Nové logistické centrum v Chebe

Senec, Admin – Spoločnosti Sky Deutschland, DHL Supply Chain a Teleplan slávnostne otvorili prevádzku nového logistického centra o veľkosti 13 600 m² v Panattoni Parku Cheb. Slávnostného ceremoniálu sa zúčastnili napríklad Henry Börnicke – riaditeľ pre logistiku a management životného cyklu spoločnosti Sky Deutschland, Jan Vymazal – regionálny riaditeľ DHL Supply Chain   a Steve Carter – viceprezident pre obchod v regióne EMEA spoločnosti Teleplan. Otvorením centra vznikne 200 pracovných miest.

Popredná logistická spoločnost DHL Supply Chain bude na základe päťročnej zmluvy uzatvorenej so spoločnosťou Sky Deutschland Fernsehen GmbH & Co. KG zabezpečovať v spolupráci s ďalšími partnermi štandardné skladovacie služby, dopravu do skladu a distribúciu. Súčasťou zmluvy je aj reverzná logistika a zákaznícky servis poskytovaný spoločnosťou Teleplan či služby s pridanou hodnotou, napríklad balenie tovaru, nalepovanie etikiet či korešpondencia so zákazníkmi.

Z nového distribučného centra bude Sky Deutschland zásobovať viac ako 4,6 miliónov zákazníkov širokou škálou rôznych hardwarových zariadení, akými sú napríklad set-top boxy, čipové karty, pevné disky alebo WLAN moduly. Dopravu do domácností zákazníkov, maloobchodným partnerom alebo hotelom či športbarom v Nemecku a Rakúsku zabezpečí balíková služba.

SKY TELEPLAN DHL  OPENING 24.8. CHEB CZ

„Vďaka výhodnej polohe sa výrazne urýchli distribúcia zákazok. Tovar vyexpedovaný večer zo skladu musí byť na mieste určenia na druhý deň ráno. Na prichystanie  urgentných zákaziek máme v niektorých prípadoch maximálne hodinu času,“ vysvetľuje Filip Budík, generálny riaditeľ DHL Supply Chain pre Českú republiku a Maďarsko.

Teleplan zabezpečí priamo v priestoroch chebského distribučného centra vysoko kvalitný screening, objektívne automatické testovanie a renováciu zariadení. „Naše riešenia, ktoré nie sú viazané na fyzickú prítomnosť spoločnosti Teleplan, môžu byť poskytované a riadené na diaľku kdekoľvek. Stále častejšie prinášame riešenia priamo do priestorov podnikania našich zákazníkov, ich logistických partnerov alebo relevantných tretích strán. Dokazujeme tak, že sme tým správnym partnerom, ktorý je schopný zdokonaliť a zrýchliť procesy zákazníckeho servisu zariadení pre domácu zábavu,“ zdôraznil Charles Stewardson, prezident spoločnosti Teleplan v regióne EMEA pre podnikové riešenia.

„V posledných rokoch Teleplan vynikol predovšetkým vďaka vysokej miere inovačného ducha a prevádzkovej dokonalosti. V kombinácii s odbornými znalosťami DHL, celosvetového lídra v oblasti logistiky, sme pripravení v našom novom centre v Chebe zvýšiť efektivitu a dostať zákaznícku skúsenosť na inú úroveň. Okrem toho pozitívne ovplyvňujeme životné prostredie znižovaním uhlíkovej stopy,“ povedal Sebastian Hauptmann, výkonný viceprezident pre operáciu spoločnosti SKY Deutschland.

Sky je so 4,6 miliónmi zákazníkov a ročnými príjmami vo výške asi 2 miliardy eur popredným poskytovateľom platenej televízie v Nemecku a Rakúsku. Programová ponuka spoločnosti Sky zahrňuje živé športové prenosy, filmy, seriály, detské programy a dokumentárne filmy. Spoločnosť Sky Deutschland so sídlom v meste Unterföhring blízko Mníchova je súčasťou európskej jednotky v zábavnom priemysle Sky plc. Viac ako 21,8 miliónov zákazníkov v piatich krajinách sleduje exkluzívne programy spoločnosti Sky kedykoľvek a kdekoľvek chce.

Teleplan International N. V. je popredným hráčom v oblasti zákazníckeho servisu pre počítače, komunikačné zariadenia a spotrebnú elektroniku. Zameriava sa na zákaznícku starostlivosť, riadenie logistických procesov, management náhradných dielov screening a testovanie, opravy / renovácie a druhotný predaj / recykláciu. Teleplan má viac ako 33 ročné skúsenosti v poskytovaní hodnotových ponúk v celom dodávateľskom reťazci od momentu nákupu až po koniec životného cyklu. Teleplan neustále inovuje, aby udržal krok s výhodami, ktoré prináša interaktívne prepojenie a komunikácia, aby bol jeho prístup šitý na mieru individuálnym potrebám každého zákazníka. Centrála spoločnosti Teleplan je v Amsterdame/Schiphole v Holandsku a servisné centrá sa nachádzajú vo viac ako 95 krajinách a zamestnáva viac ako 5 000 ľudí.

(Zdroj: Klaudia Višňovská, DHL Supply Chain; Pripravila: Valéria Nagyová)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*