Nový Renault GRAND SCÉNIC

Bratislava, Admin – V marci 2016 na Autosalóne v Ženeve boli odhalené krivky modelu Nový Scénic. Kompaktné MPV s priekopníckymi proporciami ponúka 20 palcové disky v základnej výbave. Teraz je čas pre Nový GRAND SCÉNIC, aby sa rozšírila rada Scénic.

Nový GRAND SCÉNIC, rodinné vozidlo, prichádza so siedmimi sedadlami, a sviežim prístupom v otázke dizajnu, vrátane:

 • Chrómových a metalických doplnkov, svalnatej formy a výraznej línii, ktorá sa ťahá od zadnej časti auta a vytvára plynulú a elegantnú siluetu.
 • Po prvý krát sú v tomto segmente 20 palcové disky štandardom, zatiaľ čo priestranný a harmonický interiér pôsobí modernou osobnosťou.

Aby bol model ešte vhodnejší pre potreby rodiny je možné kabínu modelu Nový Scénic prispôsobovať, čím sa zlepší cestovný komfort. Funkcia One Touch Folding Seat umožňuje sklopiť zadné sedadlá automaticky, čím sa vytvorí dokonalá rovina pre batožinu. Nový GRAND SCÉNIC je dlhší o 24cm ako Nový SCÉNIC a poskytuje väčší priestor v kufri.

Nový GRAND SCÉNIC prichádza taktiež s množstvo jazdných asistentov, vrátane technológie Active Emergency Braking System (AEBS – systém aktívneho brzdenia) s ochranou chodcov. V tomto segmente taktiež po prvý krát ako štandard. Zoznam pokračuje s technológiami z vyšších segmentov, ako napríklad systém MULTI-SENSE, tablet R-LINK 2 s 8,7 palcovým displejom a farebným head-up displejom.

Nový SCÉNIC a Nový GRAND SCÉNIC (7-miestny) bude dostupný v predajniach na konci roka 2016.

Plynulá a elegantná silueta

Nový GRAND SCENIC(mm) V porovnaní s modelom Grand Scénic 3(mm)
Výška 1,660 +15mm
Svetlávýška 160 +30
Dĺžka 4,634 +75
Šírka 1,865 +20
       Rázvor 2,804 +35
        Predná stopa 1,594 +59
        Zadná stopa 1,583 +44
           Zadný previs 899 -6
           Predný previs 931 +46
Objem kufra (dm3 VDA)Grand SCENIC 718 + 40

Línie dlhej verzie modelu Nový SCÉNIC boli starostlivo navrhnuté pre rodiny s plynulou a elegantnou siluetou:

 • Dlhší rázvor a kratšie previsy v porovnaní s predchádzajúcou generáciou
 • Elegantné a svalnaté boky a navyše odlišujúca bočná línia
 • Vertikálne zadné svetlá s 3-D efektom a permanentným svietením
 • Fixná, panoramatická sklenená strecha, ktorá neobmedzuje pasažier, slúži na presvetlenie kabíny
 • Praktické alumíniové strešné lišty sú dodávané s druhým stupňom výbavy
 • Difúzor v metalickej farbe v zadnom nárazníku

Nový GRAND SCÉNIC – modernejší než predtým:

 • Ako prvý v segmente poskytuje 20-palcové disky kolies ako štandard pre celý rad, s možnosťou výberu dizajnu, ktorý je prispôsobený na ich odľahčenie a aerodynamiku.
 • Dvojfarebné prevedenie karosérie je dostupné od druhého stupňa výbavy, buď ako opcia, alebo ako štandardná vlastnosť najvyšších verzií (v závislosti na trhu). Farba krytov spätných zrkadiel a stĺpikov čelného skla je v koordinácii s farbou strechy (Čierna Etoilé or Sivá Cassiopée)
 • Farba pri predstavení – Hnedá Vision – je špecifická pre Nový GRAND SCÉNIC.

Posuvná stredová konzola Easy Life medzi prednými sedadlami umožňuje prispôsobovať si kabínu na želanie:

 • Keď je stredová konzola v prednej pozícii, vojde po veľký stredový displej, čím sa vytvorí z prístrojovej dosky jednotná forma ako v kokpite sedanu, kým vodič stále ťaží z vyššieho posedu MPV.
 • Keď je stredová konzola v zadnej pozícii, Nový GRAND SCÉNIC poskytne otvorenejší priestor, ktorý zdieľajú spoločne vodič a ostatní pasažieri.

Najvyššia verzia je dostupná s prešívaním vo farbe Hnedá Club (vrchné časti prístrojovej dosky, prešívanie predných dverí) pre teplejší pocit z kabíny.

Nefalšovaný cestovateľský komfort až pre siedmich pasažierov

Komfortná a modulárna kabína, uvážlivo navrhnutá

Nový GRAND SCÉNIC je dostupný so siedmimi sedadlami s tým, že všetkým pasažierom je poskytnutý rovnaký, ohľaduplný komfort cestovania, ktorý robí dobrú reputáciu modelu Scénic už dlhé roky. Modulárna kabína, priateľská k pasažierom, ponúka zoznam geniálnych riešení a doplnkov, ktoré uspokoja potreby modernej rodiny.

 • Štruktúra predných sedadiel je podobná tej z modelu Nový Espace. Sedadlá, ktoré je možné posúvať v ôsmych smeroch, vrátane bedrovej časti, oplývajú masážnou funkciou a vyhrievaním pre najvyššiu verziu. Tak ako pri modeli Scénic 3 sa zadné sedadlá dajú sklopiť, čím sa vytvorí priestor dlhý 2,85 m pre dlhý náklad.
 • Nezávisle delené sedadlá druhej rady 60/40 pre všetky verzie.
 • Pri 7-miestnej verzii je dizajn sklápateľných sedadiel tretej rady podobný, ako pri modeli Espace.
 • Funkcia One Touch Folding Seat dostupná pre všetky stupne výbavy umožňuje sklopiť sedadlá automaticky, čím vytvoríte perfektnú rovinu pre batožinu. Ovládanie funkcie nájdete na displeji systému R-Link 2.

Posuvná stredová konzola Easy Life – punc modelu Nový SCENIC – bola vyvinutá tak, aby pokryla požiadavky predných aj zadných pasažierov. Poskytuje 13 litrov úložnej kapacity. Predná časť konzoly ponúka osvetlené úložné miesto plus integrovanú lakťovú opierku, zospodu sú dostupné dva USB porty a slot na karty SD, výstup jack na audi, a 12 voltová zásuvka. Zadní pasažieri majú prístup k USB portom, výstupu jack na audio a 12 voltovej zásuvke.

V porovnaní s modelom Nový Scénic dodatočná prepravná kapacita a väčší kufor

Nový GRAND SCENIC, ktorý je dlhší o 24 cm, poskytuje dodatočnú prepravnú kapacitu a väčší kufor, ako jeho súrodenec. Keď sú zadné sedadla v najzadnejšej pozícii, veľkosť kufra je 718dm3  (VDA)*. Celková prepravná kapacita môže byť rozšírená na 866dm3 (VDA)* so zadnými sedadlami v najprednejšej pozícii.

 *Pre 5-miestnu verziu. Údaje 7-miestnej verzie budú upresnené.

GRAND SCÉNIC poskytuje aj posuvnú clonu batožinového priestoru.

Celková kapacita úložných priestorov je 63 litrov, čo robí z modelu Nový GRAND SCENIC lídra v triede kompaktných MPV:

 • Zásuvka Easy Life, ďalší doplnok z modelu Nový Espace, je oproti sedadlu spolujazdca vpredu a ponúka odkladací priestor 11,5 litra. Je to viac ako trojnásobok bežných ukladacích skriniek. Otvára sa elektronicky a automaticky sa zamyká, keď je vozidlo zaparkované..
 • Nový SCENIC ponúka niekoľko ďalších šikovných riešení, ktoré ponúkajú kapacitu 38,5 litra. Túto prepravnú kapacitu ocenia predovšetkým rodiny.

Vzadu je Nový GRAND SCENIC vybavený tabletmi Easy Life (štandardne, alebo ako opcia, v závislosti na trhu) ktoré sú ideálne pre dlhé, rodinné cesty. Tablety je možné vďaka ich pozícii natáčať do rôznych strán. Umiestnenie dvoch USB portov na zadnej strane stredovej konzoly znamená pre pasažierov, že svoje elektronické zariadenia môžu využívať neobmedzene.

Vlastnosti modelu Nový GRAND SCENIC pokračujú clonami pre zadných pasažierov, ktoré sú štandardným vybavením, alebo opciou, v závislosti na verzii.

Vylepšené technológie pre lepší zážitok z jazdy

Systém aktívneho brzdenia (AEBS) s rozpoznávaním chodcov je montovaný ako štandard – unikát v segmente.

Po prvý krát je tento systém v modeli Nový SCENIC ako štandard pre všetky verzie. Tento jazdný asistent funguje v rozmedzí rýchlostí od 7 do 60 km/h.

Ako Nový SCENIC, aj GRAND SCENIC prichádza s:

 • Udržovanie v jazdnom pruhu: táto technológia funguje v rozmedzí rýchlostí od 70 km/h do 160 km/h, dokáže prebrať riadenie a udržať auto v pruhu, a to aj pokiaľ sa auto dostane do šmyku. Systém takisto varuje pred vybočením (Systém upozornenia o vybočení z jazdného pruhu) a to tým, že začne vibrovať volantom. Pre Slovensko bude táto technológia dostupná neskôr.
 • Výstraha pred únavou: Pri rýchlosti nad 60km/h je udržovanie v jazdnom pruhu neustále analyzované. Ak systém zaznamená anomáliu, vodiča upozorní vizuálnou a zvukovou výstrahou.  

Nový GRAND SCENIC ponúka všetky jazdné asistenty, ktoré sa nachádzajú v modeloch Nový Espace, Talisman a Nový Mégane. Tieto rozšírené jazdné asistenčné systémy (ADAS) je možné spravovať vďaka tabletu R-LINK 2 a ponúkajú tieto funkcie:

 • Istota: Adaptívny tempomat a Systém aktívneho brzdenia
 • Výstraha: Pred opustením jazdného pruhu, pre dodržanie bezpečnej vzdialenosti, rozoznávanie dopravných značiek s prevenciou prekročenia rýchlosti a so systémom sledovania mŕtveho uhla.
 • Asistencia: zadná kamera, automatické prepínanie stretávacích a diaľkových svetiel, predné, zadné a bočné parkovacie senzory, Easy Park Assist (hands-free parkovací asistent).

Tieto asistenčné systémy pomáhajú pri vývoji autonómneho riadenia.

Hybridný asistent dostupný pre Nový GRAND SCENIC

Nový GRAND SCENIC bude dostupný s piatimi dieselovými motormi – vrátane elektrifikovaného Hybrid Assist motoru – a s dvoma benzínovými hnacími jednotkami. Hybrid Assist obsahu elektrický generátor a 48-voltovú batériu, ktorá rekupuluje energiu, preto môže elektrický motor asistovať klasickému spaľovaciemu motoru. Výhodou je väčší výkon a nižšia spotreba paliva.

DIESELOVÉ MOTORY BENZÍNOVÉ MOTORY
Energy dCi 110, manual, 6-st. Energy TCe 115, manual, 6.st
dCi 110 Hybrid Assist, manual, 6-st Energy TCe 130, manual, 6.st
Energy dCi 110 EDC, dvojspojková EDC, 7-st.
Energy dCi 130, manual, 6.st
Energy dCi 160 EDC, dvojspojková EDC, 6-st.

Technológie z vyšších segmentov

Nový SCENIC ťaží z modulárnej platformy CMF C/D (Spoločná Rodina modulov) a prichádza s radom vlastností, ktoré sa väčšinou spájajú s vyššími segmentami (Nový Espace a Talisman), alebo Nový Mégane.

Zážitok z jazdy vďaka 8,7-palcovému tabletu R-LINK 2

Najvyššie verzie modelu Nový GRAND SCENIC sú vybavené systémom R-LINK s 8,7 palcovým (22cm) displejom orientovaným na výšku. Unikátom v segmente je jednoduché “pinch & zoom” ovládanie displeja, ktoré je podobné smartfónom alebo bežným tabletom.

R-LINK 2 zahŕňa rozoznávanie hlasu na ovládanie navigácie, používanie telefónu, aplikácie a rádio, a jednoduchý prístup k funkciám.

R-LINK 2 ponúka:

 • Čistú a intuitívnu grafiku podobnú smartfónom, vďaka ktorej môžete posúvať ikony, rolovať stránku a približovať dvoma prstami.
 • Jednoduché prispôsobenie, ponuka troch domovských stránok s widget ikonami a až šesť rôznych profilov, ktoré umožnia prednastaviť si auto podľa želania.
 • Kontrolné centrum, ktoré spravuje aktiváciu a deaktiváciu väčšiny funkcií, vrátane jazdných asistentov a klimatizácie.
 • Konektivitu: balík, ktorý zahŕňa 12-mesačné predplatné navigácie TomTom Traffic, prístup k obchodu R-LINK Store, ktorý ponúka rôzne motoristické aplikácie (Michelin Guide, Coyote, atď.) a aktualizované mapy Európy.

Personalizovný zážitok z jazdy vďaka technológii MULTI-SENSE

Technológia umožňuje používateľom personalizovať svoj zážitok z jazdy vďaka úprave odozvy plynového pedálu a motora, prispôsobením radenia automatickej EDC prevodovky, kontrolovaním riadenia, uspôsobením osvetlenia kabíny a masážnou funkciou sedadiel.

Tlačidlo MULTI-SENSE na stredovej konzole poskytuje priamy prístup k piatim rôznym nastaveniam jazdy, ktoré sa zobrazia na obrazovke systému R-LINK2: Neutral, Sport, Comfort, Perso a Eco.

Technológiu dopĺňa výber medzi piatimi farbami osvetlenia interiéru: sépia, červená, modrá, fialová a zelená. Vybraná farba sa objaví na centrálne konzole, ako aj na predných a zadných paneloch dverí najvyšších výbav. Okrem toho sa prejaví aj na palubnej obrazovke TFT a na stredovom displeji systému R-LINK 2.

Farebný Head-Up displej

Plnohodnotne-farebný Head-Up displej zabezpečí komfort a bezpečnosť jazdy tým, že sprístupní jazdné asistenty ešte jednoduchšie. Vodič vďaka nemu vie všetky relevantné informácie bez toho, aby sa musel prestať pozerať na cestu (aktuálna rýchlosť, navigačné inštrukcie, jazdné asistenty).

BOSE® Surround Sound System

Nový SCENIC je dostupný s audiosystémom BOSE® Surround Sound, ktorý sa bežne objavuje len pri modeloch Renault a aj to vo vyšších segmentoch, menovite pri modeli Nový Espace a Talisman. Znova sa technici oboch značiek spojili a vytvorili špecifickú konfiguráciu zvukového systému pre Nový GRAND SCENIC: centrálny reproduktor vpredu, desať menších reproduktorov rozmiestnených po kabíne, a subwoofer v kufri vozidla. Táto kombinácia umožňuje všetkým pasažierom užívať si čistý a pôsobivý zvuk.

(Zdroj: Ivana Obadalova, RENAULT Slovensko; Pripravila: Valéria Nagyová)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*