Podľa čoho si vybrať prepravné služby

Bratislava, Admin – Či už ste majiteľ eshopu alebo výrobnej firmy, musíte si zabezpečiť spoločnosť, ktorá sa vám postará o prepravu vášho tovaru. Teda ak nie ste majiteľom či riaditeľom veľkej firmy, ktorá má vlastné špedičné oddelenie, ktoré sa o prepravu tovaru postará. Podľa čoho by ste mali postupovať pri výbere spoločnosti, ktorej zveríte do rúk a kamiónov, lodí, lietadiel či dodávok svoj tovar?

Čo chcete prepraviť

Prepravcu by ste mali hľadať podľa toho, čo budete posielať a koľko toho bude. Ak chcete doručiť iba šperky svojim klientom na Slovensku, nebudete oslovovať medzinárodného prepravcu a využívať riečnu prepravu. A naopak, ak chcete vyvážať nábytok, drevo či automobilové súčiastky, je lepšie osloviť veľkého medzinárodného prepravcu.

 

Pôjde váš tovar do zahraničia?

Je dôležité vedieť, kam budete tovar vyvážať, pretože nie každá špedičná firma vám dokáže zabezpečiť aj leteckú prepravu, ktorá ja nevyhnutná, ak chcete náklad prepraviť do Austrálie alebo veľmi rýchlo v rámci Európy. A naopak, ak potrebujete iba tuzemskú prepravu, spoločnosti, ktoré sa špecializujú na tunajší trh, vám vedia dať lepšiu cenovú ponuku.

 

Aký servis spoločnosť ponúka

Ak necháte prepraviť náklad, o ktorom potrebujete mať presne prehľad, vyberte si spoločnosť, ktorá má servis a zákaznícku podporu na vysokej úrovni. Okrem toho sa zaujímajte aj to, v akom čase je špedičná firma schopná doručiť zásielku na adresu dodania. Vždy je výhodou, keď spoločnosť v zahraničí spolupracuje s ďalšími firmami, ktoré dokážu urýchliť čas dodania. V prípade kamiónovej dopravy sa používa aj výraz „garantovaný tranzitný čas“, ktorý objednávateľovi zabezpečuje dodanie v tomto čase, a tak chráni jeho zásielku.

 

Pozor na cenu za kilometer

Cena je určite faktor, ktorý ovplyvňuje vaše rozhodnutie, no nemali by ste vyberať spoločnosti iba podľa ceny za kilometer. Prečo? Lebo v nej často nemusia byť započítané niektoré položky – poistenie, cena za naloženie alebo administráciu zásielky. Ak sa chcete rozhodovať na základe ceny, robte to podľa absolútnej sumy včítane všetkých služieb.

(Zdroj: Tomáš Turek, Seocentrum; Pripravila: Valéria Nagyová)

 

 

 

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*