Aké nabíjačky autobatérií poznám

BRATISLAVA/ADMIN – Nabíjačka autobatérie je pomocníkom, ktorého ocenia mnohí vodiči predovšetkým v zime, kde samotná batéria v aute dostáva poriadne zabrať a vybíja sa rýchlejšie. V krajných prípadoch vás môže batéria zradiť úplne a vy zostanete stáť niekde na krajnici. Práve preto je vždy výhodné vlastniť nabíjačku autobatérie.

Nabíjačky autobatérií síce nepatria do povinnej výbavy osobného auta, no rozhodne ju odporúčame kúpiť každému vodičovi. Svoju dôležitosť toto zariadenie ukáže predovšetkým v chladnejších mesiacoch, kedy sa autobatéria vybíja rýchlejšie a častokrát sa stáva, že nemôžete svoje auto naštartovať.

Nabíjačku ocenia aj tí vodiči, ktorí využívajú auto sporadicky na kratšie trasy. Ak ste si už dôležitosť nabíjačky autobatérie uvedomili je fajn poznať typy a parametre nabíjačiek, na základe ktorých si dokážete vybrať tú správnu pre vás.

Transformátorová nabíjačka

Prvým z typov autonabíjačiek je klasická transformátorová, alebo ak chcete manuálna nabíjačka, ktorá bola populárna najmä v minulých desaťročiach.

Táto nabíjačka v sebe zahrňuje transformátor a minimum elektroniky. Nevýhodou tohto typu nabíjačky je pomerne dlhý čas, za ktorý dokážete batériu nabiť.

Automatická nabíjačka

Druhým populárnym typom nabíjačky do autobatérie je takzvaná automatická nabíjačka.

Už z názvu je poznať, že tento prístroj funguje na automatickom princípe, keď vďaka mikroprocesorom dokáže chrániť batériu pred vybitím či dokáže detekovať stav nabitia batérie.

Automatická nabíjačka je prístrojom, ktorý sa hodí do takmer všetkých typov autobatérií a my vám ju rozhodne odporúčame.

Myslite aj na tvrdosť kolies

Vybitá autobatéria nie je jediným problémom, ktorý vás môže na vašej ceste postihnúť. Ďalším, môžu byť mäkké kolesá, kvôli ktorým sa cestovanie autom stáva o čosi nebezpečnejšie. Tento problém však rýchlo dokážete vyriešiť v prípade, že nosíte v aute kvalitný kompresor.

Kompresory sú pritom vo väčšine prípadov prítomné len v dielňach či pneuservisoch, no určite nič nepokazíte, ak si menší kompresor zabezpečíte aj do svojho auta.

(Zdroj: ML; Foto: frank60 / Shutterstock.com)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*