Gebrüder Weiss má svoj príbeh aj v Dubaji a USA

Bratislava, Admin – Logistika a preprava to nie sú len čísla, tabuľky a presné termíny dodaní. Je to aj svet príbehov, ktoré sa v nej dejú a stojí za to sa o nich dozvedieť. V oranžovom svete Gebrüder Weiss sa „skrýva“ množstvo takýchto príbehov, ktoré možno prekvapia.

GW a „BATMOBIL“. Slávny „netopier“ úspešne pristál v Dubaji.
Bol to pohľad, pri ktorom žasli i ľudia v Los Angeles. Prišlo tam totiž vozidlo s nízkoplošinovým prívesom, na ktorom sa nachádzal tzv. Batmobil. Ide o vozidlo, na ktorom sa prevážal superhrdina Batman. Futuristický, hranatý dizajn v matnej čiernej farbe tak, ako ho poznáme z filmov. Úlohou bol poverený tím z dubajskej pobočky Gebrüder Weiss. Jedinečný kúsok museli čo najlepšie zabaliť a pripraviť na cestu do miesta určenia – Spojených Arabských Emirátov. Spolu s ním posielali aj ďalších osem modelov, dva cadillacy (z rokov 1950 a 1978), štyri Trans Am (rok výroby 1979) a dva ďalšie oldtimery zo 60-tych rokov. Našťastie spoločnosť Gebrüder Weiss v Dubaji a USA je dostatočne vyzbrojená, a má dostatok skúseností s prepravou vzácnych a drahých vozidiel po mori.

Perzské jablko, alebo prečo Gebrüder Weiss Turecko vyzdvihuje tony a tony broskýň smerujúcich do Kuala Lumpur.
Politická klíma v Turecku je napätá a turizmus nezažíva svoje zlaté časy, avšak obchod tu stále prekvitá. Turecko je jedným z hlavných producentov a najdôležitejších vývozcov kôstkového ovocia. Najviac dopytujúcimi krajinami sú v tejto oblasti najmä ázijské krajiny – kvôli kvalite, chuti a vôni. Pre najväčšieho vývozcu ovocia a zeleniny, spoločnosť Poyraz Global Food, prevádzkuje GW Istanbul pravidelný závoz do Malajzie. Päť ton broskýň. Každý týždeň. Keď sezóna skončí, nasledujú marhule. „Počas výberového konania sme zákazníka presvedčili z viacerých dôvodov. U nášho prepravcu Turkish Airlines máme fixné prepravné kapacity, pracujeme rýchlo a koordinovane,“ hovorí Avsar Dada, konateľ GW Istanbul, Air & Sea. „Keďže dokážeme odhandlovať cez leteckú prepravu aj tovar, ktorý sa ľahko kazí, vytvorili sme pre nášho zákazníka mimoriadne zaujímavý priestor na spoluprácu. V Poyraz Global Food sú zatiaľ veľmi spokojní, a my dúfame, že objemy budú rásť.“

Broskyne sa zbierajú, keď je ich stav ideálny na dozrievanie. Zabalia sa, aby boli primerane chránené, ale zároveň tak, aby mohli dozrievať aj počas cesty. Teplota sa musí pohybovať v rozmedzí 2 až 8 stupňov Celzia. Tony broskýň smerujú do Kuala Lumpur a odtiaľ sa rozvážajú po celej Malajzii.

(Zdroj: Eva Sérová, PR BONUS Consulting; Pripravila: Valéria Nagyová)

 

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*