Nezodpovedných vodičov je na cestách stále viac

Bratislava, Admin – Cestovanie autom je mnohokrát pohodlnejšie ako cestovať prímestskou, mestskou a vlakovou dopravou. Napriek tomu, že nám cestovanie autom prináša pohodlie, neraz sa na cestách stretávame s vodičmi, ktorí nehľadia na ostatných účastníkov premávky, ale len na seba.

Nezodpovedných vodičov je na cestách čoraz viac. Najmä tí mladí, ktorí ešte len prednedávnom navštevovali autoškolu, poprípade si platili kondičné jazdy v Bratislave, pretože vedeli, že tam sa naučia dobre jazdiť, paradoxne nevedia, akou rýchlosťou majú jazdiť, resp. aj vedia, lenže ju nedodržiavajú. Dopravné značky ignorujú. Keď majú dať prednosť, tak nedajú a čo je hlavné správajú sa vulgárne a nemajú problém zastaviť vás a vynadať vám. Na cestách ste sa pravdepodobne stretli už s čímkoľvek, teda ak jazdíte pravidelne.

Vaša reakcia

Ako ale na týchto vodičov reagovať? Snažte sa nevšímať si ich a v žiadnom prípade im nevracajte to, čo oni robia vám. Možno len nedávno vaše auto podstúpilo repas turba a nemôžete riskovať, že sa turbu opäť niečo stane a ohrozíte svoju bezpečnosť. Dodržiavajte rýchlosť a pravidlá cestnej premávky a keď stretnete takéhoto cestného piráta, spomaľte a pustite ho pred seba. Dôležité je, aby vás a vašich spolucestujúcich neohrozil. Pravdepodobne vás takýto „šofér“ rozčúli do nepríčetna, to je samozrejmé. Myslite však na to, že nestojí vám za to trápiť sa takýmto človekom vyslovene ak neohrozuje priamo vás. Dohovárenie, aj keby bolo nevyhnuté, mu nepomôže. Bude vás ignorovať, bude sa vám smiať do očí a vy urobíte niečo, čo by ste mohli neskôr ľutovať. Oplatí sa vám takéto niečo riskovať? Opletačkám s políciou sa radšej vyhýbajte.

Dodržiavajte rýchlosť

Ak sa niekam ponáhľate, radšej vyrazte z domu skôr, ako by ste mali prekračovať maximálnu povolenú rýchlosť. Samozrejme, každému sa sem-tam stane, že prekročí rýchlosť, aj keď si to neuvedomuje. Trošku šliapne na plyn a zrovna v tej chvíli ho zastavia policajti. Dávajte si tak pozor na to, akou rýchlosťou jazdíte. Môžete dostať šmyk, a najmä teraz na jeseň, kedy je na cestách veľmi veľa lístia a stále prší. Môžete mať filter pevných častíc. Čo ale keď nejazdíte bezpečne?

(Zdroj: ML; Pripravila: Valéria Nagyová)

 

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*