Centrum bezpečnej jazdy v motoristickom areáli Slovakia Ring

Admin, 29. 11. 2013 - Základom úspešného zvládnutia vrtochov jesenného či zimného počasia je veľká dávka opatrnosti, predvídavosti a nízka rýchlosť. K zvládnutiu nečakaných situácií však nutne potrebujete aj kvalitný tréning. Ten získate v Centre bezpečnej jazdy v motoristickom areáli Slovakia

Ring.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zimné cesty
Zľadovatené úseky, sneh na ceste či silný vietor nie sú ojedinelé podmienky na cestách počas zimy. Stretnete sa s nimi na horách, ale aj v nízko položených miestach Slovenska. Navyše to nemusíte byť vy, kto spôsobí krízovú situáciu. V aute pred vami alebo za vami môže sedieť neskúsený alebo neopatrný vodič. Do nebezpečnej situácie sa tak dostanete aj bez vášho pričinenia. Vďaka dobrej príprave však každú nebezpečnú situáciu zachránite. Práve preto by ste nemali prípravu na zimné obdobie podceniť.

Slovakia Ring 3

Pripravte sa s najlepšími
Dnes poľahky nájdete mnoho rád, ako jazdiť bezpečne. No v nečakanej situácií vám teória, ktorú si prečítate v príručke alebo na internete veľmi nepomôže. V stresovej situácií zareagujete správne vtedy, ak ste podobnú situáciu už niekedy riešili. Inými slovami platí zásada – raz zažiť je viac, ako stokrát čítať či počuť.

Slovakia Ring 4

Centrum bezpečnej jazdy v známom motoristickom areáli Slovakia Ring poskytuje praktický tréning, ktorý môžete absolvovať vo vlastnom vozidle. Centrum je jediné profesionálne školiace stredisko na Slovensku. Ponúka celodenné kurzy, ktoré kombinujú teóriu s praktickými jazdami na najmodernejšom tréningovom cvičisku v strednej Európe. Špeciálne tréningové moduly simulujú všetky nebezpečné situácie na cestách. Od svojho vzniku v roku 2011 vyškolili profesionálni inštruktori už viac ako 12 000 vodičov. Centrum je určené pre všetkých vodičov – osobných vozidiel, motocyklov ako aj vodičov nákladných vozidiel či autobusov.

Slovakia Ring

Centrum bezpečnej jazdy ponúka praktické precvičenie všetkých zásad bezpečnej jazdy. V bezpečí areálu vodiči zistia, ako reaguje ich vlastné auto v krízových situáciách a najmä sa naučia reagovať na nečakaný šmyk predných alebo zadných kolies a iné nebezpečné situácie. Na kurze bezpečnej jazdy sa naučíte, ako zvládnuť vyhýbavý manéver na klzkých vozovkách či zistíte, ako správne reagovať ak sa vozidlo dostane do aquaplaningu. Kurz vás naučí zvládnuť väčšinu nebezpečných situácií, no hlavne získate pocit istoty za volantom.

volvo 060

Kurzy pre všetkých
Školiace stredisko ponúka kurzy pre všetkých vodičov. Nezáleží na tom, či máte dlhoročné skúsenosti alebo ste vodičský preukaz získali iba pred nedávnom. Centrum bezpečnej jazdy ponúka tri úrovne kurzov, takže si poľahky nájdete kategóriu vhodnú pre vaše vodičské schopnosti a skúsenosti. Vybrať si môžete z ponuky Standart, Profi a Race. Na základnom kurze získate istotu pri riadení vozidla a zistíte, ako správne reagovať v štyroch základných krízových situáciách. Vodiči, ktorí prejdú úrovňou Profi si osvoja schopnosti, ako lepšie predchádzať náročnejším krízovým situáciám, vyskúšajú si zvládnutie aquaplaningu, jazdu na rozdielnych povrchoch a iné náročnejšie manévre. Absolventi úrovne Race budú schopní bezpečne ovládať vozidlo aj pri vyšších rýchlostiach.

Enviral Biopaliva zm

Každá úroveň kurzu pozostáva z celodenného programu rozdeleného na dve časti. V doobedných hodinách prebieha audiovizuálna teoretická výučba a pomocou vzájomnej diskusie sa vodiči oboznámia s technikou zvládnutia krízových situácií. Počas druhej časti čaká každého vodiča intenzívny praktický tréning na profesionálnom simulačnom cvičisku. Základom je moderná odtrhová plošina, na ktorej nedochádza k opotrebeniu vozidla ani pneumatík.

Slovakia Ring 2

Nevsádzajte na to, že vám sa nič nestane. Absolvujte kurz bezpečnej jazdy ešte dnes a budete pripravení na všetky vrtochy jesenného a zimného počasia, ktoré môžu prísť už zajtra.

Viac informácií: www.drivingacademy.sk

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*