Logistika v sklade je dôležitá

Bratislava, Admin – Sklad je živý organizmus. Aby ste urobili z nákladných áut, regálov, manipulačnej techniky a skladníkov dobre hrajúci orchester, musíte dlho cvičiť. Nemôžete však zabudnúť ani na to, aby všetko bolo v najväčšom poriadku, organizácia bola na vysokej úrovni a vaši zamestnanci boli spokojní. Keď splníte tieto tri podmienky, váš sklad bude fungovať skutočne efektívne. Ako na to?

Organizácia a poriadok
V sklade sú veľmi dôležité skladové regály, na ktorých má všetko svoje miesto. Už sa nikdy nestane, žeskladníci zmätene pobehujú a hľadajú ten a ten materiál, v dôsledku čoho sa spomalí celý proces. Tiež je dôležité, keď nakladáte veľké nákladné autá, ktoré nemajú hydraulickú ruku, aby ste mali k dispozícii zdvižné plošiny, ktoré vyložia vysokozdvižný vozík na korbu automobilu a ten dokáže s materiálom oveľa lepšie manipulovať.

Manipulačná technika v top stave
Je dôležité mať vysokozdvižné a paletové vozíky v dobrom stave. Keď sa vám jeden pokazí, výpadok spomalí celý proces v sklade. Preto je dôležité mať v zálohe pripravenú náhradnú zdvižku či paleťák. Nezabudnite ani na pravidelné kontroly tých najviac namáhaných častí – hadice s hydraulikou, ložiská, reťaze, pneumatiky.

Spokojní zamestnanci
Keď je zamestnanec spokojný, premietne sa aj do jeho výkonu. Preto sa snažte vytvoriť v sklade také podmienky, ktoré budú motivovať k lepším výkonom. Vytvorte kútik, kde si pracovníci budú môcť v pokoji vypiť kávu, naobedovať sa. Žiadne improvizované jedenie na regáloch. Pekné, útulné sedenie, ktoré do ponurého skladu vnesie trochu sviežosti a života. Počúvajte svojich zamestnancov, pýtajte sa, čo by zlepšili. Keď vám povedia, že nebrzdí auto, pozrite sa na to, a keď bude treba, kúpte nové brzdové kotúče. Dajte si záležať aj na kvalitnom pracovnom prostredí – LED osvetlenie, vetrané priestory, dostatok prirodzeného svetla. Každý posun k lepšiemu znamená zefektívnenie skladu.

(Zdroj: Tomáš Turek, Foto: Shutterstock– Seocentrum, Pripravila: Valéria Nagyová)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*