Nová ŠKODA FABIA je plná prekvapení

Zľava: Ing. Marek Růžička, konateľ spoločnosti ŠKODA AUTO Slovensko.

Bratislava, Admin – Nabite sa energiou a farbami. Nechajte sa zviesť novou ŠKODA FABIA alebo len zaparkujte a dívajte sa cez panoramatickú strechu na hviezdy. Podľahne jej asi každý, okúzli nielen zovňajškom, ale aj svojím vnútrom a inteligenciou. Kto by takú nechcel?

Moderný a štýlový vzhľad
Štýlová, moderná a hravá – tak sa dá charakterizovať nová ŠKODA FABIA, ktorá prešla zmenou dizajnu, viditeľnou na prvý pohľad. Ponúka atraktívny vzhľad, ale i farebnú hravosť. Pohľad spredu vás očarí dominujúcimi čistými líniami a kryštalickým dizajnom. ŠKODA FABIA vám naplno umožní vyjadriť vlastný štýl a vaše emócie, cítiť z nej vášeň v každom detaile. Vie naplno upútať aj svojou farebnosťou. Strechu vozidla si môžete farebne odlíšiť od zvyšku karosérie, na výber sú tri farby strechy. Ak ste romantický typ s hlavou v oblakoch, nech sa páči, máte možnosť výberu panoramatickej strechy, ktorá dotvorí unikátny pohľad na oblohu. Interiér modelu ŠKODA FABIA pôsobí s použitými materiálmi veľmi komfortným a štýlovým dojmom.

Pre konkrétnu predstavu – dvojfarebné vzory poťahových látok a kontrastné švy v lakťových opierkach dverí a na voliteľnej stredovej opierke. Vo výbave STYLE je na želanie dostupné biele alebo béžové prešívanie v lakťových opierkach dverí a na stredovej lakťovej opierke, ďalej je k dispozícii čalúnenie sedadiel v kombinácii materiálov Suedia a látky. Toto auto má svoj charakter, štýl a eleganciu.

Moderné technológie
Nová ŠKODA FABIA je doslova nadupaná modernými technológiami. Na zábavu a spríjemnenie jazdy ponúka štyri hudobné a infotainment systémy. Už základný hudobný systém Blues disponuje USB konektorom a slotom na SD kartu. Infotainment systémy Swing, Swing Plus a Amundsen, kde Swing Plus ponúka dotykový displej s veľkosťou až 6,5″. Systém Amundsen disponuje bluetooth rozhraním a Wi-Fi hotspotom. Na želanie ponúka aj služby Infotainment Online a hlasové ovládanie, takže auto vás dokáže počúvať „na slovo“. Podľa množstva dostupných technológií by si niekto mohol myslieť, že sa bavíme skôr o vesmírnej lodi, ako o novom aute.

Bezpečnosť a komfort jazdy – asistenti
Zábava pri jazde autom a pocit komfortu je jedna vec, ale ŠKODA FABIA nezabúda ani na vašu bezpečnosť. Asistenčné systémy, ktoré tu nájdete sú typické skôr pre automobily vyšších tried. Nová ŠKODA FABIA sa rozhodne nenechá zahanbiť. Voliteľný Blind Spot Detect zvyšuje bezpečnosť pri jazde na viacprúdových cestách a pri predbiehaní. LED kontrolka vo vonkajšom spätnom zrkadle vás varuje pred vozidlom, ktoré sa rýchlo blíži zozadu, alebo sa už nachádza v mŕtvom uhle. Systém Rear Traffic Alert low využíva zadné radarové senzory automobilu ŠKODA FABIA na sledovanie dopravnej situácie za vozidlom pri vychádzaní z parkovacieho miesta alebo z výjazdov. Na nebezpečenstvo kolízie upozorňuje varovný tón a kontrolka na palubnom displeji. Auto Light Assist znižuje nebezpečenstvo oslnenia ostatných vodičov diaľkovým svetlom. Akonáhle predná kamera automobilu zaznamená protiidúce vozidlá alebo vozidlá idúce pred ním, systém automaticky prepne diaľkové svetlá na stretávacie. Na želanie možno prvky bezpečnosti rozšíriť aj o adaptívny tempomat ACC, cúvaciu kameru, parkovacie senzory vpredu a vzadu, rozpoznávanie únavy vodiča Driver Alert, alebo o svetelného a dažďového asistenta Light and Rain Assist. Zhrnuté a podčiarknuté – budete sa cítiť bezpečne.

Nová ŠKODA FABIA je „smart“
Nová ŠKODA FABIA si srdcia vodičov získa aj svojou šikovnosťou, lebo je naozaj „smart“. Externé prístroje je možné pripojiť pomocou bluetooth alebo USB. Infotainment systémy Swing Plus
a Amundsen podporujú aj technológiu SmartLink+ (Apple CarPlay, Android Auto, MirrorLink™
a SmartGate). Aplikácie na smartfóne tak možno ovládať cez displej infotainment systému. Ďalšou šikovnou novinkou je držiak tabletu a dva USB konektory pre cestujúcich na zadných sedadlách, určené na nabíjanie smartfónov alebo iných mobilných zariadení.

Prekvapivé motory a veľkorysý priestor
Auto vie priťahovať a upriamiť pozornosť najskôr svojim zovňajškom. Z praktickej stránky vie zohrať významnú úlohu aj kufor s dobrými rozmermi. Batožinový priestor modelu ŠKODA FABIA so základným objemom až 330 l patrí k najväčším vo svojej triede, takže panika z nedostatku miesta na nákupy nie je na mieste. FABIA je na Slovensku dlhodobo najobľúbenejším automobilom a napriek svojej príslušnosti ku kategórii malých áut je častokrát rodinným autom. A vo verzii kombi je najväčším „malým“ autom.

ŠKODA FABIA ponúka tri dynamické a úsporné trojvalcové benzínové motory s objemom 1,0 litra
a s výkonmi od 55 kW (75 k) do 81 kW (110 k). Najsilnejší motor je na želanie dodávaný tiež
s automatickou sedemstupňovou prevodovkou DSG. Motor 1,0 MPI s výkonom 44 kW (60 k) bude k dispozícii v priebehu roka. Obidva motory TSI sú vybavené aj filtrom pevných častíc. Kvalitu motorov, ktorými je nová ŠKODA FABIA vybavená, dokazuje ocenenie medzinárodnej ankety Motor roka 2018, kde bol porotou ocenený jednolitrový trojvalec ako najlepší vo svojej kategórii.

Nová ŠKODA FABIA je rozhodne milým prekvapením, pretože dosiahla rovnováhu atraktívneho zovňajšku a inteligentného vnútra, spolu s kvalitným jadrom v podobe úsporných, no zároveň prekvapivo výkonných a dynamických motorov. Čerešničkou na torte je veľkorysý a rozumne riešený priestor, ktorý dokáže uspokojiť aj praktické potreby rodín s deťmi.

(Zdroj: Lenka Kalafut Lendacká, ŠKODA AUTO Slovensko; Pripravil: Eugen Nagy)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*