Goodman uzavrel zmluvu
s Agility na prenájom v Senci

Bratislava, Admin – Spoločnosť Goodman podpísala päťročný kontrakt so spoločnosťou Agility na 4 400 m² skladového priestoru, ktorý bol v minulých týždňoch dokončený v logistickom centre Goodman v slovenskom Senci. Agility bude okupovať viac ako tretinu plochy zariadenia, ktoré sa rozkladá na celkovej ploche 10 000 m². Novovybudované zariadenie sa pripojilo k 46 000 m² už vybudovaných skladov a kancelárskych priestorov v areáli, ktorý spoločnosť spravuje prostredníctvom svojho fondu GELF (Goodman European Logistic Fund).

Spoločnosť Agility je jedným z najväčších svetových poskytovateľov integrovanej logistiky s viac ako 20.000 zamestnancami a pobočkami v 100 krajinách sveta. Agility si vybralo spoločnosť Goodman kvôli dobrej polohe mesta Senec, vyspelému areálu a taktiež kvôli klientskemu prístupu. Agility plánuje využívať 3 900 m² plochy na uskladnenie špeciálnych a rizikových ABR materiálov, pre ktoré Goodman špeciálne upravil svoje sklady, čo sa dizajnu, povolení a technických požiadaviek týka. Zvyšných 500 m² bude využitých pre kancelárske a sociálne priestory. Goodman spoločnosti Agility navyše ponúka ďalšie plochy areálu na budúcu expanziu kvôli uspokojeniu potrieb súčasných i budúcich klientov.

„Spoločnosti Agility sme pre ich expanziu ponúkali hneď niekoľko variantov, z ktorých ako víťaz nakoniec vyšiel logistický park spoločnosti Goodman,“ hovorí Tomáš Ostatník z realitnej spoločnosti CBRE, ktorá sa postarala o sprostredkovanie transakcie. „Pre našu prevádzku na Slovensku sme hľadali moderný areál s dostupnou lokalitou a možnosťou rozšírenia nášho podnikania. Logistické centrum Goodman v Senci spĺňalo naše požiadavky a Goodman navyše vyšiel v ústrety našim špecifickým potrebám,“ dodáva Pietro Albarelli, regionálny riaditeľ Agility Europe.

20150413_Goodman_Senec_View A000 LR zm

Goodman logistické centrum Senec
Goodman Senec logistické centrum patrí medzi najväčšie areály na Slovensku. Nachádza sa 19 km od bratislavského letiska a je jednoducho dostupné vďaka priľahlej diaľnici D1, ktorá spája Bratislavu, Trnavu a rozrastajúce sa logistické centrá v Poľsku.

„Logistické centrum Goodman v Senci vďaka svojmu umiestneniu zarába na vysokom dopyte trhu po logistických nehnuteľnostiach v bratislavskom regióne. Celý park je navrhnutý tak, aby spĺňal špecifické podmienky malých a stredných areálov, pri ktorých očakávame pokračujúci pozitívny rast,“ hovorí Jan Palek, Country Manager Goodmanu pre Českú republiku a Slovensko.

Pred realizáciou novej budovy bola skladovacia plocha areálu 40 000 m². Z časti ju majú prenajaté firmy ako Hopi či Quehenberger. Logistické centrum v tejto prestížnej lokalite má k dispozícii priestor k okamžitej výstavbe o rozlohe viac než 125 000 m², ktoré môžu uspokojiť potreby firiem z najrôznejších priemyselných odvetví, ako sú napríklad logistické a distribučné spoločnosti, obchodníci s potravinami, prevádzkovatelia e-commerce alebo spoločnosti z automobilového sektoru.

(Zdroj: Jan Piskáček, AMI Communications, Pripravila: Valéria Nagyová)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*