PointPark Poznaň získava certifikát BREEAM

Admin, 20.06.2012 - PointPark Properties (P3) úspešne dokončila proces certifikácie BREEAM pre budovy DC5 a DC6                      v logistickom parku PointPark Poznaň. V rámci Poľska ide vôbec o prvý BREEAM certifikát

udelený logistickému parku. Podľa stanovených noriem BREEAM, PointPark Poznaň získal certifikát návrhu pre obe budovy s cieľovým hodnotením „VEĽMI DOBRÝ“ („VERY GOOD“).

„Tým, že sa P3 zameriava na získavanie certifikácií, len potvrdzuje svoj záväzok ponúkať svojim klientom vysoko kvalitné projekty, ktoré sú navyše šetrné k životnému prostrediu,“ povedal Craig Maguire, Managing Director P3 Poľsko. „Naším cieľom nie sú len ekologické certifikáty nových projektov v Poľsku, ale i v rámci celej Európy. Veríme, že práve medzinárodné ocenenie BREEAM merajúce  šetrnosť stavby k životnému prostrediu počas výstavby a hodnotenie „VEĽMI DOBRÝ“ potvrdzujú kvality a dlhodobú hodnotu našich projektov,“ dodáva Maguire.

BREEAM (Building Research Establishment Environmental Assessment Method) je jedným z  najuznávanejších a najkomplexnejších hodnotiacich systémov zameriavajúci sa na posudzovanie vplyvu budov na životné prostredie a zároveň aj na kvalitu prostredia vnútri daných budov. Systém BREEAM nastavuje štandardy pre najlepšie využitie osvedčených postupov v oblasti udržateľného návrhu, výstavby aj prevádzky daných budov. Poskytuje  širokú škálu úrovne hodnotení budov, od energetických po ekologické kritéria a kategórie. Patria medzi ne energie a voda, vnútorné prostredie (zdravie a pohoda), znečisťujúce látky, doprava, materiály, odpad, využitie pôdy a ekológia a riadiace procesy.

Pointpark Poznaň je vďaka svojej polohe ideálnou základňou pre lokálnych aj zahraničných logistických prevádzkovateľov, pôsobiacich v rámci Poľska i celej Európy. Celková plocha skladových priestorov, ktoré park ponúka je 194 570 m2, vrátane 131 000 m2 pozemkov s platným územným rozhodnutím, pripravených pre nové Build-To-Suit projekty. Kľúčovými nájomcami parku sú DAMCO, JMD, ND Poland, CEVA a PF Concept.

Proces certifikácie zaisťovala poľská pobočka WSP Environment & Energy, popredná svetová poradenská spoločnosť, zaoberajúca sa otázkami ekológie, udržateľnosti, energie, zdravia a bezpečnosti. WSP Environment & Energy pracuje s klientmi a regulačnými orgánmi na odstránení pozostatkov ekologickej záťaže z minulosti a zameriava sa na poradenstvo v oblasti ekologických záväzkov. Cieľom spoločnosti je pomáhať svojim klientom v riadení rizík, znižovaní nákladov a vytváraní konkurenčnej výhody na trhu. V rokoch 2011 a 2010 bola spoločnosť WSP Environment & Energy zvolená „Poradcom roku v oblasti životného prostredia“.
(šš)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*