Lexus Design Award

Admin, 31.10.2012 - Automobilka Lexus oznámila 30.10.na Tokijskom týždni dizajnu, že uvádza do života svoju vôbec prvú cenu za dizajn, Lexus Design Award: medzinárodnú súťaž v dizajne zameranú na mladých návrhárov z najrôznejších odvetví, ako je architektúra,

produktový dizajn a móda. Prostredníctvom tejto iniciatívy chce Lexus podnietiť kreativitu a podporiť mladých dizajnérov z celého sveta.

Porota pozostávajúca zo šiestich odborníkov vyberie zo všetkých kandidátov iba desať finalistov. Z víťazných 10 finalistov iba dvaja dostanú jedinečnú príležitosť pracovať s celosvetovo preslávenými návrhármi, ktorí budú dohliadať na ich projekty v podobe prototypov. Od februára do marca 2013 budú ich mentormi produktový dizajnér Sam Hecht a architekt Džunja Išigami, s ktorými budú spolupracovať a dostanú finančnú podporu na návrh a výrobu prototypov.

Všetci finalisti budú pozvaní na predstavenie svojej práce na Milánskom týždni dizajnu 2013. Dva kompletné prototypy spoločne s panelovou prezentáciou ôsmich ďalších finalistov sa predstavia médiám aj verejnosti vo výstavných priestoroch automobilky Lexus.

Hlavnou témou súťaže Lexus Design Award 2012 je motion – pohyb, teda koncept priamo spojený s každodenným životom ľudí. Prostredníctvom tejto témy chce Lexus pozvať novátorov, ktorí vyznávajú hodnoty dizajnovej filozofie automobilky Lexus a chcú ponúknuť svoj originálny pohľad na vec.

Súťažné prihlášky je možné podávať od 30.októbra. až do 31. decembra 2012 prostredníctvom špeciálnych webových stránok magazínu designboom: http://www.designboom.com/lexus-design-award-2012.html.

(dv)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*