Chcete mať na aute vylepšenie z Formuly 1? Žiaden problém!

BRATISLAVA/ADMIN – Ste fanúšikmi Formuly 1, najprestížnejšej motoristickej série na svete? Tak zbystrite pozornosť. Možno teda poznáte deflektory, ktoré sú súčasťou monopostov F1 a ich účelom je zlepšenie celkovej aerodynamiky. Neverili by ste, no deflektory môžete mať na svojom aute aj vy. A vôbec vás to nemusí stáť obrovské peniaze.

Čo je to deflektor na aute?

Samozrejme, pri osobných automobiloch sa rozprávame o deflektoroch v odlišnom slova zmysle než pri monopostoch Formuly 1. Sotva totiž na svojom vlastnom aute budete dosahovať 300-kilometrové rýchlosti a obrovské preťaženia. V každom prípade, deflektory na osobné auto taktiež napomáhajú k aerodynamike počas jazdy. V skratke teda zlepšujú prúdenie vzduchu. Pre vás je dôležité to, že napomáhajú k vášmu vlastnému komfortu počas jazdy.

Lepší pocit pri vetraní

Poznáme dve skupiny motoristov – jedna v lete využíva zásadne klimatizáciu, druhá zase preferuje klasické vetranie cez otvorené okná, a priam neznáša umelé chladenie prostredníctvom klimatizácie. Prioritne pre druhú skupinu je určené riešenie v podobe deflektorov. Práve vďaka deflektorom, ktoré sa upevňujú zhora na okná, môžete komfortne a pohodlne vetrať aj počas jazdy. Znižujú prievan a hluk, čiže prejavy, ktoré sú nepríjemné pri otvorených oknách a vyššej rýchlosti. Navyše, sú aj vítaným dizajnovým doplnkom.

Doprajte si pohodlie

Užite si komfortnú a pohodlnú jazdu. A to nielen vďaka deflektorom, ktoré sú obľúbeným dizajnovým a aerodynamickým vylepšením. Popri deflektoroch sú tu však aj ďalšie „vychytávky“, ktoré môžete vo svojom aute využiť. Ďalším vylepšením sú vaničky do kufra, vďaka ktorým definitívne zabudnete na neobľúbený pohyb vecí, ktoré veziete v kufri. Vaničky sú vyrobené z gumy. Pohodlne do nich môžete uložiť to, čo v kufri veziete, a nebudete sa už musieť obávať, že zrazu z kufra budete počuť neželané pohyby a zvuky.

(Zdroj: ML; Foto: Potashev Aleksandr / Shutterstock.com; Pripravila: red.)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*