GEFCO upravilo päťdesiatjeden ľahkých úžitkových vozidiel pre spoločnosť Mountfield

BRATISLAVA/ADMIN – Spoločnosť GEFCO, európska jednotka v logistike pre automobilový priemysel, odbavila z kolínskej pobočky v čase troch týždňov ďalšiu fleetovú zákazku. Pre spoločnosť Mountfield postprodukčne upravila päťdesiatku ľahkých úžitkových vozidiel, ktoré následne doručila klientovi do 23 cieľových destinácií v Českej republike a na Slovensku.

GEFCO už štvrtýkrát v rade zabezpečilo v rámci postprodukčných operácií (PPO) úpravu flotily vozidiel pre najväčšieho českého a slovenského predajcu záhradnej techniky, záhradného nábytku, bazénov a ďalších potrieb pre záhradu spoločnosť Mountfield. Celkove 51 ľahkých úžitkových vozidiel typu Ford Transit bolo prepravených do kolínskej pobočky GEFCO, upravené a následne distribuované do 23 miest v Českej republike a na Slovensko. GEFCO zabezpečilo úpravy vozidiel a autá v cieľových destináciách odovzdalo koncovému klientovi do 3 týždňov od dátumu objednávky.

„Sme hrdí, že sme už od roku 2018 partnerom renomovanej českej značky Mountfield a že táto jednotka v oblasti záhradnej techniky využíva postprodukčné úpravy interiérov i exteriérov svojich flotíl realizované práve u nás,“ uviedol Miloš Mrázek, riaditeľ logistiky hotových vozidiel pre Českú republiku, Slovensko a Maďarsko. GEFCO je stále častejšie partnerom na realizáciu úprav a prípravu rozsiahlych firemných flotíl, pretože dopyt po postprodukčných operáciách dlhodobo rastie. V minulosti spoločnosť upravila stovky vozidiel pre najväčšieho českého poskytovateľa listových služieb, na Slovensku potom pre flotily polície a pošty. Veľkou pridanou hodnotou spoločnosti GEFCO je know-how získané vďaka spolupráci so všetkými poprednými producentmi vozidiel v regióne, čo potvrdzuje aj objednávateľ zákazky pre Moutfield, Roman Sumka z Ford Kačmáček: „GEFCO ponúka veľmi širokú škálu úprav. Tie je schopné realizovať vo veľmi krátkom čase a vo vysokej kvalite pri jednotlivých autách, ale aj pri väčších flotilách. To nám v dílerstve šetrí náklady a zároveň čas, máme tak voľné ruky a môžeme sa plne venovať ďalším požiadavkám našich klientov.“

Zákazku pre Mountfield realizoval tím expertov z kolínskej pobočky spoločnosti GEFCO špecializujúcej sa práve na postprodukčné úpravy nových vozidiel a remarketing ojazdených áut. Objednané úpravy boli vykonané ako v interiéri, tak aj na exteriéri vozidiel, konkrétne išlo o:

  • technickú prípravu vozidla
  • výmenu pneumatík za zimné
  • dodanie súprav kobercov do interiéru vozidla
  • doplnenie pohonných hmôt
  • inštaláciu brandingu
  • koordináciu montáže GPS

Na všetkých vozidlách bola vykonaná aj príprava pred doručením, tzv. PDI (Pre-delivery Inspection) a boli doplnené kompletné sady návodov na použitie.

Postprodukčným operáciám sa spoločnosť GEFCO v Českej republike venuje už 15 rokov. „Prvými našimi klientmi boli priamo producenti automobilov, pre ktorých sme robili úpravy menších sérií nových áut, ktoré sa neoplatí realizovať priamo na výrobnej linke,“ spomína na začiatky úprav pri nových vozidlách Miloš Mrázek. Zatiaľ čo úpravy exteriéru sú prevažne dizajnového charakteru – branding firemných vozidiel a limitovaných edícií, inštalácie v interiéri majú zvýšiť hlavne komfort používania vozidla a predĺžiť jeho úžitkový čas. „Na všetky úpravy, ktoré u nás realizujeme, sú pracovníci špeciálne vyškolení a kvalita inštalácií je teda rovnaká, ako v prípade realizácie priamo na výrobnej linke,“ dopĺňa Miloš Mrázek. Z kolínskej pobočky plánuje firma, vzhľadom na jej zázemie a strategickú polohu, v budúcnosti vybavovať aj rozsiahle medzinárodné zákazky.

(Zdroj: Tomáš Brada, GEFCO, Petra Barineková, PBR; Pripravila: red.)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*