Nový výkonný riaditeľ v Gebrüder Weiss Viedeň

Andreas Zwerger (vľavo) odovzdáva vedenie pobočky Maria Lanzendorf Karlovi Meiringerovi (vpravo) a preberá riadenie východného regiónu spoločnosti Gebrüder Weiss.

Rakúsko, Admin – Karl Meiringer sa stal novým výkonným riaditeľom najväčšej pobočky spoločnosti Gebrüder Weiss pri Viedni. Jeho predchodca – Andreas Zwerger prijal funkciu riadiaceho manažéra pre východný región.
Karl Meiringer (43) prebral od septembra vedenie pobočky spoločnosti Gebrüder Weiss Maria Lanzendorf pri Viedni. Stal sa tak nástupcom Andreasa Zwergera (48), ktorý bude pokračovať vo svojej kariére ako nový regionálny riaditeľ pre východný región spoločnosti Gebrüder Weiss.
„Teší ma, že Karl Meiringer prevzal vedenie celosvetovo najväčšej pobočky spoločnosti Gebrüder Weiss. Toto pracovisko pozná veľa rokov a svoju odbornú a sociálnu kompetenciu preukázal už niekoľkokrát,“ uviedol Andreas Zwerger.

Maria Lanzendorf: Vlajková loď v sieti spoločnosti Gebrüder Weiss
V pobočke v Maria Lanzendorf, ktorá sa okrem iného môže pochváliť prvým elektronickým paletovým prepravníkom v Európe, pracuje okolo 780 zamestnancov. V uplynulom roku sa v pozemnej preprave a logistike zrealizovali približne štyri milióny zásielok. K zákazníkom patria medzinárodné spoločnosti v oblasti high-tech, FMCG, stavebníctva a klimatizačnej techniky. Ponuka služieb zahŕňa okrem vnútroštátnej a medzinárodnej pozemnej prepravy, ako aj leteckej a lodnej prepravy aj individuálne logistické riešenia a doručovanie koncovému zákazníkovi.

Svoje prvé pracovisko vo Viedni otvorila spoločnosť Gebrüder Weiss už v roku 1898. Asi o storočie neskôr v roku 1982 sa prevádzka presťahovala do terminálu v mestskej časti St. Marx a v roku 2006 sa sťahovali do novootvoreného pracoviska Maria Lanzendorf, doteraz najväčšej logistickej prevádzky spoločnosti Gebrüder Weiss. Celková plocha má rozlohu 125 000 m², z toho už len 47 000 m² pripadá logistickej ploche.

Karl Meiringer začal svoju kariéru v spoločnosti Gebrüder Weiss v roku 1997 vo Viedni/St. Marx a v roku 2001 tu prevzal vedenie skupiny pre južnú a východnú Európu. Nasledovali ďalšie pozície v riadení oblastí exportu a pozemnej prepravy. Skôr ako prevzal Meiringer v januári 2008 vedenie oddelenia pozemnej prepravy na pobočke v Maria Lanzendorfe, podieľal sa úspešne na presadzovaní organizačných zmien, ako aj štrukturalizácii nových oddelení. Obchodný akademik okrem toho absolvoval v roku 2012 „Master of Business Administration“ na Viedenskej ekonomickej univerzite.

Maria Lanzendorf je najväčšie pracovisko spoločnosti Gebrüder Weiss a má rozlohu 125 000 m².

Andreas Zwerger nastúpil do spoločnosti Gebrüder Weiss po ukončení obchodnej akadémie v roku 1990, a výrazne sa podieľal na vytváraní oblasti logistických riešení. Nasledovali rôzne pozície v oblasti pozemnej prepravy na pracovisku vo Viedni. Napokon Zwerger prevzal vedenie oddelenia medzinárodnej pozemnej prepravy a v roku 2008 bol zvolený za vedúceho pobočky v Maria Lanzendorfe. Od roku 2012 je zodpovedný aj za tectraxx, dcérsku spoločnosť Gebrüder Weiss, ktorý sa špecializuje na odvetvie high-tech. Od 1. júla 2018 preberá Andreas Zwerger regionálne vedenie východnej oblasti spoločnosti Gebrüder Weiss. K rozsahu jeho pôsobnosti patrí okrem rakúskych pobočiek Maria Lanzendorf, Graz a Pöchlarn aj krajinská organizácia na Slovensku a tectraxx. Aj on získal postgraduálny titul MBA na Viedenskej ekonomickej univerzite.

(Zdroj: Eva Sérová, PR BONUS Consulting; Foto: Gebrüder Weiss; Pripravila: Valéria Nagyová)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*