Nové zmeny v logistickej spoločnosti Gebrüder Weiss

Bratislava, Admin – Rok 2018 je pre logistickú a prepravnú spoločnosť Gebrüder Weiss Slovensko výnimočný jeho 25. výročím pôsobenia v krajine.

Základným motívom jej stratégie bude väčší fokus na zamestnancov, ktorú charakterizuje vyjadrenie konateľa Reného Stranza: „Keď máme spokojných a angažovaných zamestnancov, máme aj spokojných zákazníkov.“

Za symbol individuálnosti je zvolený v novej kampani určenej pre zamestnancov odtlačok prsta. Ten má odrážať jedinečnosť, a pre zákazníkov má vyjadrovať, že každý zamestnanec sa snaží o to, že jeho požiadavky spracuje čo najlepšie. Vedenie GW si uvedomuje, že každý zamestnanec trávi rádovo na pracovisku viac ako 40 hodín týždenne. Z tohto dôvodu sa vytvorili v seneckej centrále oddychové zóny, v ktorých majú zamestnanci, ale aj zákazníci pocit, že sú v rámci logistického sveta v komfortnom hoteli.
„Máme ambíciu vytvoriť motivačný bonusový systém rovnaký pre logistické riešenia a aj pre X-dock. Dôležité je dopĺňať tím a neustále zvyšovať know-how. Aktívnou spoluprácou s tím lídrami pracujeme na optimalizácii procesu Viessmann, hľadáme najlepší layout pre zákazníka Faber, pričom cieľom je jeho presťahovanie do októbra 2018. Všetky uvedené kroky smerujú k vytvoreniu takého procesu, aby sa stala produktivita našou konkurenčnou výhodou,“ uviedol Ivan Varga, projektový manažér logistických riešení.
Zmeny sa dotkli aj jednotlivých pracovným tímov. Ako príklad slúži oddelenie Erfassung, v ktorom bolo potrebné zjednodušiť systém práce pre sklad, operatívu a vodičov. Z tohto dôvodu boli presťahované zamestnankyne do druhých priestorov, rozdelil sa tím na pracovné dvojice, prešlo sa na nový zmenový režim, predĺžila sa pracovná doba a zmenili sa komunikačné toky. Výsledkom bolo, že nasledujúci mesiac sa skrátil čas pri nakládke a vykládke, sklad mohol pracovať omnoho efektívnejšie, čoho dôkazom bola aj pozitívna spätná väzba od vodičov.

(Zdroj: Eva Sérová, PR BONUS Consulting; Pripravila: Valéria Nagyová)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*