Otvorenie výrobného automobilového závodu v alžírskom Oued Tlelat

Alžírsko, Admin 10. 11. 2014 – Generálny riaditeľ spoločnosti Renault pán Carlos Ghosn spolu s predsedom vlády Alžírska pánom Abdelmalek Sellal, s ministrom priemyslu a baníctva pánom Abdesselam Bouchouareb, a s francúzskym ministrom zahraničných vecí a medzinárodného rozvoja dnes otvorili Renault Algérie Production (RAP) – automobilový výrobný závod nachádzajúci sa v meste Oued Tlelat v pobrežnom regióne Oran.

Výrobný závod bude vyrábať Nový Renault Symbol – vozidlo, ktoré má v krajine veľký úspech, a to predovšetkým pre jeho kvalitu, vysoký štandard, spoľahlivosť a priestrannú kabínu. Továreň má jednu produkčnú linku, ktorej výrobná kapacita je 25 000 vozidiel ročne. Druhá fáza, ktorá toto číslo navýši na 75 000 vozidiel ročne, je zatiaľ v štádiu plánovania. Druhá fáza prinesie lepšie zázemie dodávateľov a dobudovane niektorých častí závodu, ako napríklad lakovňu. Výrobný závod bude logisticky podporovaný centrom v Rumunsku. Týždenne bude zásobovaný viac ako 220 kontajnermi z logistického centra v Rumunsku. Tok materiálu je kontrolovaný a riadený priamo výrobným závodom a je koordinovaný so všetkými vlastníkmi RAP a všetkými dodávateľmi.

Divízia RAP zamestnala v poslednej dobe takmer 350 zamestnancov, ktorí prešli školeniami v tréningovom centre CFPA v regióne Oran a boli pod dohľadom odborníkov Renault. Niektorí zamestnanci boli poslaní na ďalšie školenia do iných výrobných závodov skupiny Renault v Rumunsku, Francúzsku a Maroku.

Nový Renault Symbol, ktorý sa začne v Alžírsku vyrábať, dostane vyššiu výbavu a GPS navigáciu. Spoločnosť Renault je hlavným výrobcom automobilov v krajine a dosahuje viac ako 25 % podiel na trhu (údaj zo septembra 2014). Podľa ročných štatistík je Skupina Renault vďaka značkám Renault a Dacia lídrom na trhu v Alžírsku.

RenaultGroup_63243_global_zm

Renault Algérie Production plant (RAP) v regióne Oran – kľúčové informácie
– Renault Algérie Production (RAP) výrobný závod je vlastnený: 49% Skupina Renault, 34 % Sociéte Nationale des Véhicules Industriels Algeria (SNVI) a 17 % podiel má Národný Investičný Fond Alžírska
– Generálny riaditeľ (RAP): Bernard Sonilhac
– Generálny riaditeľ Skupiny Renault: Carlos Ghosn.
– Riaditeľ SNVI: Hamoud Tazerouti
– Riaditeľ Investičného fondu: Ahcène Haddad
– Výrobný závod sa nachádza v meste Oued Tlelat, 27 km juhozápadne od mesta Oran.
– Veľkosť závodu je 151 hektárov.
– Výrobný závod môže byť rozšírený.
– Továreň bude vyrábať model Renault Symbol, určený pre miestny trh.
– Výrobný závod bude zásobovaný hlavne z logistického centra v Rumunsku.
– Kapacita závodu je 25 000 vozidiel ročne, druhá fáza môže toto číslo navýšiť na 75 000 vozidiel ročne.
– Investícia prekročila hranicu 50 mil. €.
– Vytvorených bolo takmer 350 pracovných miest z čoho 40% sú ženy a viac ako 500 nepriamych pracovných miest vzniklo vďaka dodávateľom.

(Zdroj: Jana Rajcová, PR manager RENAULT Slovensko, Foto: Renault Group)

 

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*