze do originálne turba.

Originálne turbo

Je to najlepšie riešenie, ak chcete mať kvalitu, ale za vyššiu cenu. Hlavne u autorizovaných servisoch môže byť cena veľmi vysoká. Vhodnou alternatívou je vyhľadať originálne turbo po vlastnej osi. Takýmto spôsobom dokážete ušetriť stovky eur aj vďaka našej spoločnosti, ktorá predáva originálne turbá do autoservisov, ale aj pre koncových užívateľov. Ak to autoservis dovoľuje, určite si vyhľadajte originálne turbo sami. Turbo sa dá vyhľadať podľa VIN čísla auta alebo čísla turbodúchadla, aby ste si objednali správne turbo do vášho auta.

Originálne turbo je turbodúchadlo, ktoré vyrábajú firmy pre všetky svetové značky automobilov. Nejde o žiadnu napodobeninu, repasovaný diel a podobne. Dostanete totožné turbo aké bolo osadené do vášho automobilu pri výrobe. Štandardne je na tieto turbodúchadla záruka 2 roky, takže sa nemusíte obávať akejkoľvek reklamácie. Ak by vám turbodúchadlo napriek tomu nesedelo, môžete požiadať o výmenu za správne turbodúchadlo. Tento problém nastáva iba zriedkavo, ak ide o špeciálne modely alebo značky aut.

Repasované turbo

Nákup repasovaného turba je jedno z ďalších riešení, ktoré sa vám ponúka. Výhodou je často cena, ktorá môže byť v rámci stoviek eur niekoľkonásobne nižšia ako je to pri originálnom turbe. Pri repasovaných turbách si hlavne treba dávať pozor na firmy od ktorých repas turba kupujete. Na Slovensku aj v zahraničí je viacero firiem, ktoré takúto službu ponúkajú, ale kvalita totožná nie je. Turbo repasujú buď jednotlivci alebo firmy, ktoré sa snažia mať najväčší zisk za čo najmenej práce. Nejedná sa o pásovú firmu, takže kvalitu je nutné preverovať.

Veľkou výhodou pri repasovaných turbách je spôsob výmeny. Takýmto spôsobom funguje hlavne aj naša firma, kedy vám vymeníme vaše poškodené turbo už za repasované. Vďaka takejto možnosti šetríte čas i peniaze. Starý poškodený diel nemusíte ihneď vracať. Najskôr si objednáte už zrepasované (opravené) turbo a až keď sa bude meniť vo vašom aute, vtedy starý diel vrátite. Šetrí to čas, peniaze a taktiež nemusíte hľadať urýchlene autoservis, ktorý vám poškodený diel turba vyberie.

Dôležité faktory pri výbere repasu firmy

  • Malo by sa jednať o firmu a nie jednotlivca. Jednotlivec nedisponuje potrebnými zariadeniami a strojmi na kvalitný repas turba. Je nutné merať tlak, otestovať záťaž, správne nakaliborať jednotlivé súčiastky atď. Často sa stretávame s lacnými repasmi turb, kedy daná firma alebo jednotlivec len turbo opieskuje, vymení poškodené lopatky a turbo vráti zrepasované. To, bohužiaľ, váš problém nevyrieši. My meníme celý stred turba, ktorý je najopotrebovanejšou časťou, vymeníme poškodené diely a turbo prechádza testovaním na nastaveniach turbodúchadla podľa výrobcu daného turba.
  • Záruka by mala byť jeden z hlavných faktorov. Ak firma nie je ochotná dať záruku alebo záruka je len 1 rok, to znamená, že si nestoja za kvalitou svojej práce. Ak by sa vám turbo znova pokazilo, nebudú vám ho reklamovať a za repas turba budete musieť zaplatiť znova. Nakoniec repas turba niekoľkokrát preplatíte. My ponúkame záruku 2 roky na všetky repasované turbá, ktoré ponúkame.
  • Cena je dôležitý faktor, ale nemala by byť najdôležitejšia ak sa jedná o autodiely. My ponúkame vhodné ceny pre repas turba, lebo si za našimi produktami stojíme a aj dané komponenty niečo stoja. Nie sme najlacnejšia, ale ani najdrahšia firma. Za cenu turba máte u nás garancie, ktoré ponúka málokto.
  • Výmenný spôsob turba je veľmi rozšírená služba, ktorá ponúka komfort i čas. Najskôr dostanete zrepasovaný diel, a potom máte 14 dní na to, aby ste nám starý diel vrátili. Vieme sa dohodnúť aj na dlhšej dobe vrátenia starého dielu podľa požiadaviek klienta. Takýmto spôsobom nemusíte urýchlene hľadať mechanika, ale najskôr si zakúpite turbo a až následne budete riešiť všetky veci okolo toho.

(Zdroj: AŠ, Foto: Archív spoločnosti turboarena.sk)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*