Nová ŠKODA KAROQ získala prestížny Zlatý volant

Axel-Springer-Haus in Berlin, 7.11.2017Christian StrubeFotos: Bild am Sonntag/Niels Starnick

Bratislava, Admin – Automobilový časopis Auto Bild a týždenník Bild am Sonntag udelili modelu ŠKODA KAROQ cenu Zlatý volant 2017. Čitatelia z vyše 20 európskych krajín vyniesli KAROQ svojimi hlasmi do finále kategórie „malé SUV“. Po náročných testovacích jazdách nakoniec odborná porota vybrala nové kompaktné SUV ŠKODA KAROQ za víťaza vo svojej kategórii.

„S modelom ŠKODA KAROQ, ktorý v mnohých oblastiach nastavuje meradlá vo svojej triede, dôsledne pokračujeme v našej úspešnej SUV-ofenzíve,” hovorí člen predstavenstva ŠKODA AUTO za technický vývoj Christian Strube. „Mám radosť, že aj najmladší člen našej modelovej palety sa teší takému dobrému prijatiu. Výsledok ankety Zlatý volant dokazuje, že ŠKODA KAROQ momentálne predstavuje v triede kompaktných SUV najatraktívnejšiu ponuku,” pokračuje Strube.

Zlatý volant patrí k najatraktívnejším automobilovým cenám v Európe. V tomto roku čitatelia vyberali zo 42 modelov rozdelených do kategórií malé a kompaktné vozidlá, malé SUV, veľké SUV, stredná a vyššia trieda a športové vozidlá.

ŠKODA KAROQ v najpočetnejšej kategórii malých SUV súťažila s ďalšími dvanástimi nominovanými automobilmi. Z každej kategórie čitatelia  magazínu Auto Bild, týždenníka Bild am Sonntag a dcérskych časopisov vo viac ako 20 európskych krajinách vybrali najskôr štyroch favoritov. Finalisti sa predstavili v náročných testovacích jazdách v severotalianskom Baloccu 53-člennej odbornej porote, zloženej z pretekárskych jazdcov, technikov, dizajnérov a šéfredaktorov popredných európskych automobilových časopisov.

Model ŠKODA KAROQ porotcov presvedčil svojou kvalitou komfortu a priestrannosťou. Okrem toho porota udeľovala ďalšie body za konektivitu: KAROQ zaujal impozantným informačným systémom najnovšej generácie, ktorý možno ovládať cez kapacitný dotykový displej. Navyše, KAROQ ako prvá ŠKODA ponúka voľne programovateľný digitálny prístrojový panel. Vďaka LTE-modulu a WLAN-hotspotu sú cestujúci v modeli ŠKODA KAROQ vždy online. Kompaktné SUV ohromilo porotu aj svojím presvedčivým prejavom hnacieho ústrojenstva a vydareným naladením podvozku.

(Zdroj: Roman Rajtár, ŠKODA AUTO Slovensko, Pripravila: Valéria Nagyová)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*