Akú úlohu zohrávajú puklice pri vašom aute

BRATISLAVA/ADMIN – Puklice už mnohí šoféri považujú za prežitok dôb minulých a na svojich autách uprednostňujú takzvané elektróny. Puklice však nie sú len peknou dekoráciou, ale spĺňajú aj dôležitú ochrannú funkciu, a preto ich vlastnenie stále dáva zmysel.

Zimné obdobie je pre množstvo vodičov a motoristov doslova nočnou morou a na Slovensku obzvlášť. Zle upravené cesty, na ktorých sa nachádza veľký počet kamienkov majú za následok menšie či väčšie poškodenie na diskoch či laku auta.

Tomuto poškodeniu ešte aj dnes dokážu efektívne zabrániť puklice, ktoré si na plechové disky dokážete pripevniť.

Pekná dekorácia a veľký pomocník

Veľkou výhodou puklíc je ich stále pomerne nízka cena, za ktorú ich dokážete zohnať. Dnes sa vám tak skutočne viac oplatí počas zimy zničiť puklice, ktoré ste si kúpili, ako riešiť korodujúce plechové disky.

Okrem tejto ochrany sú však puklice aj skvelou dekoráciou, vďaka ktorej aj zo staršieho auta dokážete dostať maximum a opäť mu dodať stratené čaro.

Ako si puklice vybrať?

Výber puklíc nie je ničím náročným a v každom lepšom obchode s autodoplnkami vám dokážu poradiť, ktoré z nich sú pre vás a vaše auto tie najvhodnejšie.

Absolútnym základom však je riadiť sa značkou vášho auta a vyberať puklice, ktoré naň pasujú.

Ak ste teda napríklad vlastníkom niektorého modelu z dielne Volkswagenu, odporúčame vám v obchodoch hľadať predovšetkým puklice Volkswagen.

Nielenže vďaka tomu nebudete mať problém s ich upevnením, ale taktiež si môžete vybrať z desiatok rôznych modelov a farieb presne podľa vášho vkusu.

Slová na záver

Aj napriek tomu, že puklice niektorí úplne odpísali, svoj význam rozhodne vo svete automobilov nestratili. Pokiaľ teda chcete svoje auto chrániť pred množstvom kamienkov na cestách, sú puklice tým správnym riešením pre vás.

(Zdroj: ML; Foto: Kristi Blokhin / Shutterstock.com)

1 Komentár Akú úlohu zohrávajú puklice pri vašom aute

  1. najskor sme si z aaa auto kupili nové auto a potom k nemu manžel dokombinoval nové puklice. Vysledok je dokonalý

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*